Şubat 24, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Rapor, Apple iPhone hırsızlarının her şeyi almak için basit bir numara kullandığını ortaya koyuyor

Rapor, Apple iPhone hırsızlarının her şeyi almak için basit bir numara kullandığını ortaya koyuyor

iPhone hırsızları daha önce bir kurbanın şifresini gözetledi Apple cihaz hırsızlığı Ayarlar, sahiplerinin bunlara erişmesini önlemek için kolayca sıfırlanabilir.

daki yeni bir rapora göre Wall Street Dergisi, Mağdurlar, telefonlarının ellerinden veya barlarda ve diğer halka açık yerlerde çalındığını bildirdi ve hesaplarının yasaklandığını gördü.

Parola bilgisi olan kötü niyetli kişiler, kurbanın Apple Kimliği parolasını Ayarlar uygulamasından kolayca sıfırlayabilir.

iPhone’umu Bul’u kapatabilir, sahibinin izlemesini veya cihazı uzaktan silmesini engelleyebilir ve ayrıca diğer cihazları hesaptan kaldırabilirler.

Apple’ın çalışmalarında bir glikoz monitörü yok

2022, Varşova’daki bu fotoğraf illüstrasyonunda bir cep telefonu şifre güvenlik ekranı görülüyor.

Ayrıca kurbanın hesabı kurtarmasını önlemek için bir kurtarma anahtarı da ayarlayabilirler.

FOX İŞ UYGULAMASI için okumaya devam edin

Bir vakada, bir hırsız fotoğraflarda telefon sahibinin Sosyal Güvenlik numarasının son dört hanesini bularak Apple Card’ın kilidini açtı. Bir diğeri, aile fotoğraflarını kalıcı olarak kaybettiğini söyledi. Kurbanların çoğu polise rapor verdi ve biri Federal Ticaret Komisyonu’na kimlik hırsızlığı davası açtı.

Bir Apple sözcüsü gazeteye, iPhone’un tüketiciler için en güvenli mobil cihaz olduğunu ve şirketin yeni ve ortaya çıkan tehditleri önlemek için “yorulmadan” çalıştığını söyledi.

Hareket halindeyken buraya tıklayarak FOX eylemini gerçekleştirin

iPhone 14 tutan bir adam

DOSYA FOTOĞRAFI: 16 Eylül 2022’de Pekin’deki bir Apple Store’da yeni Apple Inc modelleri satışa çıkarken bir adam elinde bir iPhone 14 tutuyor.

Sözcü, “Bu deneyimi yaşayan kullanıcılara sempati duyuyoruz ve ne kadar nadir olursa olsun kullanıcılarımıza yönelik tüm saldırıları ciddiye alıyoruz.” “Kullanıcı hesaplarını güvende tutmaya yardımcı olmak için korumaları güçlendirmeye devam edeceğiz.”

iPhone şifre istiyor

iPhone’da şifre girme istemi 25 Ekim 2017’de görüldü.

Bu yüzden, iPhone kullanıcıları kendilerini nasıl koruyabilir??

Sözcüye göre meraklı gözlerin ve ellerin dolaşmasını önlemek için herkesin içinde Face ID veya Touch ID kullanın ve bir şifre girerken ellerinizi ekranın üzerinde tutun.

READ  Google Pixel 8 ve Pixel Watch 2'nin 4 Ekim'deki etkinlikte görünmesi bekleniyor

FOX BUSINESS hakkında daha fazlasını okumak için buraya tıklayın

Özellikle New York’ta bazı yetkililer Face ID’yi olası bir araç olarak önerdiler. Telefonlara erişim noktası – Özellikle kullanıcı aciz durumdaysa.

Alfanümerik bir parolaya geçmek de Ayarlar uygulamasında yapılabilecek bir seçenektir.