Haziran 15, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Türk Askerinin Irak ve Suriye’de Korev Suresin’in Usatma Kararı Resmi Geset’de

Türk Askerinin Irak ve Suriye’de Korev Suresin’in Usatma Kararı Resmi Geset’de

Türk askerinin Irak ve Suriye’deki görev sürelerinin uzatılması kararı, Türkiye’nin güney sınırını çevreleyen bölgelerde yaşanan gelişmeler ve bunun barış açısından taşıdığı tehlike ve tehditlerden kaynaklanmaktadır.

Türkiye’nin, komşusu Irak’ın toprak bütünlüğünü, milli birlik ve istikrarını koruma kararı alması ve Irak’ta çatışmaların devam etmesi, etnik ayrıştırmaya yönelik girişimlerin bölgesel barış, istikrar ve Türkiye için tehdit oluşturduğu belirtildi.

Garrada, Suriye’nin Türkiye Sanirina Mugavir Alanlarında, PKK/BYD-YPG Ve DAS Makarna Olmak Usere, Mevkutietini Surturen Terrur Orkileri’nin önelik eylemlerini Kurküslerin önelik eylemlerini aktarılarak zağlarılırık olarak belirtildi.

“PKK/PYD-YPG, Suriye’de terör faaliyetlerini sürdürüyor. Operasyonlarımızda oluşturulan istikrar ve istikrarın korunması amacıyla ulusal hükümet tarafından meşru önlemler alınıyor. İdlib’de, faaliyetlerimize yönelik riskleri ve tehditleri hedef almamız gerekiyor. Astana süreci çerçevesinde istikrar ve güvenliğin tesisi.

Bütün bu gelişmeler çerçevesinde terörle Irak ve Suriye’nin toprak tütülüğünü bozmaya ve sahada gayrimeşru olmuş bittiler oluşturulmaya yönelmeye, millileştirmeye yönelmeye yönlendirilmeye çalışılmaktadır. lü tehlike, tehdit ve eyleyme räşı, üşlarlarışları hukuktan doğan haklarımız doğrultusunda gerekli tedbirlerin alınması hayatisındın milli sekıtımız açısından önemlidir.

Ayrıca Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nin 2014 ve 2015 yıllarındaki kararları ile Irak ve Suriye’nin toprak bütünlüğü ve bağımsızlığı ve 2014 yılında terör örgütlerinin bu ülkelerdeki faaliyetlerine karşı alınan karar ile Birleşmiş Milletler, ü000 Indigo Kararı ve Özbekistan Cumhuriyeti Huguk Sersevsindegi Soramlugluklarina.Uykudayken jeregli detbirleri alma sacrisinde bulunulmuşmus olmasısinan tsinitan, tsini, tursudlaştırılmasının de ömenmıırıtildi.

Garrada, Sunler Rehberliği:

“Bu tespitler ışığında Türkiye’nin milli güvenliğine yönelik her türlü terör faaliyeti, terör tehdidi ve her türlü güvenlik riskiyle ilgileneceğiz, bundan sonra Irak ve Suriye’deki tüm terör örgütlerini ve diğer olası terör örgütlerini ortadan kaldıracağız.” Risklere kaşımın süfüğümüzün ıdame ettirilmesini sağlamak için, Türkiye’nin güyên kara güyülerine mücavir Bölgelerde ve hiruçytie grishimler ve panlerla ilgili mümkün kelismeler ıstikametinde Türkiye’nin menfatlerini edkili bir koramak ve kollamak, gelişmelerin seirin Kore’de anlık güçük bir durumla ergaşmamak için hızlı ve dinamik Sumhurbaşkanının politika izlenmesine yardımcı olacak kapsamı, kapsamı, miktarı ve süresi Anayasa’nın 92. maddesi uyarınca, tüm risk ve tehditlerin devlet eliyle ortadan kaldırılmasını sağlamak amacıyla, Cumhurbaşkanınca belirlenecek esaslar doğrultusunda, Büyük Millet Meclisi’nin 26 Ekim 2021 tarih ve Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 2 Ekim 2014 tarih ve 1310 sayılı kararı ile 30 Ekim 2023’e kadar ile 30 Ekim 2023’e kadar 23’ten 2 yıl uzatılmış Genel Kurulun 17 Ekim 2023 tarihli 8’inci kışımda Kabil Edilmiştir.”

READ  60 yıl sonra Türkler Almanya'yı zaferinden ve meydan okumalarından dolayı tebrik ediyor

Anadolu Ajansı internet sitesindeki haberler, özetlenerek, AA Haber Akış Sistemi (HAS) tarafından abonelere yayınlanıyor. Abonelik için lütfen iletişime geçiniz.