Haziran 23, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Portland'daki kadınlar NCAA Şampiyonası sahasında farklı mesafelerde 3 nokta çizgileri bulunuyor

Portland'daki kadınlar NCAA Şampiyonası sahasında farklı mesafelerde 3 nokta çizgileri bulunuyor

PORTLAND, Oregon. (AP) — Moda Center'da düzenlenen kadınlar NCAA turnuvasının 3 sayı çizgisinde, sahanın her iki ucunda bir aralık farklılığı vardı ve bu durum, Texas State ve North Carolina State'in rapor edilmesinden iki gün önce dört maç boyunca fark edilmedi. Pazar günkü Elit Sekizliden önce.

NCAA yaptığı açıklamada, takımların koçlarının Pazar günkü maçı geciktirmek yerine planlandığı gibi üç yönlü uyumsuz çizgilerle oynamayı kabul ettiğini söyledi. NC State Texas'ı 76-66 yendi Final Four'a yükselmek için.

“NCAA'ya (Pazar), Portland'daki Moda Center'daki sahadaki üç sayı çizgilerinin birbirinden aynı uzaklıkta olmadığı bildirildi. NCAA personeli ve sahadaki kadın basketbol komitesi üyeleri, bilgilendirilen iki baş antrenörle istişarede bulundu ” NCAA kadın basketbolundan sorumlu başkan yardımcısı Lynn Holzman, yaptığı açıklamada, “Tüm taraflar, sahayı düzeltip oyunu geciktirmek yerine sahada olduğu gibi tam bir oyun oynamayı tercih etti” dedi.

Holzman, Pazar akşamı antrenman bittikten sonra tüm çizgilerin ölçüleceğini ve doğru işaretlerin o tarihten önce sahada olacağını söyledi. Pazartesi günkü Güney Kaliforniya ve UConn arasındaki maç.

Holzman, “NCAA tedarikçisi hata için özür dilese de, ilk etapta bunun nasıl olduğunu araştıracağız. NCAA şu anda gelecekteki oyunlar için tüm saha işaretlerinin doğruluğunu sağlamak için çalışıyor” dedi. Erkekler veya kadınlar turnuvaları öncesinde herhangi bir sitedeki diğer konular.

Mahkeme davası, oyunun olağanüstü olduğu ancak diğer konuların ön plana çıktığı bir kadın turnuvası sırasında NCAA'nın dikkatini dağıtan bir başka olaydı.

İlk turun ilk yarısında maçtan çekilen bir hakem vardı. Utah ırkçı tacizle karşı karşıya kaldı İlk tur maçından önce. Notre Dame Hanna Hidalgo Burun halkasını çıkarmak zorunda kaldı Sweet 16'da Oregon State'e yenildiği maçta zamanı kaçırdı. LSU koçu Kim Mulkey, kendisinin o zamanlar yayınlanmamış bir profili nedeniyle Washington Post'u dava etmekle tehdit etti, ardından takımına yönelik cinsiyetçi eleştiriler olduğunu söylediği bir Los Angeles Times köşe yazarına seslendi. The Times sütunu düzenledi Cevap olarak.

READ  Phillies, NLDS 4. Maçında Braves'i mağlup etti ve ardından NLCS-D-backs karşılaşmasına yükseldi.

Ve şimdi Portland'daki dava var.

Teksas koçu Vic Schaefer, “Bunu söylemekten nefret ediyorum ama 'Sadece kadın basketbolunda' diyen birçok takım arkadaşım var” dedi. “Yani, böyle bir şeyin olması gerçekten çok utanç verici. Ama olan bu.”

Cuma ve Cumartesi günleri dört Sweet 16 maçı oynandı ve katılan takımlardan hiçbiri sahadaki bir sorun hakkında kamuya açık bir şey söylemedi.

Maç öncesi ısınma sırasında Schaefer ve NC State antrenörü Wes Moore'a, kalenin tepesindeki 3 sayı çizgisinin sahanın her iki ucundaki mesafesinin farklı olduğu bilgisi verildi. Moore, NC State benchinin önündeki uçta kalenin tepesi ile 3 sayı çizgisi arasındaki mesafenin çok kısa olduğunu, Texas sonundaki çizginin ise doğru olduğunu söyledi.

NCAA yetkililerinden mesafeyi ölçmeleri istendi ve ihbardan yaklaşık 15 dakika önce bir mezura çıkardılar. Dernek temsilcileri, antrenörler ve yetkililer arasında yapılan görüşmelerin ardından maç, planlanan tarihte gerçekleştirildi.

Her iki antrenör de gecikmenin en az bir saat süreceğini, çünkü sahayı izlemek üzere dışarıdan birinin getirilmesi gerekeceğini ve bunun da oyunun ABC'de yayınlanmasını engelleyebileceğini söyledi.

Moore, “ABC'de olmak büyük bir şey” dedi. “Son birkaç yılda birkaç kez bu işin içinde olma şansına sahip olduk. Ama bu çok önemli.”

Her iki antrenör de oyuncularının bu tutarsızlıktan habersiz olduğunu ve özellikle N.C. State'den Isaiah James'in dokuz denemede kariyerinin en yüksek yedi üçlükünü attığı için hiçbir sorun yaşamadığını söyledi. NCAA, sahanın Pazartesi günü Güney Kaliforniya ile UConn arasında oynanacak Elite Eight maçından önce yamalanacağını söyledi.

Schaefer, “Günün sonunda zaten bir oyun oynamıştık ve ikimiz de kazandık, bu yüzden oynamaya karar verdik” dedi.

NCAA ayrıntı vermese de, anahtarın tepesine yakın bir 3 nokta çizgisinin, sahanın diğer ucuna göre potaya yaklaşık 6 inç daha yakın olduğu görülüyor. NCAA 3 sayı çizgisi hem kadınlar hem de erkekler için 22 fit, 1 3/4 inç uzunluğundadır.

READ  Jurickson Profar ve Colorado Rockies bir yıllık anlaşmaya vardı

Rakamlar, oyuncuların potaya bu kadar yakın olan çizgiyi idare etmekte zorlandıklarını gösterdi.

Beş maç boyunca takımlar, 3 sayılık yayın sonunda 3 saniyede %25,8'e (89 üzerinden 23) yakın şut atıyor. Sağ yarının sonunda takım %33,3 ile şut çekti (87/29).

“Bu çocuklar bugünlerde bazen o kadar uzağa ateş ediyorlar ki, kim bilir sınır nerede?” Moore dedi. “Alışılmadık bir durum ama dediğim gibi bunun avantaj mı yoksa dezavantaj mı olduğunu bilmiyorum.”

Takımı Sweet 16'da USC'ye yenilen Baylor koçu Nicky Cullen, Sosyal medyada yayınlandı Sekiz takımın tek bir yerde olduğu maçta odak noktası sahanın şekli değil oyun planıydı.

Baylor ikinci yarıda sağ yay ile sahanın diğer tarafına şut atarken 14 üzerinden 6 üçlükle oynadı.

Colin, “Sanırım bu yüzden ikinci yarıda daha iyi şut attık” dedi.

___

AP Mart Çılgınlığı sıralaması: https://apnews.com/hub/ncaa-womens-bracket/ Ve kapsam: https://apnews.com/hub/march-madness