Haziran 26, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Suriye, İsrail’in Şam yakınlarında düzenlediği füze saldırısında 3 askerin öldüğünü duyurdu.

Suriye, İsrail'in Şam yakınlarında düzenlediği füze saldırısında 3 askerin öldüğünü duyurdu.

Suriye devlet medyası, İsrail ordusunun Cuma gecesi Suriye’nin başkenti Şam yakınlarındaki karadan karaya füzeler kullanarak hedefleri bombalaması sonrasında üç Suriye askerinin öldüğünü bildirdi.

Bu, geçen Cuma günkü hava saldırılarından sonra bir hafta içinde İsrail’in Suriye’ye düzenlediği iddia edilen ikinci saldırı oldu. hedefleme yapısı Ülkenin kuzeybatısındaki Masyaf bölgesinde.

İsrail’in Suriye’deki askeri faaliyetine bağlı bir Twitter hesabı, saldırıların Şam’ın güneyindeki Sayeda Zeinab banliyösünde bulunan yerleri hedef aldığını iddia etti. Suriye Sham FM radyosu, kentin güneydoğusundaki Şam Uluslararası Havalimanı yakınlarında bombalama sonucu bir yangın çıktığını söyledi. İddialar bağımsız olarak hemen doğrulanamadı.

Saldırılar, Arapça konuşan bir İsrail ordu sözcüsünün suikast sonucu öldürülen İran Devrim Muhafızları Komutanı Kasım Süleymani’nin damadını İran’dan Lübnanlı vekili Hizbullah’a silah kaçakçılığı yapmakla suçlamasından saatler sonra gerçekleşti. Suriye genelinde sivil uçuşların kullanılması.

Avishai Adraee, İran ve Hizbullah’ı “gizliliği korumak” için sivil uçuşlar aracılığıyla Şam Uluslararası Havalimanı’na silah kaçakçılığı yaparak “sivilleri tehlikeye atmakla” suçladı.

Devlet yayıncısı SANA, Golan Tepeleri’nden fırlatılan roketlerin çoğunun önünün kesildiğini söyledi. Saldırıya uğrayan sitelere verilen hasarın ayrıntılarını hemen vermedi.

Yerel basında çıkan haberlere göre, ölen üç asker bir hava savunma sistemi ekibi üyesiydi.

Suriye ordusu, İsrail askeri yetkililerinin ve sivil savunma analistlerinin büyük ölçüde boş bir övünme olarak reddettiği iddiasıyla, neredeyse her İsrail baskınından sonra gelen füzeleri vurduğunu iddia ediyor.

SANA, gece gökyüzünde parlayan bir hava savunma füzesini gösterdiği iddia edilen bir video yayınladı.

İsrail ordusundan, genellikle bireysel saldırılar hakkında yorum yapmayan hemen bir yorum yapılmadı.

READ  Rusya'nın doğumhaneyi bombalamasının ardından hamile kadın ve bebeği öldü

İsrail, son on yılda, çoğunlukla İran güçlerinin silah transfer etme veya bir dayanak oluşturma girişimlerini engellemek için Suriye üzerinde yüzlerce sorti gerçekleştirdi.

Basında çıkan haberlere göre, geçen Cuma günü düzenlenen hava saldırılarında tamamı hava savunma sistemi mürettebatı olan altı Suriye askeri öldürüldü.

Büyük ölçüde Rusya tarafından kontrol edilen Suriye hava sahasındaki İsrail saldırıları, Moskova ile ilişkiler son haftalarda kötüleşmesine rağmen devam etti. İsrail, Suriye semalarında hareket özgürlüğünü korumaya çalışırken Ukrayna’yı giderek daha fazla desteklediği için kendisini Rusya ile çelişiyor buldu.

sen profesyonel bir okuyucusun

İşte bu yüzden The Times of Israel’i on yıl önce başlattık – sizin gibi anlayışlı okuyuculara İsrail ve Yahudi dünyası hakkında mutlaka okunması gereken bir haber sunmak için.

Şu ana kadar bir talebimiz var. Diğer haber kuruluşlarının aksine, bir ödeme duvarı koymadık. Ancak yaptığımız gazetecilik maliyetli olduğu için, The Times of Israel’in önemli hale geldiği okuyucuları bir araya gelerek çalışmalarımızı desteklemeye davet ediyoruz. İsrail Derneği Times.

Ayda 6 $ gibi düşük bir ücret karşılığında, The Times of Israel’in keyfini çıkarırken kaliteli gazeteciliğimizi desteklemeye yardımcı olabilirsiniz. Ücretsiz reklamlarerişimin yanı sıra ÖZEL İÇERİK Yalnızca Times of Israel topluluğunun üyeleri tarafından kullanılabilir.

Teşekkür ederim,
David Horowitz, The Times of Israel’in kurucu editörü

Topluluğumuza Katılın

Topluluğumuza Katılın

Zaten bir üye misiniz? Bunu görmeyi durdurmak için oturum açın