Şubat 24, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Steph Curry, Trayce Jackson-Davis Warriors'ın Potansiyelini İlk Keşfettiğinde – NBC Sports Bay Area ve California

Steph Curry, Trayce Jackson-Davis Warriors'ın Potansiyelini İlk Keşfettiğinde – NBC Sports Bay Area ve California

Warriors'ın çaylak oyuncusu Trayce Jackson-Davis, 2023 NBA Draftı'nda 57. sıradan seçimle lige omzunda bir çiple girdi.

Ancak yeni takım arkadaşları Steph Curry ve Klay Thompson'ın 23 yaşındaki oyuncunun draft edildiği yer dışında da iyi performans gösterebileceğini fark etmeleri uzun sürmedi; Jackson-Davis, Golden State'in Washington'u 129-118 mağlup ettiği maçta bunu bir kez daha gösterdi. . Sihirbazlar Cuma gecesi Chase Center'da.

“Ne olduğunu daha çok düşünüyorsun [Jackson-Davis’] Maçtan sonra gazetecilere konuşan Curry, Haziran ayında Warriors'ın Jackson-Davis'i ikinci turda mağlup ettiği zamanki düşüncelerini hatırlatarak, “Ligdeki güçlü taraf olabilir ve bunu şu anda gösteriyor” dedi. Üniversitede dört yıl, belli bir olgunluk düzeyiyle geliyorlar…

“Deneyimli bir kolej oyuncusunun gelip size bir şeyler verebileceğine dair bir hikaye var ama bunun nasıl ilerleyeceğini asla bilemezsiniz. Bizim için yaptıklarının gücü ve oyunu etkileme şekli, bir umut vardı. işte böyle görünecek.”

“Bunu bu kadar erken kanıtlamasına sevindim.”

Curry, Warriors Jackson-Davis'i seçtiğinde Indiana ürününün oyununa zaten aşina olduğunu söyledi. Golden State, Jordan Poole-for-Chris Paul anlaşmasının bir parçası olarak 57. seçimi aldı, Patrick Baldwin Jr.'ı ve bir miktar parayı Wizards'a seçim karşılığında gönderdi ve bunu hemen Jackson-Davis'i draft etmek için kullandı.

Şu ana kadar Curry'nin Jackson Davis'e dair umutları gerçekleşti. Çaylak, antrenör Steve Kerr'in koçluk kadrosuna girerek Warriors'a sahanın her iki tarafında da yeni bir boyut kazandıran boyu ve atletizmi getirdi. Jackson-Davis, Cuma günü 10 sayı, 15 ribaund, 3 asist ve bir blokla üst üste ikinci double-double'ını yaparak, Golden State'in başarısında çok önemli bir rol oynadı ve maçı 25 dakikada 10 sayıyla tamamladı.

Thompson, antrenman kampında bile Warriors'ın elinde harika bir seçeneğin olduğunu biliyordu.

READ  Serena Williams, ABD Açık tekler maçında dünyanın iki numaralı Annette Kontaveit'i yenerek yarışıyor.

Thompson, drafttan sonra Jackson Davis hakkındaki düşünceleri hakkında “Az önce üniversite özgeçmişine baktım ve inanılmaz derecede etkileyiciydi” dedi. “Demek istediğim 20-10 ortalamayla oynuyordu ve konferanstaki en iyi oyuncuydu ya da en azından All-American'dı. Katkıda bulunmaya istekli böyle bir oyuncuyu bulduğunuzda bu harika. …

Onun bu ligde bir güç olabileceğini söyleyebilirim.”

Cuma günkü maçın ardından Jackson-Davis, draftta 57. sıraya düştüğünde şaşırdığını ancak birden fazla şampiyonluğu olan geleceğin Hall of Famer'larının yanında adından söz ettirdiği için işlerin gidişatından memnun olduğunu söyledi. hakkında. .

Jackson-Davis gazetecilere, “Burada olduğum için mutluyum ve bu adamlarla oynadığım için şanslıyım” dedi.

Ayrıca Curry, Thompson ve Golden State'in diğer tecrübeli oyuncularının da serinin geleceğinin parlak olduğuna inandıkları açık.

Dubs Talk Podcast'ini indirin ve takip edin