Temmuz 25, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Samsung, Galaxy Unpacked etkinliğinden sonra Apple ürünlerini “klonladığı” için eleştirildi

Samsung, Galaxy Unpacked etkinliğinden sonra Apple ürünlerini “klonladığı” için eleştirildi

Taklit etmenin iltifatın en samimi biçimi olduğunu söylüyorlar; ancak birçok teknoloji kuruluşu, YouTuber ve hatta bazı Samsung hayranları, tüketici elektroniği devinin bu sefer taklit konusunda çok ileri gittiğini düşünüyor gibi görünüyor.

Çarşamba günü Samsung büyük bir darbe aldı Galaxy Ambalajsız etkinliği Şirket, akıllı telefonlar, akıllı saatler ve kulaklıkların da aralarında bulunduğu bir grup yeni ürünü tanıttı. Samsung ayrıca sağlık odaklı yepyeni bir giyilebilir ürün serisi olan Samsung Galaxy Ring’i de duyurdu.

Ayrıca bakınız:

Samsung Galaxy Ring, Galaxy Watch Ultra ve daha fazlası dahil Unpacked 2024 için duyurulan her şey

Ancak etkinliği canlı yayınla izleyenler, öne çıkan yeni ürünlerden bazılarının biraz Apple ürünlerine benzediğini fark etmeden edemedi.

“Samsung”a “Apple”ı “kopyaladığı” için eleştiri

Sosyal medya kullanıcıları, bu yılki Unpacked etkinliğinde tanıtılan ürünlerle ilgili başka eleştiriler de yaptı; örneğin yeni Samsung Galaxy Z Fold 6’daki önemli güncellemelerin eksikliğinden şikayetçi oldu.

Ancak tüketicilerden, eleştirmenlerden veya gazetecilerden gelen çeşitli analizlerdeki ortak nokta, Samsung’un Apple ürünlerini “klonlamaya” çalıştığı yönünde.

“Bugün Samsung için büyük bir gündü” dedi ki Bir milyondan fazla abonesi olan Snazzy Labs teknoloji inceleme kanalının sahibi Quinn Nelson, “Watch Ultra, uzun zamandır bir Apple ürününün en utanmaz versiyonu ve çok çirkin” diyor.

YouTube içerik oluşturucusu, X hesabı @SnazzyLabs aracılığıyla “Bekle, bu daha da kabalaşıyor” diye devam etti. “Buds3 ve Buds3 Pro, AirPods’un tam kopyalarıdır.”

Ölçülebilir ışık hızı

Nelson, Samsung’un yeni Galaxy Watch Ultra akıllı saatinden ve yeni Galaxy Buds 3 kulaklık serisinden bahsediyor. Samsung’un bu iki ürünü Apple Watch Ultra ve Apple’ın Airpods serisiyle rekabet etmek için piyasaya sürdüğü açık görünüyor. Ancak çoğu kişi için ikisi arasındaki benzerlikler rekabetin ötesine geçerek “taklit” alanına giriyor.

“kopyala ve yapıştır,” Yayınlandı Apple Hub hesabı

Samsung akıllı saati ile Apple kulaklıklarını birleştiren bir görselle Samsung’un Apple’dan ne kadar ödünç aldığını inkar etmek zor. Samsung’un yeni Galaxy Watch Ultra’sı, Apple’ın adlandırma sisteminden ilham alıyor gibi görünmenin yanı sıra neredeyse aynı saat kayışına sahip.

Memnuniyetsizliklerini dile getirenler yalnızca sosyal medya kullanıcıları ve içerik yaratıcıları değil. The Verge ve Business Insider gibi haber kaynakları da Samsung’u Apple’ı kopyaladığı için eleştirdi.

Bir gazete manşetinde “Samsung’un yeni ‘Ultra’ saati ve kulaklıkları Apple’ın utanmaz bir taklididir” yazıyor. Ticaretle ilgileniyorum.

Sınır durum“Samsung’un yeni Galaxy Buds’ı hem biçim hem de işlev açısından AirPod’un çarpıcı bir kopyasıdır” diyen Samsung’un yeni Galaxy Buds 3’üne odaklandı ve Samsung’u “hassas kulak içi tasarımı” nedeniyle daha “Airpods benzeri” gövdeler tercih etmesi nedeniyle eleştirdi.

Samsung, Galaxy Unpacked etkinliğinde Apple cihazlarının daha fazla sayıda versiyonunu açıkladı. Şirketin ürettiği katlanabilir akıllı telefon, Apple’ın henüz ürün sunmadığı kendi kategorisi olan ürün kategorisine ait. Ancak ne yazık ki Samsung’un yeni akıllı saati ve kulaklıkları birbirine o kadar çarpıcı bir şekilde benziyor ki, etkinlikte pek çok kişi buna odaklanıyor.

“Samsung’un bir sürü Apple taklidi çıkardığını görmek çok hayal kırıklığı yaratıyor.” kitabın Apple Insider’dan Andrew O’Hara şunları söylüyor:

Bu değerlendirmeye karşı çıkmak zordur.

READ  Activision'ın Xbox anlaşması tamamlandı. Şimdi ne? - 617'yi aç