Aralık 1, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinin ardından McDonald’s ve diğer markaları boykot etme çağrıları

Rusya'nın Ukrayna'yı işgalinin ardından McDonald's ve diğer markaları boykot etme çağrıları

Dahil olmak üzere büyük küresel markalar McDonald’s şirket (MCD.N)PepsiCo (PEP.O) ve Estee Lauder Cos Inc.’de Rusya’daki faaliyetlerini geçici olarak durdurmayı düşünen New York Eyalet Emeklilik Fonu başkanı Cuma günü birkaç şirkete mektup yazdı.

McDonald’s Restoranı (iStock / iStock)

Başka kompozisyon Mektubun alıcıları Mondelez International Inc, Fortinet Inc, Kimberly-Clark Corp, Bunge Ltd, Coty Inc ve Alnylam Pharmaceuticals Inc. ve Trimble Inc.

ABD’li fast food markaları, Ukrayna ihtilafı nedeniyle Rusya’da kapatılacak

Hiçbir şirket yorum talebine hemen yanıt vermedi.

Pepsi kutuları sergileniyor. (Denise Truscello / LARAS için Getty Images / Getty Images)

politikacı Şirketlerin kapanması için baskı artıyor Rusya Ukrayna’yı işgal etmesi nedeniyle yaptırımlar bazı operasyonları zorlaştırıyor. Spor ayakkabı üreticisi Nike ve ev mobilyası şirketi IKEA da dahil olmak üzere bazı büyük şirketler zaten duracaklarını söylediler. Daha fazla oku

Dünya Bankası başkanı: Rus-Ukrayna savaşı ‘büyük arz şoku’ yaratıyor

Nike ürünleri, Manhattan, New York’ta yeniden tasarlanan Foot Locker amiral gemisi mağazasının içindeki Shop SIX:02’de sergileniyor. (AP Fotoğraf/Mary Altaffer/AP Haber Odası)

New York Eyalet Denetçisi Thomas Dinpoli’den mektuplar, devlet için yaklaşık 280 milyar doları denetleyen Dinapoli, şirketleri “önemli ve büyüyen yasal, uyumluluk, operasyonel, insan hakları, çalışan ve itibar riskleri” ile karşı karşıya kaldıkları için Rusya’daki işlerini gözden geçirmeye çağırdı. . Şirketlerin hisselerine sahip olan bir emeklilik fonu.

FOX BUSINESS HAKKINDA DAHA FAZLA OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

Mektupta, Rusya’daki operasyonların durdurulmasının veya sona erdirilmesinin “Rusya pazarıyla ilgili çeşitli yatırım risklerini ele alacağı ve Rusya’nın güçlü ve sağlıklı bir küresel ekonomi için hayati önem taşıyan uluslararası düzeni temelden baltalamadaki rolünü kınamada önemli bir rol oynayacağı” belirtildi.

READ  Twitter kurucusu Jack Dorsey, rakip bir sosyal ağ hakkında bir test başlattı