Şubat 24, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Sokakta Hayat oyuncusu 61 yaşındaydı – The Hollywood Reporter

Sokakta Hayat oyuncusu 61 yaşındaydı – The Hollywood Reporter

Andre Brugger, gibi dizilerdeki olağanüstü çalışmalarıyla tanınan dinamik oyuncu Cinayet: Sokakta Yaşam Ve Brooklyn dokuz dokuz, O öldü. 61 yaşındaydı.

Uzun süredir temsilcisi olan Jennifer Allen, Prager’ın kısa bir hastalıktan sonra Pazartesi günü öldüğünü söyledi. Hollywood Muhabiri.

Braugher baş araştırmacı Det’i canlandırdı. Frank Pembleton NBC’de Cinayet: Sokakta Yaşam Popüler dizinin 1993’ten 1998’e kadar yedi sezonu boyunca, 2013’ten 2021’e kadar Fox-NBC sitcom’unda başka bir polis olan Yüzbaşı Raymond Holt’u canlandırdı – bu sefer tipe karşı ve gülmek için. Brooklyn dokuz dokuz.

İlk Emmy Ödülünü 1998’de Drama Dizisinde En İyi Erkek Oyuncu dalında kazandı. öldürmek En unutulmaz bölümlerinden biri olan “Subway”in yer aldığı bir sezonun ardından. Bu, Pembleton’un bir Baltimore metro treni ile platformun arasında kalan bir adamın (Vincent D’Onofrio) raylara itilip itilmediğini keşfetmeye çalıştığı ve aynı zamanda onu ölüm anlarında rahatlatmaya çalıştığı iki oyunculu bir oyundu.

Braugher’ın ikinci Emmy Ödülü, 2006 FX serisinde yüksek riskli bir soygun planlayan bir ekibin lideri olarak gösterdiği performansla geldi. hırsız.

Wendell Pierce’ın yerini aldıktan sonra, 2009-2011 TNT dizisinde Ray Romano ve Scott Pakula ile birlikte her zaman olduğu gibi Owen Thoreau Jr. rolünü üstlendi. Belli bir yaştaki erkekler. Bu rolüyle iki Emmy adaylığı aldı ve bunlardan dördü Brooklyn dokuz dokuz.

Kral Braugher ilk olarak Det olarak kendisine bir televizyon ismi kazandırdı. Telly Savalas’ın başrolde olduğu dizide Winston Blake Kojak 1989-1990’da yayınlanan televizyon filmleri Suç çözücülerin sonuncusu, eski Philadelphia polisi ve taksi şoförü Mike Olshansky, 2002-2004 CBS dizisinde yer aldı. almak.

Arada 2000-01 ABC dizisinde gerçek hayattaki bir doktordan ilham alan bir karakteri canlandırdı. Gideon geçişiyaratıcısı Paul Attanasio tarafından yaratılmıştır öldürmek Ayrıca.

READ  Skrillex, Fred Again.., Four Tate Pazar Gecesi Coachella'da Gösteri Yapacak - Rolling Stone

Heteroseksüel bireyleri oynayarak bir kariyer yaptı.

Braugher, Şubat ayında Netflix’in Shonda Rhimes dramasında başrol oyuncusu olarak seçildi Konut, Uzo Aduba’nın karşısında rol alıyor. Beyaz Saray cinayeti gizem dizisi, Hollywood’un çifte felaketi nedeniyle durdurulmadan önce prodüksiyona başladı.

Önümüzdeki Ocak ayında çekimlere devam edilmesi planlanan dizideki birçok sahnenin çekimlerini çoktan bitirmişti. Ne olduğu belli değil Konut, Dizi sorumlusu Paul William Davies’ten (skandal), ölümünden sonra bunu yapacaktır.

Prager yakın zamanda fotoğraflandı New York Times Genel Yayın Yönetmeni Dean Baquet dedi ki (2002), haberciliği Harvey Weinstein’ın yargılanmasına yol açan ve #MeToo hareketini ateşleyen iki gazeteci hakkında.

Ayrıca Paramount+ hukuk dramasının altıncı ve son sezonunda da rol aldı. İyi dövüş 2022’de.

Prager, “Dünyanın en iyi oyuncusu olmayabilirim ama tek boyutlu rolleri yapamam. İnsanların karikatürlerini çizemem” dedi. Washington Post 1990 yılında. “Rol güzelse onu çirkinleştirmek isterim. “Eğer çirkinse, onu tatlıya dönüştürmek istiyorum.”

Dört çocuğun en küçüğü olan Andre Keith Brugger, 1 Temmuz 1962’de Chicago’da doğdu. Babası ağır ekipman operatörüydü ve annesi ABD Posta Servisi’nde çalışıyordu. Memleketindeki St. Ignatius Hazırlık Koleji’ne gitti, ardından burs alarak Stanford Üniversitesi’nden lisans ve Juilliard’dan yüksek lisans derecesi aldı.

Başlangıçta, New York City’deki Public Theatre’ın Shakespeare in the Park yapımlarında tekrar tekrar rol aldı ve burada roller oynadı. Richard II, Henry f, köy Ve İstediğin gibi Yıllar sonra.

Prager’ın beyazperdedeki özgeçmişi etkileyiciydi: Edward Zwick’in özgeçmişi Görkem (1989), Gregory Hoblit Birincil korku (1996), Başak Lee Otobüse bin (1996), Melekler şehri (1998), Bütün öfke (1999), Hırsızlar kadar kalın (1999), İkili dosyalar (2000), tekrarlama (2000), Ölmenin daha iyi bir yolu (2000), Poseidon (2006), Fantastik Dörtlü: Gümüş Sörfçünün Yükselişi (2007), Frank Darabont sis (2007), Yolcular (2008), Philip Noyce tuz (2010) ve Evcilleştirilmemiş ruh (2021).

READ  Başbakan Narendra Modi, Amitabh Bachchan'ın bandajlı eli hakkında sorular soruyor; Selamlar Abhishek Bachchan - Videoyu izleyin |

Diğer dikkate değer çabalar arasında Turner’ın 1990 yapımı TV filmi üzerindeki çalışmalar yer alıyordu. Jackie Robinson’un askeri mahkemesi; 1999 TNT televizyon filmi Geçen zaferSteve James’in yönettiği; 2002 Showtime televizyon filmi George adında 10.000 siyah adamRobert Townsend’in yönettiği; Ve mini dizi 2004 ve 2008 Çoğu güvenli Ve Andromeda hanedanı.

Hayatta kalanlar arasında eşi aktris Amy Brabson da var (birlikte çalıştılar…) öldürmek 1991’de evlendiler); oğulları Michael, Isaiah ve John Wesley; Kardeş Charles; Ve anne Sally. Çiçek yerine bağış yapılabilir Harlem Klasik Tiyatrosu.

2014 yılında yapılan bir röportajda New York Times, öldürmek Yapımcı Tom Fontana erkek Dizi “bir müzikal olarak başladı. Andre Braugher’in şovu haline geldi. Tüm yazarlar onun için yazmak istedi çünkü o harikaydı ve çünkü onu mahvedip onu oyunun dışına çıkarabileceklerini görmek istiyorlardı.”

Fontana, “Gözleriyle çok şey anlıyor” diye ekledi. “Ona inanılmaz muhteşem mektuplar yazardık ve sonra onu birine bakarken görürdünüz ve bazen ‘Monologu bırakın’ derdik. Gerçekten satardı.