Şubat 29, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Pixel 8 Pro videosunu güçlendirin, görüntülemenin kilidini açın

Pixel 8 Pro videosunu güçlendirin, görüntülemenin kilidini açın

Google Kullanıma sunuluyor Aralık ayındaki çok önemli bir özellik düşüşü, Pixel 8 Pro’ya ve diğer kamera özelliklerine Video Boost’u gözle görülür şekilde eklerken Watch Kilidi nihayet Pixel Watch için geldi.

piksel kamera

Video geliştirme Pixel 8 Pro kamerayı, Tensor G3 çipini ve Google Cloud işleme yeteneklerini birleştirir. Kamera uygulamasında Video Boost’u etkinleştirdikten sonra, hemen izleyebileceğiniz/paylaşabileceğiniz bir klip elde etmek için normalde yaptığınız gibi kaydedin. Bu arada Google, sunucularına gönderilecek olan ve Google’ın halk arasında RAW-ish olarak adlandırdığı özel bir Video Boost formatı yakalıyor. Hem Wi-Fi bağlantısı bekleyen indirme işlemi hem de işlem biraz zaman alıyor. Tamamlandığında bir Google Fotoğraflar bildirimi alacaksınız ve bu ikinci kayıt, cihazınızda yer açmak için silinecek.

Rengi, parlaklığı, durgunluğu ve greni ayarlamak için HDR+ ve diğer hesaplamalı fotoğrafçılık modelleri uygulanır. Bu, canlı renklerden tam dinamik aralığa ve canlı cilt tonlarına kadar her şeyin elde edilmesini sağlar.

Ayrıca Video Boost’u mümkün kılar Gece görüş videosu Bu, düşük ışık koşullarında kayıt yaparken ayrıntıları ve zengin renkleri görmenizi sağlar.

Benzer şekilde, Gece görüşü Pixel 8 ve 8 Pro artık “canlı, ayrıntılı videolar kaydetmenize” olanak tanıyor. Zaman aralığı Düşük ışıklı videolar.” Telefonunuz sabitken (bir tripod üzerinde) değişen akşam gökyüzünü kaydedebilirsiniz.

Fotoğrafçılık alanında devam eden Google Fotoğraflar’daki Portre Işığı aracı yeni bir güncellemeye kavuştu.Denge ışığı“Yeni yapay zeka modeli sayesinde sert gölgeleri ortadan kaldıran seçenek, Fotoğraf net değil Artık kedileri ve köpekleri bileme konusunda daha iyi bir iş çıkarıyor.

Pixel Fold’da, Çift ekran önizlemesi İç ekranda gördüklerinizi kapak ekranında görüntülemenizi sağlar.

A “TemizlikBu özellik, taranan belgelerdeki lekeleri, lekeleri ve hatta kırışıklıkları doğrudan kamera uygulamasından kaldırmanıza olanak tanır. Bu, Google Drive’ın makbuz tarayıcısını yenilemesinden sonra geldi.

Son olarak Pixel’inizi dosya olarak kullanabilirsiniz Dizüstü/masaüstü için web kamerası İkisi kabloyla bağlandığında. USB Tercihleri ​​bildirimini açın ve “Web kamerası için USB kullan”ı seçin. Bu, Pixel 6 ve sonraki modellerin yanı sıra Fold’da da mevcuttur.

Piksel izle

İlk kez CES 2022’de duyurulan Google nihayet tanıttı Kilidi Aç izle Piksel cihazları arasında. Saatinizi taktığınızda ve kilidini açtığınızda, yakınınızdaki eşleştirilmiş telefon için şifre gerekmez. Ekranın üst kısmında ilgili “Saatiniz tarafından kilidi açıldı” mesajını alacaksınız. Bu telefonun kilidi yanlışlıkla açılırsa, giyilebilir cihazdaki bir bildirim onu ​​hızlı bir şekilde “kilitlemenize” olanak tanıyacak.

READ  God of War Ragnarok, 2023'te New Game Plus'a kavuşuyor

Bunu ayarlamak için yardımcı uygulamayı > Görüntüleme tercihleri ​​> Güvenlik’i açın. Google, bunun saatin pil ömrünü kısalttığı ve PIN/şifreden daha az güvenli olduğu konusunda uyarıyor.

Google, altı yeni yüzün ve karmaşık desenlerin (yeniden tasarlanan yaylar ve ışıklar) kullanıma sunulduğunu resmi olarak duyurdu. Orijinal Pixel saatRahatsız Etmeyin modunu ve Uyku Vakti modunu senkronize etmeye ek olarak.

Pixel Watch veya Watch 2’niz Tensor destekli bir Google telefonuyla eşleştirilmişse, Otomatik arama ekranı Konuşmanın bir metni bileğinizde görünecektir. Yanıtlamadan önce görmezden gelmenize veya daha fazla ayrıntı almanıza olanak tanır.

Ve dahası…

Arama deneyimi de gelişiyor Bağlamsal çağrı ekranı yanıtları Bu da “kolayca ve duruma uygun bir şekilde yanıt vermenizi” sağlar. Bu, Google’ın arayan kişiye sizin adınıza hemen yanıt vermesine olanak sağlamak için “Onayla” veya “Randevuyu İptal Et” seçeneğini içerebilir.

Aynı uygulamada, Aramamı yönlendir Ve Benim için tut Birleşik Krallık’ın yanı sıra ücretsiz önek içermeyen işletme numaralarını da destekleyecek şekilde genişler.

the Piksel tablet elde eder Daveti tarayın Video konferans yaparken arka plan gürültüsünü azaltmak ve sesinizi iyileştirmek için. Google’ın en büyük ekranı aynı zamanda aşağıdakiler için de destek sağlar: Uzamsal ses Tablet hoparlörleri ve Pixel Buds Pro aracılığıyla.

Diğer özellikler şunları içerir: Özetle Bu özellik Gemini Nano tarafından desteklenmektedir. kayıtlı Ayrıca 28 yeni dil ve cihaz için transkripsiyon desteği de eklendi Gboard Akıllı Yanıtlar WhatsApp’ı kullanmaya başlayın.

Onarım modu Hizmet için mağazada olduğunuz süre boyunca “kişisel verilerinizi güvende ve emniyette tutacaksınız” Google şifre yöneticisi Kolayca yükseltme yapmak için hangi hesapların geçiş anahtarlarını desteklediğini size bildirecektir.

Son olarak, Google izle Uygulama şimdi görünüyor hava durumu Kaydedilen şehirleriniz için. Mevcut ve yüksek/düşük sıcaklıklar aynı zamanda Dünya ana ekranı widget’ında da gösterilir.

Aralık ayındaki özellik düşüşü bugünden itibaren Pixel cihazlarına sunulacak.

READ  Google Camera 8.8, Pixel 6'ya daha hızlı gece görüşü getiriyor

FTC: Gelir elde etmek için otomatik ortaklık bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.