Şubat 25, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Selahattin İÜB'ün Pak-Türk fragmanı çıktı!

Selahattin İÜB'ün Pak-Türk fragmanı çıktı!

Pakistan ve Türkiye arasındaki muhteşem işbirliğinin fragmanı Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi (Selahaddin: Kudüs Fatihi), sonunda ayrılırken, Kudüs'e karşı bir din savaşının yürütüldüğünü görüyor.

Adnan Sıddıki, tarihi ara sıra yeniden gözden geçirmenin öneminden bahsederken fragmanı Instagram'da yayınladı. Türk dizisiyle ilk yapımına perde açan oyuncu, Eyyubi hanedanının kurucusu ve saygın Müslüman hükümdarı anısına bir not yazdı.

“Zaman zaman tarihi yeniden gözden geçirmek önemlidir. Sıddıki şöyle yazdı: “Bu, birçok zorluğa rağmen inandığınız yolu takip etmektir.” 13 Kasım'da ekranlarda. Bu arada sizler için bir vizyon” diye paylaştı.

“Kudüs nedir Majesteleri?” Fragman bir soruyla açılıyor. Kutsal Topraklar üzerindeki şiddetli savaş sahnelerini göstermeden önce – bugün hala Kudüs için yapılan kavgayla büyük ölçüde bağlantılıdır. Bir kahramanın birçok düşmana karşı mücadelesini gösteriyor. “Savaş başlar!” Bir kadın bağırıyor ve ardından bir adam “Kudüs'ün kurbanı” diye yanıt veriyor. Savaşçılar denizlerde savaşırken, atlara binerken ve insanları öldürürken oklar atılır. Paralel bir çerçevede piskoposlar din değiştirmek için yürür ve haçı yakarlar. Liderleri “Allah isterse Kudüs bizim olacaktır” diyor.

Kız çocuğunu kucağında tutan bir kadın gözlerinde ölümcül bir bakış taşırken bir adam diğerine, “Kaderin sana yüklediği sorumluluklardan kaçamazsın. Bu büyük bir sır olacak Eyüp,” diyor ve kendisiyle mücadele etmeden önce ısrar ediyor. “Kudüs benim için Selahaddin demektir” diye bir ses duyuluyor. Klip, “Bütün Müslüman alimler senin gölgende birleşsin” duasıyla bitiyor. Bütün zalimler kılıcınla mağlup olsun. Kudüs senin olsun.

Geçtiğimiz hafta yapımcılar Uğur Güneş, Adnan Sıddıki ve diğerleri, IUB'nin Haçlı Seferleri sırasında Kudüs'ü fethini konu alacak tarihi dizi için uzun zamandır beklenen teaserı yayınladı.

Daha önce Pakistanlı usta oyuncular Humayun Saeed ve Adnan Siddiqui, Dr. Kashib Ansari, Ahmad Farooq Bakak ve Dr. Bu destansı yapımı Junaid Ali Shah ile birlikte beyazperdeye taşıdığı söyleniyor. Teaser'ı Instagram'da paylaşan Sıddıki duygusal bir mesaj yazdı: “Gerçek savaşçı kral Selahattin İÜB'nin destansı destanını izleyin. Yaklaşan dönem yazımız sizi benzersiz bir kahramanlık ve ihtişam çağına davet ediyor. Tarihin görkemi ortaya çıkarken kendinizi koruyun. ” Başlık, sabırsızlıkla beklenen tarihi prodüksiyonun arkasındaki yaratıcı güçler olan Shah, Ansari, Saeed ve yapım şirketleri Ansari-Shah Films ile Aghly Films'in de dahil olduğu kendini adamış ekibe yürekten şükranlarını ifade etti.

READ  Turks & Caicos'taki Grace Bay, dünyanın en iyi plajı seçildi

Sultan Selahdin İyubi'nin başrolünü, TRT'nin diğer ünlü tarihi dizisi Diriliş: Ertuğrul'da Tuğdekin'in hayaletini canlandıran Türk oyuncu Uğur Kunez canlandırmıştır. Selahattin IUB, 200 dönümlük alana yayılan, antik Şam kentinin replikasını andıran büyük bir sette çekildi. Titizlikle tasarlanmış bu koleksiyonda camiler, hareketli çarşılar, büyük saraylar ve tarihi evler yer alıyor.

Hikayeye bir şeyler eklemek ister misiniz? Aşağıdaki yorumlarda paylaşın.