Eylül 29, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Rus adam, annesinin Ukrayna işgalini desteklemediği için kendisini reddettiğini söyledi

Rus adam, annesinin Ukrayna işgalini desteklemediği için kendisini reddettiğini söyledi
  • Bir Rus model, annesinin Rusya’nın Ukrayna’yı işgalini eleştirdikten sonra onu reddettiğini söyledi.
  • 30 yaşındaki Jean-Michel Scherbach, Instagram hesabında savaş hakkında paylaşımda bulunuyordu.
  • Annesi ona, “Artık benim oğlum değilsin” dedi. “Ailemde hain olmayacak.”

Bir Rus model ve aktör, Ukrayna’yı savunmasının, annesiyle olan ilişkisine mal olduğunu, bunu nasıl başardığına dair yürek burkan bir başka örnek olduğunu söyledi. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in savaşı aileleri ve dostları parçaladı.

30 yaşındaki Jean-Michel Scherbak, Rusya’nın Şubat ayı sonlarında Ukrayna’yı işgal etmesinin hemen ardından, muadili ile video ve haber güncellemelerini paylaşmaya başladı. On binlerce Instagram takipçisi.

Scherbak, eğitim çabalarının Putin’in uzun zamandır ateşli bir destekçisi olan Rus annesiyle iyi gitmediğini söyledi. CNN bu hafta. Annesi, sosyal medyada ülkesine savaş açtığı için utandığını yazdıktan sonra onu hemen yasakladı.

Sherbak, “Hain olduğumu ve kararımı verdiğimi söyleyen Facebook’ta bana mesaj attı” dedi. Reuters Geçen ay.

CNN’ye Ukrayna’da birçok arkadaşı olduğunu ve ülkeyi birkaç kez ziyaret ettiğini söyleyen Scherbak, savaş hakkında yayın yapmaya başlamak için ilham aldığını, çünkü bu gün ve çağda böyle bir vahşetin mümkün olduğuna inanamayacağını söyledi.

Instagram hesabı üzerinden yerdeki Ukraynalıların hikayelerini paylaşmaya başladı ve onların yaşadıklarını Rus devletinin yalanlarıyla eşleştirdi.

Scherbak, Rusya’nın güçlü propaganda makinesi hakkında “Büyük şehirlerden uzakta yaşayan insanlar televizyonlarını açıp sadece propaganda haberlerini görüyorlar” dedi. Resmi medyanın bağımsız medyadan daha fazlası olduğuna inanıyorlar.

Scherbak sonunda Moskova’dan ayrılmaya karar verdi ve Almanya’dan CNN’e konuştu. Ancak evden ayrılmadan önce annesiyle barışmak için son bir girişimde bulunduğunu söyledi.

1 Mart’ta Instagram paylaşımıŞerbak, annesine bir miktar para ve bir mektup gönderdiğini, kendisine kin beslemediğini söylediğini söyledi. Cevabı çabuk geldi.

READ  Hindistan adını Bharat olarak değiştirecek mi? G20 daveti tartışmasını açıklamak

Ve Sherbak web sitesinde Instagram’da yayınlanan fotoğraflara göre şöyle yazdı: “Hiçbir şey göndermeyin, sadece iade edeceğim. Ruslardan ve vatan hainlerinden nefret edenlerle iletişim kurmuyorum.” “Rus pasaportunuzdan vazgeçeceğinizi ve bu ülkeyi herhangi bir yönde terk edeceğinizi içtenlikle umuyorum.”

“O artık benim oğlum değil” diye ekledi. “Ailemde hain olmayacak.”

Kesilmesine rağmen Sherbak, Instagram gönderisinde doğrudan annesiyle konuşarak çocuklarına asla onun kendisine davrandığı gibi davranmayacağını, ancak tekrar konuşmak isterse yine de onu arayabileceğini söyledi.

Sherbak’ın annesiyle yaşadığı deneyim, Ukrayna ve Rusya’da, sevdiklerinin Ukrayna’da olup bitenlerin gerçeğine inanmakta isteksiz olduğunu bulan birçok insan için giderek daha fazla tanıdık hale geldi. Mia Jankovi’nin içinde mi? Geçen ay birkaç Ukraynalı ile Rus akrabalarını ve arkadaşlarını Rus işgalinin haksız olduğuna ikna etmede yaşadıkları zorluk hakkında konuştu.

Doğu Ukrayna’da yaşayan bir kadın Insider’a, Rus gazisi olan babasının onu dinlemeyi reddetmesinin ardından savaşın kendisini “yetim” bıraktığını hissettiğini söyledi.

Insider’a “Ukrayna’da meydana gelen dehşet hakkında konuşmaya başladım” dedi. “Yalan olduğunu söyledi. Bizi kurtarıyorlar.”