Aralık 2, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

PYPL Hisse Senedi: PayPal Kazançlarını Geride Bırakıyor; Yeni CEO’nun büyüme planları arasında yol gösterici bir ışık

PYPL Hisse Senedi: PayPal Kazançlarını Geride Bırakıyor;  Yeni CEO’nun büyüme planları arasında yol gösterici bir ışık

PayPal Varlıkları (PYPL) Çarşamba günü Eylül ayı çeyrek kazançlarının konsensüs tahminlerini aştığını ve gelirlerin izlenme sayısına göre arttığını bildirdi. PYPL hisselerinin dördüncü çeyrek kazanç tahmini, yeni CEO’nun yatırımlarını artıracağı beklentileri nedeniyle beklentilerin altında kaldı.
XAyrıca PayPal yeni bir CFO’yu işe aldı: EY danışmanlık firmasının eski CFO’su Jamie Miller. Daha önce Cargill’de CFO pozisyonlarında da görev yapmıştı. Genel elektrik (Genel elektrik).

Piyasa kapanışından sonra açıklanan PayPal’ın üçüncü çeyrek kazancı, düzeltilmiş bazda hisse başına %20 artarak 1,30 dolara yükseldi. Gelir %8 artışla 7,4 milyar dolara yükseldi.

Analistler, PayPal’ın kazancının hisse başına 1,23 dolar, gelirin ise 7,38 milyar dolar olmasını bekliyordu. Bir yıl önce PayPal, 6,85 milyar dolarlık satıştan hisse başına 1,08 dolar kazanmıştı.

PYPL Hisse Senedi: Kazanç Yönlendirme Işığı

Bu çeyrekte ticari müşterilerden yapılan ödemelerin toplam hacmi %15 artışla 387,7 milyar dolara yükseldi. Analistler toplam ödeme hacminin 379,3 milyar dolara ulaşmasını bekliyorlardı.

Aralık ayında sona eren mevcut çeyrek için PayPal, tahmininin ortasında hisse başına 1,36 dolar kazanç öngörüyor. Analistler hisse başına 1,40 dolar kazanç bekliyorlardı.

Jefferies analistlerinden Trevor Williams bir notunda, “4. çeyrek beklentileri gelir ve hisse başına kazançtan daha düşük, ancak daha dikkate değer rakamın brüt işlem kazançlarındaki iyileşme hızının ima edeceğine inanıyoruz” dedi.

Bugün borsada PYPL hissesi uzatılan işlemlerde %1,8 artışla 52,55’e yükseldi. PayPal’ın kazanç raporuna bakıldığında hisseler 2023’te %26 düşüş gösterdi.

Yeni CEO Alex Cress Eylül ayının sonlarında göreve başladı.

San Jose, Kaliforniya merkezli PayPal, çevrimiçi bir ödeme sitesinden mobil alışveriş ve kişiden kişiye ödeme sitesine dönüştü. Aynı zamanda rekabet de yoğunlaştı elma (Deve), kare ebeveyn barikat (Alan) ve diğerleri.

READ  Toyota'nın araç sahiplerine bir kötü haberi daha var

PYPL hissesi, 26 Temmuz 2021’de ulaştığı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 310,16’dan geri çekildi.

Reinhart Krauss’u eski adıyla Twitter’da takip edin, @reinhardtk_tech 5G kablosuz ağlar, yapay zeka, siber güvenlik ve bulut bilişimle ilgili güncellemeler için.

Şunlar da hoşunuza gidebilir:

IBD Digital: IBD’nin öne çıkan hisse senedi listelerinin, araçlarının ve analizlerinin kilidini bugün açın

IBD’nin ETF pazar stratejisiyle piyasanın zamanını nasıl ayarlayacağınızı öğrenin

Alım satım için 10 haftalık hareketli ortalama nasıl kullanılır?

Ücretsiz IBD Bültenlerini Alın: Pazar Hazırlığı | Teknik rapor | Nasıl yatırım yapılır