Haziran 13, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Spotify kayıpsız Music Pro aboneliğini başlatmayı planlıyor

Spotify kayıpsız Music Pro aboneliğini başlatmayı planlıyor

Yakın zamanda yayınlanan bir rapor, Spotify'ın en azından bazı ülkelerde abonelik fiyatını yakında artırmayı planladığını ortaya çıkardı. Bir müzik akışı platformu için ayda 10,99 dolar ödemenin zaten çok fazla olduğunu düşünenler için şirket, yakında kayıpsız ses ve diğer bazı ek özellikleri etkinleştirecek daha pahalı bir “Music Pro” aboneliği sunabilir.

Spotify “Music Pro” daha yüksek fiyata kayıpsız ses sunuyor

Spotify'ın kayıpsız ses özelliği sunacağına dair söylentiler yeni değil. Aslında bu, Apple Music'in 2021'de kayıpsız destek eklemesinden öncesine kadar uzanıyor. Bazı nedenlerden dolayı “Spotify HiFi” olarak bilinen şey hiçbir zaman gün yüzü görmedi. Ancak, rapor kenar Artık platformun yeni bir “Music Pro” planı sunmaya hazırlandığı ortaya çıktı.

Spotify uygulamasındaki gizli bir simge, yeni ve daha pahalı “Music Pro” planından ne bekleneceğini gösterir. En dikkate değer eklenti, kayıpsız ses desteğidir. Spotify, “24 bit/44,1 kHz'e kadar” FLAC ses dosyalarını sağlayacaktır. Buna karşılık, Apple Music 16 bit/44,1 kHz (CD kalitesi olarak bilinir) ile 24 bit/192 kHz arasında değişen kayıpsız dosyalar sunar.

Bilmeyenler için, kayıpsız ses, herhangi bir bilgi kaybı olmadan sıkıştırılmış bir ses dosyası anlamına gelir; bu, sesin tam olarak orijinal ana dosya gibi duyulacağı anlamına gelir. Başka bir deyişle ses, dinleyicinin fark edebileceği daha fazla ayrıntıya sahiptir. Kayıpsız ses dinlemek için özel ekipmanların kullanılması tavsiye edilir – ör. Birinci sınıf kablolu kulaklıklar.

Ancak yüksek fiyatı haklı çıkarmak için Spotify, yeni katmanına kayıpsız ses içeren birkaç şey daha eklemeyi planlıyor. Örneğin kod, Music Pro'nun “ses kliplerini hızlandırmak, karıştırmak ve düzenlemek” için yeni bir remiks özelliğinin kilidini açacağını belirtiyor. Raporda ayrıca Apple AirPods gibi belirli modeller için “bir çeşit kulaklık optimizasyonu” olduğuna dair kanıtlar da görüldü.

READ  Qualcomm'un uydu mesajlaşma planı, telefon üreticileri ilgilenmediği için durduruldu

Çalma listelerini bulmak ve oluşturmak için daha gelişmiş yapay zeka tabanlı filtrelerin olduğuna dair kanıtlar da var.

Lansman detayları hala belirsiz

Spotify'ın yeni Music Pro katmanını ne zaman piyasaya sürmeyi planladığı veya bunun maliyetinin ne kadar olacağı hala belirsiz. Ancak Spotify, kayıpsız ses için daha fazla ücret almak isterken Apple, özellikle hi-fi sesi tüm Apple Music abonelerinin kullanımına sundu. Şu anda Apple Music'in ABD'de aylık maliyeti 10,99 ABD dolarıdır.

Spotify'da kayıpsız ses için daha fazla mı ödeyeceksiniz yoksa Apple Music'e geçmeyi mi düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin.

FTC: Gelir elde etmek için otomatik ortaklık bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.