Mart 21, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

SpaceX, bir sonraki Falcon 9 Starlink görevini Pazar gününe erteledi


Pad 40, Cape Canaveral Uzay Kuvvetleri İstasyonunda ağırlanacak.

Oynar

Alan bizim için önemlidir, bu nedenle size en iyi endüstri kapsamını ve Florida lansmanlarını sağlamak için çalışıyoruz. Bunun gibi gazetecilik zaman ve kaynak gerektirir. Lütfen buraya abone olarak ona destek olun.

Güncelleme: SpaceX, uçuş öncesi kontrollere atıfta bulunarak, ekiplerin bu Starlink görevinin lansmanı için 26 Şubat Pazar gününü hedeflediklerini söyledi. Güncellenmiş bir sürüm süresi sağlanmadı. Şirket ayrıca, NASA’nın 27 Şubat Pazartesi günü saat 01:45’te kalkması planlanan SpaceX Crew-6 görevi için herkesin yolunda gitmesi durumunda ekiplerin uzay istasyonuna mürettebatlı göreve öncelik vermek için Pazar günü Starlink görevinden çekileceğini söyledi. .

Florida Uzay Kıyısı’ndan bu öğleden sonra yapılacak SpaceX lansmanı için 23 Şubat Perşembe günü hava koşullarının harika olması bekleniyor.

Saat 13:37 EST’de açılan yaklaşık altı saatlik bir pencerede kalkış için hedeflenen Falcon 9 roketinin, hava koşullarının “kalkış” şansının %95 olması muhtemel. ABD Uzay Kuvvetleri ile tahminciler.

Uzay Kuvvetleri İstasyonunda Fırlatma Kompleksi 40 Cape Canaveral, SpaceX’in 19:30 EDT’ye kadar sürecek bir pencerede şirketin Starlink uydularının 71. fırlatmasına ev sahipliği yapacak.

Delta 45 uzay meteorologları Pazartesi günü yaptığı açıklamada, “Hava durumunun bu özel görev için büyük bir endişe kaynağı olması beklenmiyor” dedi. “Gün içinde birkaç kümülüs bulutunun havada süzüldüğünü görmemiz mümkün, ancak şu anda lansmanlar için özel bir sorun olacak gibi görünmüyor.”

NASA’nın SpaceX Crew-6’sı:Bir sonraki Uluslararası Uzay İstasyonu görevinin öncüleriyle tanışın

READ  Yaklaşan yıldız 'ölümü' ortaya çıktı - NASA'nın Webb Teleskopu bir süpernova başlangıcını yakaladı

Füze fırlatma programı: Florida’da yaklaşan fırlatmalar ve inişler

FAA para cezası:FAA 175.000 $ para cezası önerdiği için SpaceX bir günde iki kez fırlatılıyor

Kalkıştan kısa bir süre sonra, roketin ilk aşamasının takla atması ve Atlantik Okyanusu’ndaki insansız bir gemiye inmesi bekleniyor.

Bu arada, Florida’dan bu ayki en son SpaceX lansmanı, NASA’dan Stephen Bowen, Warren Hoburgh, Birleşik Arap Emirlikleri Sultanı Sultan Al Neyadi ve Rus kozmonot Andrei Fedyaev’in de katıldığı Uluslararası Uzay İstasyonuna gönderilecek. Falcon 9 ve Crew Dragon, 27 Şubat Pazartesi günü saat 01:45’te Kennedy Uzay Merkezindeki Platform 39A’dan kalkacak.

Florida Today’in fırlatma gününde her iki görevin canlı yayınını kalkıştan 90 dakika önce https://www.floridatoday.com/space/ adresinden izleyin.

En yenisi için, ziyaret edin floridatoday.com/launchschedule.

Jamie Groh, Florida Today’in uydu muhabiridir. Onunla [email protected] adresinden iletişime geçebilirsiniz. onu takip et Twitter @AlteredJamie.