Mart 21, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Susie Edie Izzard: Komedyen ve aktivist, yeni adını 10 yaşından beri istediğini söylüyor

(CNN) Susie Edie Izzard yeni bir bölümü sabırsızlıkla bekliyor.

Aktivist ve komedyen, programın Salı günkü bölümünde yeni adını açıkladı. Siyasi parti podcast’i.

“Ben Susie Eddie Izzard olacağım, bu şekilde yuvarlanacağım” dedi. “Yani insanlar istediklerini seçebilirler. Yanlış yapamazlar. Bana yanlış yapamazlar.”

Emmy ödüllü oyuncu, podcast’te 10 yaşından beri Susie adını kullanmak istediğini söyledi. O sırada, “Hayır, bu olmayacak” diye düşündüğünü söyledi.

Izzard’ın Hollywood kariyeri toparlanmaya başladığında, halka açık adının zaten ne hale geldiğini “yeniden yaratamayacağını” hissettiğini söyledi.

“O zaman iyi düşündüm, eğer bunu yapıyorsam, neden bunu isme eklemiyorum? Pasaportumda ‘Edward’ olduğu için, oldukça tahta ve iri ve ben ona kendim demiyorum. Bu yüzden , Sadece Susie’yi oraya ekleyeceğimi düşündüm ve sonra Eddie, Ve insanlar istediklerini seçebilir ve kimse yanlış gidemez” dedi.

Izard, 1980’lerde transseksüel olarak çıktı. 2019 yılında Swansea Üniversitesi Rektörünün tanıtıldığı bir törende Izard’a bu zamirlerle atıfta bulunmasının ardından zamirleri kullanmaya başladı. Onur derecesi. Kendisinden “o” olarak söz edildiğini duymanın ve daha sonra zamirleri kendisininmiş gibi benimsemesinin “şaşırtıcı” olduğunu açıkladı.

2020’de Izzard, Sky Arts’ın bir bölümünde görünürken dişil zamirleri alenen kullanmaya başladı. Yılın Portre Sanatçısı.

En çok sinema ve televizyonda geçirdiği on yıllarla tanınan Izard, “Ocean’s 11” filmlerinde ve NBC dizisi “Hannibal”de ve diğer birçok filmin yanı sıra stand-up komedisinde rol aldı. Hollywood’un dışında, Izzard bir üye İngiltere İşçi Partisi’nden ve sadık Siyasi aktivist.

READ  Andrea Riseborough'nun Oscar adaylığıyla ilgili tartışma seçmenler tarafından tartışıldı