Aralık 1, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Pilot birinci sınıfta kız arkadaşının koltuğuna oturdu

Pilot birinci sınıfta kız arkadaşının koltuğuna oturdu

American Airlines uçağı.
Nick Oyko/SOPA Images/LightRocket, Getty Images aracılığıyla

  • American Airlines yolcusu, kız arkadaşının birinci sınıf koltuğundan atıldığını iddia etti.
  • Adam, X’in gönderisinde mürettebatın başlangıçta kız arkadaşının koltuğunun kırık olduğunu söylediğini yazdı.
  • Pilotun onun yerine birinci sınıfta oturduğunu ekledi.

Bir American Airlines yolcusu, pilotun oraya oturabilmesi için kız arkadaşının birinci sınıf koltuğundan atıldığını iddia etti.

içinde X’te paylaş Salı günü yolcu Jake Williams, kapı görevlisinin çifti birinci sınıfa yükselttiğini yazdı. Daha sonra çifte, kız arkadaşının koltuğunun kırıldığı ve “geriye doğru” hareket etmek zorunda kaldığı söylendi.

Daha sonra yolcu pilotun onun yerine oturduğunu söylüyor.

Adamın gönderisinde “Hepiniz berbatsınız” yazıyordu. “Siz (kapı görevlisi) arkadaşımı ve beni birinci sınıfa yükselttiniz. Kırık koltuk onu arkaya ittiği için onu dışarı attım. Pilot daha sonra söz konusu kırık koltuğa oturdu.”

Medya AMP tarafından desteklenmiyor.
Tam mobil deneyim için tıklayın.

Videoda pilot üniforması giymiş gibi görünen bir adamın koltukta oturduğu görülüyor. Uçağın hangi gün gerçekleştiği, nereden kalktığı ve nereye indiği belli değil.

American Airlines ve Williams, normal çalışma saatleri dışında yapılan yorum talebine yanıt vermedi. Ancak bir müşteri hizmetleri temsilcisi Salı günü Williams’ın gönderisine yorum yaparak iddiasına “daha yakından bakma” talebinde bulundu.

Bazen görev dışında olan pilotlar diğer yolcuların arasında oturuyor çünkü “kapalı yol,“Ya da iş için başka bir yere gitmeniz için para alıyorsunuz ama aktif olarak çalışmıyorsunuz.

Endüstri yayını Ağustos ayında bildirilen kanattan bir görünüm Diğer havayollarının çalışanları, konaklamaları sırasında genellikle ekonomi sınıfında otururken, yeni sendika sözleşmesi sayesinde American Airlines pilotlarına birinci sınıf öncelik veriliyor.

Pilotlar American Airlines uçağının önünde.
Mike Stone/Reuters

Bloga göre, ani ölümle karşı karşıya kalan American Airlines pilotları, yükseltme konusunda yolculara göre öncelik alıyor. Buradaki fikir, daha büyük, daha konforlu birinci sınıf koltukların, pilotların bir yolcu uçağını uçurmadan önce daha iyi dinlenmelerine yardımcı olmasıdır.

READ  Brüksel bağlantılı hizmetleri yeni kurallar kapsamında listelediğinden büyük teknoloji şirketleri yeni yasal yükümlülüklerle karşı karşıya

Williams vakası, bu yıl birinci sınıf bir yolcunun pilotun koltuğuna oturabilmesi için indirildiği ilk olay değildi. Eylül ayında, 78 yaşındaki bir adamın görev dışı bir pilota yer açmak için rütbesi düşürüldü.

Adam Qantas’la seyahat etti ve business sınıfında yer kalmadığı için ekonomi sınıfına geçti.

Havayolu o dönemde Insider’a yaptığı açıklamada, “Kurumsal anlaşmanın bir parçası olarak, uçuş gerçekleştirmek üzere başka bir şehre uçan pilotlara business sınıfı koltuk verilecek” dedi.