Eylül 28, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Trump, Rusya soruşturmasının kapsamı için ödülü iptal etmezlerse Pulitzer Komitesi’ni yasal işlemle tehdit etti

Trump, Rusya soruşturmasının kapsamı için ödülü iptal etmezlerse Pulitzer Komitesi'ni yasal işlemle tehdit etti

yeniArtık Fox News yazılarını dinleyebilirsiniz!

Eski Başkan Donald Trump, Pulitzer Ödül Kurulu’nu, 2018’de New York Times ve The Washington Post’a Rusya soruşturmasını kapsamaları nedeniyle verilen ödülleri iptal etmeye çağırdı ve uymamaları halinde yasal işlem yapma tehdidinde bulundu.

Trump, Pulitzer’in direktörü Marjorie Miller’a yazdığı bir mektupta, talebi daha önce iki kez ilettiğini kaydetti. uzun sonda Yanlış bilgilere dayanıyordu.

“Bu medya kuruluşlarına verilen Pulitzer Ödülü’nün, yayınladıkları yanlış ve uydurma bilgilere dayandığı konusunda hiçbir tartışma yok.” önceki başkan dedi. “Yönetim Kurulu web sitesinde ödüllerin sürekli olarak ilan edilmesi ve tanınması, gerçeğin çarpıtılması ve Kurul kendi başına doğru olanı yapmaya ikna edilmediği takdirde davaya yol açacak kişisel bir çarpıtmadır.”

Fox News yorum için Pulitzer Konseyi’ne ulaştı, ancak hemen yanıt vermediler.

Hillary Clinton, Trump-Rus banka iddialarını medyaya ve kampanya yöneticisinin ifadelerine dağıtmayı kabul etti

27 Mayıs tarihli mektupta “ek, yeni kanıtlar” not ediliyor ve yönetim kuruluna “Michael Sussman’ın sürmekte olan ceza davasındaki gelişmelere yakından dikkat etmesi” çağrısında bulunuluyor. [sic]2016 Clinton kampanyasının eski avukatı.

Sussman, Trump hakkında bilgi vermek için bir toplantı düzenlediğinde FBI’a yalan söylemek ve Clinton kampanyasını temsil ettiğini gizlemekle suçlandı. sussman jüri tarafından beraat etti Salı günü.

Eski ABD Başkanı Donald Trump, 24 Temmuz 2021’de Phoenix’te düzenlenecek bir etkinlikte konuşmaya hazırlanıyor.
(Brandon Bell/Getty Images)

Trump, Sussman davasında, kampanya yetkilileri verilerin meşruluğundan “tamamen emin olmasalar da”, Clinton’un Trump Organizasyonu ile bir Rus bankası arasında gizli bir iletişim kanalı olduğunu iddia eden medya materyallerini yayınlamayı kabul ettiğine ilişkin açıklamalara atıfta bulundu.

Michael Sussman, Özel Savcı John Durham tarafından ileri sürülen bir suçlamada suçsuz bulundu.

READ  Massey ve 18 Demokrat, ABD-İsrail İlişkilerine Saygı Gösteren ve Abraham Anlaşmalarını Genişleten Karara karşı oy kullandı

Eski başkan, Times ve Post’un, Clinton kampanyasının utanç verici “iftirasının” yanlış olduğunu çabucak öğrendiğini, konuyla ilgili “biraz gazetecilik soruşturması yapmış olsalardı” iddia etti.

Trump ayrıca yönetim kurulundan konuyu incelemesini istedi. Adalet Bakanlığı Müfettişi Genel Michael Horowitz raporu Özel Danışman Robert Mueller’e teslim edilmeden önce, Rusya soruşturmasının ilk aşamalarında FBI’ın eylemleriyle ilgili sorunları detaylandırıyor.

FOX HABER BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYINIZ

Trump, “Bana karşı iğrenç ve tiksindirici yanlış saldırılar düzenleyen yayınların yanı sıra itibarımı yok etmek için elinizden gelen her şeyi yaptınız” dedi.

Fox News’den Brooke Singman, Jake Gibson ve David Spunt bu rapora katkıda bulundu.