Mart 29, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Rapor: Amazon kapanıyor, satış büyümesini yavaşlatırken düzinelerce depo planlarından vazgeçiyor

Rapor: Amazon kapanıyor, satış büyümesini yavaşlatırken düzinelerce depo planlarından vazgeçiyor

Amazon’un, yavaşlayan satış büyümesi nedeniyle ABD genelinde düzinelerce depo tesisi inşa etme planlarını iptal ettiği söyleniyor.

Danışmanlık firması MWPVL, çevrimiçi perakende devinin ülke genelinde toplam yaklaşık 25 milyon metrekarelik 42 tesisi açma planlarını kapattığını veya bıraktığını söylüyor. Bloomberg’in bahsettiği.

Şirket, Amazon’un diğer 21 lokasyonun açılışını ertelediğini ve çoğu İspanya’da olmak üzere birçok Avrupa projesini iptal ettiğini söyledi.

Amazon sözcüsü Maria Bosti, Fox News Digital’e “Amazon dinamik bir şirket ve sürekli yeni yerler keşfediyoruz” dedi. “En iyi müşteri hizmetini sunmak için gelecekteki tesislerin nerede geliştirileceğine karar verirken çeşitli faktörleri değerlendiriyoruz. Dünya çapında yapım ve geliştirme aşamasında olan düzinelerce sipariş karşılama merkezimiz, sıralama merkezimiz ve dağıtım istasyonumuz var. Birden fazla yeri keşfetmemiz yaygın bir durum. ağ üzerinden eşzamanlı olarak ve ihtiyaçlara göre programları ayarlayın.”

FTC, AMAZON’dan ilk tıbbi satın alımınız hakkında daha fazla bilgi istiyor

Ambalaj ve şirket logosu ile Amazon deposu (Getty Images/Getty Images)

Rapor, şirket açıklandıktan sonra geliyor İki terminali kapatın 300’den fazla kişiyi istihdam eden Maryland’de.

New York Times’ın bildirdiğine göre Amazon, Temmuz ayında 20 yıldan fazla bir süredir en yavaş büyüme oranını kaydetti, ancak sonunda, hisse senedini %12 artırarak beklenenden daha iyi sonuçlar elde etti.

Amazon CEO’su Andy Gacy yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Yakıt, enerji ve nakliye maliyetlerindeki enflasyonist baskıların devam etmesine rağmen, geçtiğimiz çeyrekte işaretlediğimiz daha yönetilebilir maliyetlerde ilerleme kaydediyoruz, özellikle sipariş karşılama ağımızın verimliliğini artırıyoruz. “. zaman.

AMAZON, Teslimat Enerjisi ile Yeşil Hidrojen Tedarik Anlaşmasını İfade Ediyor

Amazon Bu yılın başlarında açıklandı Çevrimiçi alışveriş sayıları yavaşladığından, bazı depo alanlarını kiralamaya başlayacaklar.

Sözcü Alyssa Carroll Alt kiralama, şirketin artık ihtiyaçlarını karşılamayan “mevcut bir bina ile ilgili finansal yükümlülükleri serbest bırakmasına” izin verir.

FOX BUSINESS HAKKINDA DAHA FAZLA OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

Amazon deposu

1 Nisan 2022, New York’un Staten Island bölgesindeki bir Amazon deposuna bir kamyon geldi. Amazon, izinli depo çalışanlarını şirketin tesislerinden yasaklıyor ve nakliye düzenleyicileri bunun sendika liderliğini engelleyebileceğini söylüyor. (AP Fotoğrafı/Eduardo Munoz Alvarez, Dosya/Associated Press)

göre Wall Street JournalAmazon, en az 10 milyon metrekarelik depo kapasitesini devretmeyi planlıyor ve daha fazla kiralamayı sona erdirme veya yeniden müzakere etme seçeneklerine bakıyor.

Bloomberg News, ek alanın New York, New Jersey, California ve Georgia’daki tesisleri içerdiğini bildirdi.

Fox News’den Landon Mion bu rapora katkıda bulundu