Temmuz 21, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Steve Kerr, iki yeni üyenin eklenmesiyle Warriors’ın koçluk kadrosunu değiştirdi: NBC Sports Bay Area ve California

Steve Kerr, iki yeni üyenin eklenmesiyle Warriors’ın koçluk kadrosunu değiştirdi: NBC Sports Bay Area ve California

Warriors koçu Steve Kerr geçen hafta koçluk kadrosunda iki boş kadroyla girdi. Pazartesi günü tecrübeli koç Terry Stotts ve eski NBA All-Star oyuncusu Jerry Stackhouse’un Golden State’e gelmesiyle resmi olarak doldular.

Birçok lig kaynağına göre her ikisinin de Kerr’e yedek kulübesinde katılması bekleniyor; Chris Weems ise kadroda kalacak ve üçüncü ve son sırayı dolduracak. Weems, geçen yaz Gama Mahlalela’nın Toronto Raptors’taki görevi almasının ardından yedek kulübesine terfi etmişti.

Bu eklemeler, çoğunlukla takımın yıldızı Stephen Curry ile olan yakın ilişkisiyle tanınan kıdemli asistan Bruce “Q” Fraser’ı, üç sezonun zirvesinde kaldıktan sonra yedek kulübesine geri getiriyor.

66 yaşındaki Stotts, sonuncusu Portland Trail Blazers’ta dokuz sezon olmak üzere 13 yıllık antrenörlük tecrübesine sahip. NBA’den iki sezon uzak kaldıktan sonra geçen yaz Milwaukee Bucks’ta yardımcı antrenör Adrian Griffin olarak geri döndü. İkili arasındaki anlaşmazlık, sezon başlamadan bir hafta önce Stotts’un istifasına yol açtı.

Stotts, geçen hafta Cleveland Cavaliers’ta Kenny Atkinson’un baş antrenörlük görevini kabul etmesiyle boşalan asistanlık pozisyonunu etkin bir şekilde devraldı.

49 yaşındaki Stackhouse, 2013’te emekli olduktan sonra iki kez All-Star olmuş ve teknik direktörlüğe geçmişti. Üç sezonu Raptors’ta çalıştırdı, son ikisini G-League takımının baş antrenörü olarak geçirdi. Daha sonra bir yıl (2018) geçirdi. -19) Vanderbilt’in başantrenörü olmak üzere ayrılmadan önce Memphis’te J.B. Bickerstaff’ın asistanı olarak görev yaptı. Commodores’ta beş sezon geçirdi ancak geçen sezonu 9-23 bitirdikten sonra kovuldu.

Stackhouse’un koçluk kadrosundaki yeri, asistan Dejan “Dicky” Milojeviç’in Şubat ayında ani ölümünün ardından oluşturuldu. Neredeyse yalnızca Golden State’in büyük oyuncularıyla çalışan Milojeviç, yedek kulübesindeki asistanlar arasındaydı.

Kerr başlangıçta teknik kadroda büyük bir değişiklik beklemiyordu, ancak Atkinson’ın ayrılacağı netleştiğinde daha önce takım koçluğu deneyimi olan iki koçla gitmeye karar verdi.

READ  Jim Thorpe, 1912 Olimpiyatlarında altın madalya kazanan tek kişi olarak geri döndü

Stotts’un zengin deneyimi ve Stackhouse’un güçlü tutumu sayesinde genel tepki, Warriors’ın gelecek sezon daha güçlü bir kadroya sahip olması gerektiği yönünde.

Dubs Talk podcast’ini indirin ve takip edin