Haziran 9, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Sum 41, son turları ve albümlerinden sonra dağılacaklarını söylüyor

Sum 41, Pazartesi günü 27 yıl sonra ayrıldıklarını duyurdu ve MTV’nin “Total Request Live” programında ve trend olan filmlerdeki unutulmaz sahnelerde pop punk’ın her yerde duyulduğu 2000’lerin başları için nostaljiyi açığa çıkardı.

Önünde dikenli saçlı şarkıcı Deryck Whibley’nin bulunduğu Kanadalı grup, Blink-182, Simple Plan, Good Charlotte ve Avril Lavigne’i içeren bir pop-punk dalgasının parçasıydı. Hayranların arabalarına binmeyi veya şovlara katılmak için zıplamayı sevdikleri “Fat Lip” ve “In Too Deep” şarkıları da hit parçaları arasında yer aldı.

Grubun müziği 2000’li yılların başındaki “Örümcek Adam” ve “Abi Arabam Nerede?” gibi popüler filmlerde de yer aldı. ve “getir.”

içinde Twitter’da açıklamaTotal 41 neden dağıldığını açıklamadı. Turneyi bu yıl bitirmeyi planladığını ve son bir albüm, “Heaven:Q:Hell” çıkaracağını ve gösterisinin sonunu kutlamak için son bir turne duyurusu yapacağını söyledi.

Grup üyeleri, “1996’dan beri Total 41’de olmak bize hayatımızın en güzel anlarından bazılarını getirdi” diye yazdı. “Bizi her şekilde destekleyen eski ve yeni hayranlarımıza sonsuz minnettarız. Hepinize duyduğumuz sevgi ve saygıyı ifade etmek zor ve bunu ilk bizden duymanızı istedik.”

Grubun kararıyla ilgili haberler, hayranların bir dönemin kapanışına yas tutmasına neden oldu. Pek çok punk hayranı, Sum 41’i ve onun gibi diğer grupları güvenli ve geleneksel olarak hor görürken, pop punk hayranları, müziğin gençliklerinin film müziğinin bir parçası olduğunu söyledi.

Fat Lip, Sum 41’in çığır açan albümü “All Killer No Filler”ın 2001’de piyasaya sürülmesinden sonra Billboard’un Alternative Airplay listesinde 1 numaraya ulaştı. Yıllar sonra hayranlar hala Sum 41 şovlarını file çoraplar veya koyu renkli skinny kot pantolonlarla paketliyorlar. Üç renkli bilek bantlarıyla çevrelenmiş ağır eyeliner.

READ  En son 'talih çarkı' felaketinin hayranları çığlık atıyor

“The Punk Rock MBA” dizisinin yaratıcısı Finn McKenty, YouTube’da bir bölümü bulunan “Punk Rock MBA” YouTube dizisinin şunları söyledi:Sum 41’in garip tarihi. “

Bay McEntee, “Sahip oldukları MTV tipi aldatmaca dalgasını sürdürebilmek ve bunu gerçek uzun ömürlü ve saygın bir kariyere dönüştürebilmek, başarabildikleri ender bir şey,” dedi.

Grubun müziği, banliyö genç ineklerinin ruhunu yakalıyor gibi görünüyor.

ile yapılan bir röportajda 2021’de Reklam PanosuBay Whibley, 1996’da Toronto’nun bir banliyösünde kurulan grubun dikkat çekmeye çalışırken, üyelerinin kendilerini “insanları suda vurmak, evleri yıkmak ve bir filmle kesmek gibi aptalca şeyler yaparak” filme aldıklarını söyledi. gösterilerimiz.”

Ardından grubun menajeri videonun üç dakikalık bir versiyonunu plak şirketlerine gönderdi.

Bay Whibley, “Ve ondan sonrası birkaç hafta meselesiydi,” dedi. “ABD’deki her marka bizimle anlaşmaya çalışıyordu ve bu büyük bir ihale savaşına dönüştü.”

“Hey Suburbia: A Guide to the Emo/Pop-Punk Rise” kitabının yazarı Mike Damante, Sum 41’in metal ve hip-hop’u birleştiren ilk halk pop-punk gruplarından biri olduğunu ve “gerçekten bir “sırada” dağıldıklarını söyledi. nostaljik zaman dilimi”. Müzikte bu zamanlar için.

Son yıllarda Sum 41, Simple Plan ve The Offspring ile turneye çıktı.

Son zamanlarda Bay McEntee, grubun 2000’lerin başındaki müzikleri kadar “iyi veya daha iyi” müzik ürettiğini söyledi.

“İnsanların üzgün olmaktansa zirveye çıktığını görmeyi her zaman sevmişimdir” dedi.