Şubat 24, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Samsung Galaxy Z Flip 6 ve Fold 6 daha büyük bir kapağa ve katlanabilir ekranlara sahip olacak

Samsung Galaxy Z Flip 6 ve Fold 6 daha büyük bir kapağa ve katlanabilir ekranlara sahip olacak

Samsung, son dönemdeki katlanabilir telefonlarında nihayet menteşeyi geliştirerek tamamen kapatıldığında boşluğu ortadan kaldırdı. Ancak her iki telefon da katlanabilir ekranlarında gözle görülür bir kırışık bulunması nedeniyle hâlâ eleştiriliyor. Galaxy Z Fold 5 de çok dar kapak ekranına sahip olduğu için eleştirildi ancak bu durum gelecek yıl değişebilir.

Galaxy Z Flip 6 daha büyük bir kapak ekranına sahipken Galaxy Z Fold 6 daha geniş bir kapak ekranına sahip olabilir

Yeni bir rapora göre Samsung’un yeni nesil katlanabilir telefonları daha büyük ekranlara sahip olacak. Sektörün içinden güvenilir Adı Ross Young Galaxy Z Flip 6, daha büyük 3,9 inçlik bir kapak ekranına sahip olacak. Bu yaklaşık olarak iPhone 5s ekranının boyutu kadardır. Galaxy Z Flip 5’ten çapraz olarak 0,5 inç daha büyük. Yeni katlanabilir telefonun ayrıca 50 megapiksel birincil kameraya sahip olacağı söyleniyor. Daha önceki bir raporda Samsung’un Galaxy Z Fold 6’daki ekranların en boy oranını değiştirme üzerinde çalıştığı da iddia edilmişti.

Görünüşe göre Samsung nihayet kullanıcı geri bildirimlerini dinliyor ve Galaxy Z Fold 6 için yazı yazmak veya diğer günlük işler için çok dar olmayan bir kapak ekranı sunuyor. Karşılaştırıldığında, rakip şirketlerin tüm diğer katlanabilir telefonları, geleneksel tablet tarzı akıllı telefonlara daha yakın en-boy oranına sahip ekranlara sahip.

Galaxy Z Flip 5’in katlanabilir dahili ekranı bile bazen çok uzun görünebilir ve en boy oranındaki değişiklik de takdir edilecektir. Geçmişte Samsung’un Huawei Mate üzerinde tersine mühendislik yaptığı da bildirilmişti.

Aşağıdaki videoda Galaxy Z Fold 5 incelememizi izleyin.

READ  Şubat ayının ikinci yarısı için Xbox Game Pass kadrosu açıklandı