Haziran 23, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Popülerliği giderek artan ve hayatları değiştiren, 30 dolarlık tuhaf sağlık cihazı

Popülerliği giderek artan ve hayatları değiştiren, 30 dolarlık tuhaf sağlık cihazı

sağlık

Tepeden tırnağa sağlıklı kalmak için en son fitness trendini deneyin: ayak parmağı ayırıcıları.

Çok dar veya yüksek topuklu ayakkabılar giymek domuzların sıkışmasına neden olabilir ve zamanla ağrıya, denge sorunlarına ve bunyon ve çekiç parmak gibi deformasyonlara yol açabilir.

Bu tür sorunlarla mücadele etmek için, tek tek ayak parmaklarını uzatarak onları ayıran ayak parmağı ayırıcılar sıcak bir çözüm olarak ortaya çıktı.

Phoenix, Arizona merkezli ayakkabı markası Naboso, 2022'den 2023'e kadar burun ayırıcılarda %40 büyüme bildirirken, Avustralya merkezli Foot Collective, 2021'den 2023'e kadar burun ayırıcı satışlarında her biri için %175'lik bir artış gördü. Wall Street Journal.

Dar ayakkabılar ve yüksek topuklu ayakkabılar ayak ağrısına ve bunyon gibi deformasyonlara neden olabilir. myboys.me – Stock.adobe.com

Parmak ayırıcılar renkli silikon, köpük ve çorap benzeri kumaş seçenekleriyle mevcuttur ve pek gösterişli olmasalar da iyi bir arkadaşlık içinde olacaksınız: Model Ashley Graham tarafından giyildi.

Amerika Ayak Bileği ve Ayak Merkezlerinden ayak hastalıkları uzmanı Dr. Gregory Alvarez, “Yürürken veya ayakta dururken ayaklarınızda ağrı hissediyorsanız, bu, parmak düzleştiricilerin semptomlarınızı iyileştirmeye yardımcı olabileceğinin bir göstergesi olabilir” dedi. acele.

NYU Langone Health'de spor hekimliği uzmanı Dr. Dennis Cardone, ayağın ve ayak parmaklarının vücut için bir tür tripod görevi gördüğünü açıkladı. Ayak parmaklarının aşırı kalabalık olması kişinin denge yeteneğini etkileyebilir, bu da kişinin denge yeteneğini etkileyebilir. Bazı çalışmalar göstermiştir Yaşlı bireyleri düşme riskiyle karşı karşıya bırakabilir.

Gazeteye “Bazı insanlar komik görünen ayaklara sahip oluyor” dedi. “Diğerleri rahatsızlık ve acı hissedebilir.”

READ  Ubisoft CEO'su 70 Dolarlık Skull and Bones Premium'u savunuyor ve 'AAAA' kalitesinde ısrar ediyor

Pedikür sırasında oje bulaşmasını önlemek için kullanılan köpük ayırıcılar muhtemelen ayırıcıların en yaygın versiyonudur, ancak ayak sağlığı ayırıcılar “ayak parmaklarını nazikçe ayırabilir ve onları rahat bir pozisyonda tutabilir, böylece ayak parmağı hareketini kontrol eden tendonların ve bağların hareket etmesine izin verebilir. ” “Germe,” diye açıkladı Alvarez.

Her ne kadar herhangi bir türde ayak parmağı ayırıcısı kullanmak denge sağlamaya ve ayak ağrısını hafifletmeye yardımcı olsa da, bunyon gibi ağrının nedenini tedavi etmeyecektir. Ancak alternatif – cerrahi – ile karşılaştırıldığında ara parçalar nispeten düşük maliyetlidir ve bazı çevrimiçi satıcılarda 30 dolardan daha düşük bir fiyata satılmaktadır.

Ayak parmağı ayırıcıları, Amazon gibi satıcılarda çevrimiçi olarak yalnızca bir parmak için ayırıcılar için 10 $ gibi düşük bir fiyata satılırken, beş basamağın tamamı için ayırıcılar genellikle 30 dolardan azdır. MegaFlop – Stock.adobe.com

Boulder, Colorado'dan 52 yaşındaki Susie Reinhart, tatil sırasında kişisel antrenöründen bir çift ayak parmağı ayırıcı aldığını hatırladı.

Ayaklarındaki sinir hasarından şikayetçi olan üniversite kompozisyon eğitmeni gazeteye, “Hemen ayaklarıma baktım ve 'Bu bana çirkin oldukları mesajını veriyor' diye düşündüm” dedi. “Sanki birisi sana nane ya da deodorant vermiş gibi hissettim.”

Koçu, bu şık aletin Reinhart'ın ayak gücünü artırmasına yardımcı olması gerektiğini açıkladı. Ayakları giydikten sonra “daha güzel” olmasa da, “daha güçlü olduklarını ve dengemin geliştiğini” itiraf etti.

Bu arada, Maui, Hawaii'den Skylar Lickle, geçen yıl dizinden sakatlandı ve zayıf bir ayak, denge eksikliği ve zayıf hareket kabiliyeti nedeniyle daha fazla yaralanmaya yol açabileceğinden, Aralık ayında ayak parmağının gücüne yardımcı olmak için bir çift ayak parmağı ayırıcı aldı.

Profesyonel sörfçü o zamana kadar ayak parmaklarına pek önem vermiyordu. Sörf yaparken “ayak parmaklarımızı çok kullanırız” diye açıkladı. Gazeteye konseyine geri dönmek için ayaklarına odaklanması gerektiğini söyledi.

Güçlü ayak ve ayak parmaklarına sahip olmak uygun denge için çok önemlidir. Eskimax – Stock.adobe.com

Uzmanlar, ara parçaları her gün 30 dakikaya kadar takmanızı tavsiye ediyor – TV karşısında uzanırken veya evde akşam yemeği pişirirken tamamlanması kolay bir iş – ancak ara parçaları takmak acı veriyorsa 5 dakikayla başlayabilir ve yolunuza devam edebilirsiniz.

READ  Ciddi bir sızıntı, Samsung'un tamir atölyelerinin müşteri verilerini rapor etmesini ve cihazları kapatmasını sağladığını gösteriyor

Elbette her şeyde olduğu gibi bu tedavinin de sonuç alması zaman alır. Ayak egzersizleri de yapan Lickle'ın karada ve denizde iyileşme görmesi üç ay sürdü.

Ayak sağlığı eğitim platformu Gate Happiness'in kurucusu Courtney Connelly, gazeteye şunları söyledi: “10 saat boyunca dar ayakkabılar giymekten, koltukta oturarak ve ayak parmaklarına yastık takmaktan kurtulamayacaksınız.”

Daha fazla yükle…
https://nypost.com/2024/03/16/lifestyle/the-bizarre-30-wellness-tool-thats-surging-in-popularity-and-transforming-peoples-lives/?utm_source=url_sitebuttons&utm_medium=site%20buttons&utm_campaign =konum%20düğmeler

Paylaşım URL'sini kopyalayın