Temmuz 24, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Pop kültürünün dinamosu Taylor Swift, ‘Pazar Gecesi Futbolu’nu reyting rekorlarına yükseltti

Pop kültürünün dinamosu Taylor Swift, ‘Pazar Gecesi Futbolu’nu reyting rekorlarına yükseltti

Editörün Notu: Bu makalenin bir versiyonu ilk olarak Güvenilir Kaynaklar bülteninde yayınlandı. Gelişen medya ortamını anlatan günlük özetimize buradan kaydolun.CNN

Reytingler bir yayıncının en çılgın hayallerinden biridir.

NBC Pazartesi günü yaptığı açıklamada, pop yıldızının Travis Kelce ile ilişkisinin kamuoyunda çiçek açması sırasında Taylor Swift ve yıldızlarla dolu bir oyuncu kadrosunun yer aldığı “Chiefs-Jets” gerilim filminin ortalama 27 milyon izleyiciye ulaştığını ve Pazar günü en çok izlenen film olduğunu söyledi. Şubat ayındaki Super Bowl’dan bu yana ortaya çıkıyor.

Kadın izleyici sayısında 2 milyonu aşan bir artış gören yayın, şüphesiz rekor sayılarını, varlığı bir kez daha oyunun kendisini gölgede bırakan bir heyecan dalgası yaratan Swift’e borçlu.

NBC, zirve noktasında oyunu televizyon ve yayın platformlarında 29,4 milyon izleyicinin izlediğini söyledi. Nielsen Fast National verilerine göre, genç kızlar arasındaki %53’lük artış da dahil olmak üzere, kadınlar arasında daha yüksek izlenme oranı reytingleri kısmen destekledi. NBC, Swift’in görünümüne büyük önem verdi ve oyun boyunca onun canlı görüntülerini kesti. En az 17 kezbunun şimdiye kadar en çok yayınlanan normal sezon NFL maçı olduğunu söyledi.

Karşılaştırıldığında, 2022 Dünya Serisi, serinin son altıncı maçında 12,8 milyon izleyiciyle seyircinin yarısından azını yakaladı. 2023 NBA Finalleri serisini kesinleştiren maç, ortalama 13,1 milyon izleyicinin ilgisini çekti. Şüphesiz büyük rakamlar, ancak Pazar günü Doğu Rutherford’da oynanan maçın olağanüstü izleyici sayısına yakın değil.

Reyting patlaması, Swift’in son yıllarda eğlence konusunda ne kadar büyük bir güç haline geldiğini vurgulayan bir başka veri noktası; pop ikonunun Swifties hayran kitlesi o kadar büyüyor ki artık “Pazar Gecesi Futbolu”nu gölgede bırakabiliyor.

Doğal olarak NFL, Swift’in domuz derisine olan yeni sevgisinden keyif alıyor ve bu da ürün satışlarında önemli bir artışa yol açıyor. Pazartesi günü bir sosyal medya hesabındaki ana görüntü, Swift’in eylem halindeki bir dizi fotoğrafıydı. Bu nedenle, NFL’nin biyografisinde Swift’in “En İyi Gün” şarkısına açık bir gönderme olan “Bugün seninle en iyi günü geçirdik” yazıyor.

READ  Tilda Swinton ve Ellen DeGeneres karşılaştırmaları

Görünüşe göre Swift kendi seviyesine yükseldi ve artık kimseye benzemiyor. Yaz boyunca Spotify’da 100 milyon dinleyiciye ulaşan ilk sanatçı oldu. Kongre önünde Ticketmaster’ın mahkeme celbini gerektiren “Eras Turu” ekonomiyi canlandırdı (Fed bile bunu fark etti) ve sonunda tüketici harcamalarında 5 milyar dolar elde edebilir. Yaklaşan müzikali dünya çapında sinemalarda büyük bir hit olacak ve hatta analistler bile onun beklentileri sürekli olarak aşma yeteneği göz önüne alındığında sabit tahminlerde bulunmaktan biraz yoruldu.

Ünlüler var ve bir de diğer yüksek voltajlı yıldızları küçük gösteren günümüzün Kralı Midas Swift var.

Swift’in geniş ve genç bir izleyici kitlesinin ilgisini çekme yeteneği benzersiz olsa da, bu aynı zamanda sekiz rakamlı nadir izleyicilerin kolektif olarak istedikleri gibi duyguların hız trenine bindiği canlı spor etkinliklerinin güçlü çekiciliğini de hatırlatıyor. -veya-olmayacak-tırnak ısıran anlardır.

Bu benzersiz çekiliş, birkaç yıldır yayın hakları için büyük meblağlar ödeyen medya devleri için bir sır değil. Ancak ödemeli TV ortamı bozulmaya devam ettikçe, yüksek fiyatlı spor hakları, büyük bir izleyici kitlesine ulaşmanın giderek daha nadir görülen bir yolu haline geldi. Ortam hızla akıştan yayına doğru değişmeye devam ederken, hak sahipleri büyük bir ikilemle karşı karşıya: Oyunları yayınlamak için ödeme yapın ve gökkuşağının sonunda reklamverenlerin parasını toplayın ya da rakiplerin (ve Swift’in) Pazar gibi büyük geceleri kutlamasını izleyin.