Ağustos 17, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Spirit, Frontier ve JetBlue ile görüşmelere devam etmek için Frontier anlaşmasına ilişkin oylamayı erteledi

Spirit, Frontier ve JetBlue ile görüşmelere devam etmek için Frontier anlaşmasına ilişkin oylamayı erteledi

7 Temmuz (Reuters) – Spirit Airlines, Inc (Kaydet. N) Frontier Group Holdings Inc’e 2,4 milyar dolarlık satışı için Cuma günü yapılması planlanan hissedar oylamasını ertelediğini söyledi. (ULCC.O) Böylece yönetim kurulu hem Frontier hem de JetBlue Airways ile görüşmelere devam edebilir.

Reuters başlangıçta planlanan gecikmeyi bildirdi.

Geçtiğimiz birkaç ay içinde, etkili havayolu yatırımcısı Bill Frank liderliğindeki JetBlue ve Frontier, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en büyük beşinci havayolunu oluşturmak amacıyla Spirit için tekliflerini defalarca tasfiye etti.

Reuters.com’a ücretsiz sınırsız erişim elde etmek için şimdi kaydolun

Kaynaklar, tartışmalar gizli olduğu için kimliğinin açıklanmamasını isteyen Reuters’e, Spirit’in daha önce iki kez ertelenen hissedar oyu, Spirit ve JetBlue’ya bir anlaşmayı sonuçlandırmaları için zaman vermek için üçüncü kez ertelendiğini söyledi.

Spirit, şimdi 15 Temmuz’da özel bir toplantı düzenlemeyi planladığını söyledi.

JetBlue CEO’su Robin Hayes yaptığı açıklamada, havayolunun “Spirit ile yaptığımız görüşmelerden cesaret aldığını ve artık Spirit hissedarlarının JetBlue ile bir anlaşma için açık ve çekici tercihlerini belirttiklerini anlamalarını umduklarını” söyledi.

JetBlue geçen ay tamamı nakit 3.7 milyar dolarlık bir teklif sundu, ancak Spirit, kaynaklara göre antitröst düzenleyicileri tarafından reddedileceği endişeleri nedeniyle JetBlue’nun mali açıdan daha cazip teklifini kabul etmekte isteksizdi.

JetBlue, American Airlines ile ortaklığı nedeniyle ABD Adalet Bakanlığı’ndan zaten bir dava ile karşı karşıya. (AAL.O) New York ve Boston bölgelerinde.

Kaynaklar, JetBlue’nun Spirit’e bir anlaşma yapmak için düzenleyici cephede ihtiyaç duyulan garantileri sağlayacağının kesin olmadığını ve teklifini zaten geliştiren Frontier’in yeni bir teklifle geri dönebileceğini ekledi.

Frontier anlaşmasının da antitröst incelemesiyle karşı karşıya kalması bekleniyor. Ancak Spirit ve bazı analistler, bu anlaşmanın düzenleyicilerden onay alma şansının daha yüksek olduğunu söylüyor.

READ  Enflasyonun ana ölçüsü hala yükseliyor ve savaş onu daha da kötüleştirebilir

Her iki katılımcı da Spirit’i yerel ayak izlerini genişletmek ve büyük ölçüde dört yerel havayolunun hakim olduğu ABD havayolu endüstrisini yeniden şekillendirmek için bir fırsat olarak görüyor. Herhangi bir katılımcı tarafından satın alma, endüstrinin şu anda işgücü ve uçak sıkıntısı ile boğuştuğu bir zamanda gerçekleşecek.

Geçen hafta Spirit, hissedar oylamasını 8 Temmuz’a ertelemek zorunda kaldı. Kaynaklar, o sırada Frontier anlaşmasını destekleyecek yeterli hissedarı olmadığını söyledi.

Reuters.com’a ücretsiz sınırsız erişim elde etmek için şimdi kaydolun

(New York’ta Anirban Sen ve Sophia Herbst Baylis ve Washington’da David Shepardson tarafından yapılan raporlama); Rajesh Kumar Singh rapora katkıda bulundu. Düzenleme Greg Romiliotis, Bill Bercrout ve Edwina Gibbs

Kriterlerimiz: Thomson Reuters Güven İlkeleri.