Aralık 2, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Termal görüntüleme öncesi ve sonrası gösterir

Termal görüntüleme öncesi ve sonrası gösterir

iPhone 15’in aşırı ısınma sorunu termal görüntüleme kullanılarak doğrulandı ve görselleştirildi. Şimdi aynı teknoloji, Apple’ın yazılım düzeltmesinin etkisini göstermek için kullanıldı.

Kendi anketimizde %57’si 9’dan 5Mac’e iPhone 15 modellerine sahip okuyucular aşırı ısınma sorunuyla karşılaştı…

iPhone 15 aşırı ısınıyor

Bu sorunla ilgili yaygın raporları ilk kez, insanlar yeni iPhone’larını aldıktan kısa bir süre sonra görmeye başladık. Ian Zelbo’nun da aralarında bulunduğu bazı kullanıcılar telefonlarının bu şekilde olduğunu fark etti Tutmak için çok sıcak Aynı koşullarda.

iPhone 15 Pro Max şu anda hızlı şarj olurken neredeyse dokunulamayacak kadar sıcak. İnsanların abarttığını sanıyordum ama hayır, hiç hoş değil.

Kendi anketimizde iPhone 15 modellerine sahip okuyucuların %57’si bu sorunu yaşadı:

  • Şarj olurken: %19
  • Kullanım sırasındaki gereksinim: %11
  • Normal kullanım sırasında: %27

Elma onarımı

Apple sorunu doğruladı ancak sorunun Pro modelinin kasasının paslanmaz çelikten titanyuma değiştirilmesiyle bir ilgisi olduğu yönündeki haberleri yalanladı. Aslında şirket, zaten en son modellere sahip olduğunu söyledi. daha iyi Önceki iPhone’lara kıyasla ısı dağılımı.

İPhone üreticisi bize bunun yerine iOS 17’deki bir hata ile Instagram ve Uber gibi telefona sıcaklıkları yükseltecek kadar etki eden uygulamalarla ilgili sorunların bir birleşimi olduğunu söyledi.

Apple, iOS 17.0.3’te bir düzeltme yayınladı.

Bu güncelleme önemli hata düzeltmeleri ve güvenlik güncellemeleri sağlar ve iPhone’unuzun beklenenden daha sıcak çalışmasına neden olabilecek bir sorunu giderir

Bazıları şirketin bunu başarmak için A17 Pro çipinin performansını düşürmüş olabileceğinden endişe ediyordu ancak test sonuçları buna dair hiçbir işaret göstermedi.

Termal görüntülerin öncesi ve sonrası

Bu soruna yönelik nesnel veriler, termal görüntüleme kamerası olarak da bilinen ileri görüşlü kızılötesi (FLIR) kamera kullanılarak sağlandı. Bu sadece sıcaklığın görsel bir temsilini sağlamakla kalmadı, aynı zamanda rakip telefonların ölçtüğünden önemli ölçüde daha yüksek olan ölçülen belirli sıcaklıkları da gösterdi.

READ  iPhone 15 Pro, 2024'te Resident Evil 4, Assassin's Creed Mirage ve daha fazlasının yeni bir sürümünü ekliyor

Znet iOS 17.0.3’ü yüklemeden önce ve sonra sıcaklık değerlerini ölçmek için aynı kiti kullanın. Bu, güncellemenin sorunu zaten çözdüğünü doğrular.

önce:

Sıcaklığı ölçmek için termal kamera kullandım ve iPhone 15 Pro Max’in sıcaklığının 107,1 Fahrenheit dereceye ulaştığını gördüm. Bu, testlerimde hızlı şarjda genellikle 85 ila 95 dereceye kadar çıkan diğer iPhone’lardan ve Android telefonlardan çok daha sıcaktı. Samsung Galaxy Fold 5, aynı koşullar altında test edildiğinde tüm telefonlar arasında en sıcak olanıydı ve 98,7 Fahrenheit dereceye ulaştı.

sonraki:

İOS 17.0.3 güncellemesini indirdim ve iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max test ünitelerinin güçlerini boşaltmalarına izin verdim ve ardından önceki testlerimdekiyle aynı parametreleri ve aynı ekipmanı kullanarak hızlı şarj için bunları taktım. Bu sefer hiçbir zaman dokunulabilecek kadar ısınmadılar ve 93,8 Fahrenheit dereceyi aşmadılar. En yüksek 80’ler ile en düşük 90’lar arasında kaldılar; 35W şarj cihazı kullanarak hızlı şarj sırasında her iki iPhone 15 Pro modelinin sıcaklığının sürekli olarak 100 Fahrenheit derecenin üzerinde olduğu iOS 17.0.3 öncesine göre büyük bir gelişme.

Yukarıdaki görsellerde görsel sonuçları görebilirsiniz.

FTC: Gelir elde etmek için otomatik ortaklık bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.