Haziran 23, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Samsung, One UI 6.1'deki Galaxy S23 dokunmatik ekran sorununu kabul etti ve bunun Google'ın hatası olduğunu söyledi

Samsung, One UI 6.1'deki Galaxy S23 dokunmatik ekran sorununu kabul etti ve bunun Google'ın hatası olduğunu söyledi

Samsung, Mart ayının sonlarında One UI 6.1 güncellemesini Galaxy S23 ailesine sunmaya başladı ve güncellemeyi aldığından beri birçok kişi dokunmatik ekran sorunlarından şikayetçi oldu. Spesifik olarak, bu cihazlardaki dokunmatik ekran bazen dokunmatik girişi düzgün şekilde kaydetmez ve dokunuşu kaydetmek için birden çok kez dokunmak gerekir.

Elbette bu çok can sıkıcı bir durum ve Samsung nihayet sorunu kabul etti ancak ortada bir durum var. Koreli şirkete göre bu büyük ölçüde Google'ın hatası, çünkü sorun ana ekranın solunda en solda görünebilen Google uygulamasının Keşfet akışından kaynaklanıyor gibi görünüyor.

Samsung, Google'ın sorunun farkında olduğunu ve sorunu kesin olarak çözmek için çalıştığını söylüyor. Bu gerçekleşene kadar Samsung, etkilenen kullanıcılara geçici bir çözüm sunuyor: Kullanıcıların Google uygulama verilerini temizlemesi ve ardından cihazlarını yeniden başlatması gerekiyor. Bu yapıldıktan sonra dokunmatik ekranın tüm dokunuşlarınızı doğru şekilde kaydetmesi gerekir.

Google uygulaması verilerini temizlemek için Ayarlar > Uygulamalar > Google > Depolama'ya gidin ve Verileri temizle'ye dokunun. Bu, bunu yaptıktan sonra Google hesabınızda tekrar oturum açmanızı gerektirebilir.

Google muhtemelen Google uygulamasını güncelleyerek sorunu çözecektir; bu nedenle Play Store'da otomatik güncellemeleri etkinleştirdiğinizden emin olun. Sabırsızsanız, profil simgenize dokunup Uygulamaları ve cihazı yönet'i seçip ardından Tümünü Güncelle düğmesine dokunarak tüm uygulamaları Play Store aracılığıyla istediğiniz zaman manuel olarak güncelleyebilirsiniz.

kaynak

READ  Pixel 8 işlemciden ne bekliyorsunuz?