Haziran 15, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Procter & Gamble, CSX ve PPG

Procter & Gamble, CSX ve PPG

Bu resimli çizimde, Procter and Gamble logosu, arka planda borsa oranlarıyla birlikte bir akıllı telefonda gösterilmektedir.

Ömer Marki | Hafif Roket | Getty Resimleri

Zilden önce manşetlere çıkan şirketlere göz atın:

Procter & Gamble Company — Tüketim malları devinin kazançları ve üçüncü çeyrek mali gelirinin Wall Street beklentilerini aşmasının ardından hisse senetleri birincil piyasada yaklaşık %1,5 yükseldi. Procter & Gamble ayrıca 2023 mali yılı için organik satış büyümesi tahminini önceki %4 ila %5’ten %6’ya yükseltti.

CSX Corporation – CSX Corporation’ın ilk çeyrek sonuçlarının beklentileri aşmasının ardından hisseler %2.4 arttı. Taşıyıcı, 3.71 milyar dolarlık gelir üzerinden hisse başına 48 sent açıkladı. Refinitiv tarafından ankete katılan analistler, 3,58 milyar dolarlık gelir üzerinden hisse başına 43 sent kazanç bekliyorlardı.

WR Berkley — Ticari hat sigortacısının hisseleri, ilk çeyrekte 2,49 milyar $ net kazanılmış prim açıklamasının ardından %3 düştü. FactSet’in fikir birliği tahminlerine göre bu, analistlerin beklediği 2,53 milyar dolardan daha az. Şirket ayrıca, bir yıl önce hisse başına 1,10 $ olan hisse başına işletme kazancını da 1 $ olarak bildirdi.

PPG Industries – PPG Industries’in ikinci çeyrek için beklenenden daha iyi bir rehberlik açıklamasının ardından, birincil piyasada hisse senetleri %0,8 arttı. Kaplama üreticisi, düzeltilmiş kazancın hisse başına 2,05 ila 2,15 dolar arasında olmasını bekliyor ve bu, hisse başına 1,96 dolarlık analist tahminlerinden daha iyi.

ContextLogic’in ContextLogic Payları, çevrimiçi e-ticaret platformunun ardından ilk alım satımda %16 arttı duyurmak 50 milyon dolarlık hisse geri alım programı.

Mali Bölgeler Hisseleri, şirketin üç ayda bir karışık sonuçlar bildirmesinin ardından %0,6 arttı. Refinitiv’in konsensüs tahminlerine göre, bölge bankası tahminlerin altında kalan hisse başına kazanç bildirirken, gelir beklentilerle uyumlu kaldı. Bununla birlikte, FactSet’in 1,4 milyar dolarlık fikir birliği tahmininden daha yüksek olan 1,42 milyar dolarlık net faiz geliri bildirdi.

READ  Hisse senedi vadeli işlemleri, önemli enflasyon verileri ve Fed toplantı tutanakları öncesinde yükseldi

Schlumberger NV – Enerji stokları, sondajcının üst ve alt satırlar için ilk çeyreğin beklentilerini aşmasına rağmen %0,6 düştü. Şirket, 7.74 milyar dolarlık gelir üzerinden hisse başına 63 sentlik düzeltilmiş kazanç bildirdi. Refinitiv’e göre bu, 7.44 milyar dolarlık gelir üzerinden 60 sentlik hisse başına kazanç için konsensüs tahmininden daha fazla.

Freeport-McMoRan – Madencinin hisseleri, Freeport-McMoran’ın önünde birincil piyasada %1,1 düştü konferans çağrısı En son üç aylık sonuçlarını tartışın.

AT&T – Telekomünikasyon hissesi, HSBC’nin AT&T’yi Satın Alma notuna yükselttikten sonra %0,8 arttı. Wall Street firması, yatırımcılara, gelir kaybı nedeniyle önceki gün keskin bir şekilde düşen telekomünikasyon devinin hisselerini satın almalarını tavsiye ediyor.

Philip Morris International – Hisse senedi, Goldman Sachs’ın tütün hisselerindeki kazançlarda keskin bir düşüşün ardından bile Philip Morris International’da yükseliş eğilimini sürdürdüğünü söylemesinin ardından %0,3 yükseldi. Şirketin tekrar satın alma notu var.

— CNBC’den Michelle Fox raporlamaya katkıda bulundu