Mart 21, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Super Mario World’ün prototip haritası ortaya çıktı

Oyunun ilk çıkışından on yıllar sonra hayranlar, Super Mario World’ün prototip haritasına el atabildiler.

2018 ile 2020 yılları arasında çekilmiş bir Nintendo “gigaleak” oyununu hatırlarsınız. Daha önce çıkan oyunlar hakkında prototipler, kaynak kodları ve çok daha fazlası dahil olmak üzere pek çok bilgi ortaya çıktı.

Super Mario World prototip haritasının geldiği yer burasıdır. Başlangıçta bir Nintendo sızıntısında tespit edildiğinde, hasarlı grafikler, düzenin gerçekte nasıl göründüğünü görmemizi engelledi. Ancak hacker ve araştırmacı codfish1002, o zamandan beri, 1989’da oluşturulmuş bir haritaya bakmamızı sağlayan Map-B ile sorunları çözmeyi başardı. Twitter kullanıcısı MrTalida görüntüyü aktardı.

İşte bir bakış:

Süper Mario dünya haritası formu

Yukarıdaki görüntünün yalnızca bir grafik düzen dosyası olduğunu unutmayın. Hiçbir seviye verisi söz konusu olmadığından, gerçekten oynanabilecek bir şey değildir.

Bu noktada oldukça eski olmasına rağmen, Super Mario World ile ilgili yıllardır çok fazla haber paylaşılıyor. Gigaleak’ten öğrenilenlerin dışında, birkaç ay önce bir çeviri prototipi paylaşılmıştı – bu konuda daha fazla bilgimiz var. Burada.

Super Mario World ilk olarak 1990’da Japonya’da ve ertesi yıl Kuzey Amerika’da piyasaya sürüldü. Bir Nintendo Switch Online aboneliğiniz varsa, şu anda mevcut Nintendo konsolunuzda oynayabilirsiniz.

kaynak

READ  MultiVersus Açık Beta Yaması Nerfs Taz, Batman ve Iron Giant