Nisan 20, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Sabre Interactive CEO'su, KOTOR'un yeniden yapımının 'canlı ve iyi' olduğunu söyledi

Sabre Interactive CEO'su, KOTOR'un yeniden yapımının 'canlı ve iyi' olduğunu söyledi

Star Wars: Knights of the Old Republic Remake, bulunması en zor oyun projelerinden biridir. Uzun zamandır beklenen yeniden yapım 2021'de duyuruldu, birkaç kez değiştirildi, geliştirme süreci durdurulmuş ve yeniden başlatılmış gibi görünüyor ve altı yıllık geliştirme sürecinin ardından henüz ortaya çıkmadı. Neyse ki, sonunda neler olup bittiğine dair gerçek, somut bir güncellemeye sahibiz. Sabre Interactive hâlâ bunun üzerinde çalışıyor ve CEO'ya göre proje “hayatta ve iyi durumda”.

Bugün IGN ile yaptığı röportajda Sabre Interactive CEO'su Matthew Karsh, şirketin Embracer Group'tan ayrılırken KOTOR'u da yanına aldığını ve oyunun halen aktif geliştirme aşamasında olduğunu doğruladı.

“Bunun üzerinde çalıştığımız açık ve net” dedi. “Bu, basında birçok kez yer aldı. Söyleyeceğim şey, oyunun hala canlı ve iyi durumda olduğu ve tüketici beklentilerini aştığımızdan emin olmaya kararlıyız.”

Karch daha fazla ayrıntı vermedi ancak Sabre'nin ayrılışının duyurulmasının ardından yatırımcılara yaptığı çağrıda Embracer CEO'su Lars Wingfors, KOTOR'un yeniden yapımının hala çok uzakta olabileceğini belirtti. Aspyr'de üç yıllık bir geliştirme sürecinin ardından 2021'de duyurulan oyun, uzun bir belirsizlik döneminden geçti, ilerleme eksikliği nedeniyle süresiz olarak duraklatıldı ve Sabre Interactive'de yeniden canlandırıldı. O zamandan bu yana çok az resmi güncelleme yapıldı.

Sabre Interactive'in yakın zamanda Embracer Group'tan ayrılması ve holding şirketi Beacon Interactive aracılığıyla bir kez daha Karch tarafından satın alınmasıyla ilgili bir dizi başka konu hakkında Karch ile konuştuk. Anlaşma, tamamı Sabre markasını taşıyan en az 38 video oyunu projesini, 3.000'den fazla çalışanı ve Nimble Giant, Mad Head Games, Slipgate, New World Interactive ve 3D Realms gibi stüdyoları içeriyordu.

READ  Yeni Ajan "Cesur" Gekko'nun yetenek evcil hayvanları var ve önümüzdeki hafta başlayacak

Sabre'nin Embracer ile ilk birleşmesi ve yakın zamandaki bölünmesi, diğer bazı Sabre oyunlarının durumu ve Sabre ile Beacon Interactive'in geleceği hakkındaki düşünceleri de dahil olmak üzere Karch ile yaptığımız röportaj hakkında daha fazla bilgi için yarın IGN'i ziyaret edin.

Rebecca Valentine, IGN'de kıdemli bir muhabirdir. Bir hikaye ipucunuz var mı? [email protected] adresine gönderin.