Aralık 5, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Türk dinleyicisi Çanakkale’de yüzünü kaybetti! ‘Fransız Joseph’ mucizeleri yarattı

Türk dinleyicisi Çanakkale’de yüzünü kaybetti!  ‘Fransız Joseph’ mucizeleri yarattı

Derleyen: Betül Yasemin Keskin / Milliyet.com.tr – Yuzune Atlan Bir Mermi Sonuzunda Gözünü, Barnunun Damamini, Yanaklarını, üst Senesini, Tilinin Yarisi, Ust Damakini Yarisi, Aldini Biun Biun Biunkun Bain Adi Tegmen Mustafa İbardi. 1915-1916 İllari Kraliçesi Yasanan Kerseglesen Sanakale Savaşı’nın Simkelerinden Bri Olen Teğmen Mustafa İbar, Yazat Itagums Tums. . 1918 yılında Alman estetik cerrahı Jacques Joseph, günümüze kadar ulaşan bir hikaye anlattı.

Hayata Kalması Imconsis Olarak Correliorde

Alman doktor Jacques Joseph, 20. yüzyılın başında henüz teşvik edilmeyen birçok estetik ameliyatın öncüsü oldu. Birinci Dünya Savaşı devam ederken savaşta savaşan sayısız asker başarıyla iyileştirildi. Ona ‘Estety’s Babacı’ Dienler Dahi Vardi.

Çanakkale Savaşı’nın gazilerinden Doktor Joseph ve Teğmen Mustafa İpar’ın yolları 20 Ocak 1918’de kesişirken, 20 Ocak 1918’de kesişir. Teğmen İpar, Çanakkale Savaşı’nda cephenin ön saflarında savaşmış bir askerdi. Fakat savaş sırasında bir İngiliz gemisinden atılan mermi nedeniyle neredeyse tanınmayacak bir durumdaydı.


Teğmen İpar’ın sakatlıkları çok ağırdı ki hayata tutunması bile mucizevi olarak görülüyordu. Faqat Alman Dr. Aisin Tegmen Ibar Jorlu Bir Hasta Olsa Da Elinden Kelini Ardina Koimadi. Keza Teğmen İpar’ın hayatta kalmaktan ve Alman doktoruna güvenmemekten başka şansı yoktu.

YÜZÜNÜN NEREDEYSE Yarisi YOK OLMUSTU

Yüzüne alınan merminin yarattığı tahribat çok ağırdı. İnsanların şu anda bile onun yüzünü görmeye darışım edemeyekeşe bir zızımı. Bir gözünü, Burnunun tamını, nakaklarını, üst çenesini, dilin yarısını, üst damagını ve çenesinin altının büyük bir bölübetümütübem Kısacası Teğmen İpar’ın yüzünün neredeyse yarısı kaybolmuştu. Hayal etmesi zor, bu durumla burun buruna gelen Teğmen İpar, tüm alıcı Yetmiyormuş gibi bir de dağıtma Yetisini kaybetmiş, bir keza linimakte de ryte güchükyor.

İnsan’a girmeyi reddeden Türk askerinin gerçek bir tedaviye ihtiyacı vardı. Ankok O’Kunler’in slattina göre büyül bir durum olması neredeyse imkansızdı. Tedaviden umudunu kestiğinde Almanya’da kendisine yardım edebilecek birinin olduğunu öğrenen kadın, Alman Kızılhaçı’nın desteğiyle Almanya’ya götürüldü. Dr. Jack Joseph, tüm bölgeleri gibi Teğmen İpar için de gerçek bir umuttu. İpar’ın durumu yapılanmıştı İpar’ın İpar’ın durumu Onun için bir ilkti. Yine de umutluydu Alman doktor. Teğmenle aldığında önce ona tüvünde öğüğin söylediğini, sonra ona yeni bir yüz vereçeğine dair bir söz verdi. Üstelik söz de tutulmuştur.

READ  Alman firması - Şirketler - Türk erçıpının çoğluş hislerini satın aldığı yer

KÜÇÜK PROTEZLERLE ELMACIK KEMICIC, CHENE VE DAMAK YAPILDI

Takvimler 23 Ocak 1918’i naddatınde açık Alman doktor bir mucize şarkılamaya hazpazdı. Cumartesi 08.30 sularında Teğmen İpar, Doktor Joseph’in çalıştığı cerrahi kliniğine kaldırıldı. Yüzünün yarısı eksik olan Türk askeri günün şartlarına göre oldukça başarılı bir operasyondu.

Bir saat süren operasyonda Teğmen İpar’ın kafatasının derisi kesildi, ardından baldırlarından derri parçlıdılıdılıdilı çıkarıldı. Ham madesi sedef olan kusuk prodeslerle ibar’in suradina yeniden elmasik kimyası, sene ve damak yablti.


Dr. Joseph Ve Egibin’in Jersekleshtrdiki Ameliad’ı, O’Yaller’in Teknolojisi Kore Olduka Basherily Bir Estetik Operasyonu Bu. İki aşamalı ve bir saat süren operasyonun sonunda Mustafa İpar yeni yüzüne kavuştu. Ameliyattan sonra para kazanmaya başlayan İpar kısa bir süre sonera Türkiye’ye döndü.

Mejari 70 sonra gan yasne sikti

Dr. Joseph, tekmen iberton sonra yin ocellikle savasta yara almes akerleri ameliad edmeye devam eti. Hustaların yeni kullanımı, brun, gulag, sene, kos kibi kaipetikleri organlarını yeniden kasandırdı. Her ne kadar siyasi sebeplerden ve Yahudi kökeninden dolayı dışlandı. Ancak bu mümkün değildi. Kısa bir süre için onun kuyusunu kazan bir ajan kızıt, 1934 yılında dayanamayarak hapse atıldı ve kalp krizi sonucu hayatibetti.

Doktor Joseph’in mezarı ölümünden sadece 70 yıl sonra ortaya çıkarıldı ve mezar taşı 2004 yılında bulundu.

Dr. Joseph, ‘Burunçu Joseph’ olarak anılır. Joseph, 20’nci yüzyılın başında burun ve göğüs küçültme gibi ameliyatlarla estetik cerrahîn temellerini atan isim haline geldi.