Eylül 25, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Rus kuvvetleri Mariupol’da Ukrayna kuvvetleriyle savaşmayı bağladı: Birleşik Krallık

Rus kuvvetleri Mariupol'da Ukrayna kuvvetleriyle savaşmayı bağladı: Birleşik Krallık
  • Ukrayna’nın Mariupol savunması, “çok sayıda” Rus askeri ve teçhizatını engelliyor.
  • Kuşatılmış Mariupol, haftalarca süren geniş çaplı bombalamalara rağmen Ukrayna kontrolü altında kaldı.
  • İngiliz istihbaratına göre, Putin’in güçlerinin işgali sürdürmek için daha fazla birliğe ihtiyacı olacak.

İngiliz istihbaratı Perşembe günü yaptığı açıklamada, kuşatma altındaki Mariupol’daki Ukraynalı savunucuların yakında başka yerlerde ihtiyaç duyulacak “önemli” miktarda Rus askeri ve teçhizatını birbirine bağladığını söyledi.

İngiliz Savunma Bakanlığı, Rus kuvvetleri Ukrayna’nın doğu Donbass bölgesinde yeni bir taarruza hazırlanıyor. cıvıldamakVe bunu yapmak için çok sayıda güce ihtiyacınız olacak.

Ancak Başkan Vladimir Putin’in kuvvetleri, Rus kuvvetlerinin sürekli bombardımanına rağmen Ukrayna’nın kontrolü altında kalan Mariupol’u ele geçirmeye yönelik devam eden kampanyayla sınırlı olabilir.

Rus ordusu, stratejik güney liman kentini haftalarca kuşattı ve yıkıcı bir bombalama kampanyası başlattı. şehre karşı. Rusya, okullar, barınaklar, tiyatrolar ve hastaneler dahil olmak üzere sivil alanları hedef aldı.

Ukrayna Devlet Başkanı Volodymyr Zelensky, bu haftanın başlarında yaptığı açıklamada, “Onbinlerce” Ukraynalı sivillerin Mariupol ölebilir.

Batılı ve NATO yetkilileri Rus kuvvetleri yeniden mevzilendi Başkent Kiev’i ele geçiremedikten sonra ülkenin kuzey bölgesinden Donbass’a odaklandı.

İngiliz istihbaratı, Rusya’nın saldırıdan önce kuvvetlerini yoğunlaştırmaya çalıştığını ve “büyük ölçekli” bombalama taktikleri kullandığını ve bir sonraki askeri harekatın “önemli düzeyde kuvvet” gerektireceğini de sözlerine ekledi.

Uydu görüntüleri ve videolar gösteriliyor Rus kuvvetleri ve askeri sütunlar alanına yöneldim.

“Donbass’ta büyük bir savaş olabilir – dünyanın yüzlerce yıldır görmediği gibi” Zelensky uyardı.

Ukrayna, bölge sakinlerini bir sonraki saldırıdan önce bölgeyi boşaltmaları konusunda uyardı. Ve geçen hafta, Rus kurşunlarıyla onlarca kişi öldü. Tren istasyonuna füze saldırısı Sivillerin bölgeden kaçmaya çalıştığı Kramatorsk’ta.

READ  Boris Johnson ve Birleşik Krallık hükümeti haberleri: Canlı güncellemeler