Haziran 15, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Türk dünyasının liderleri, Başbakan Scholz’un davetiyle Almanya’ya gidecek

Türk dünyasının liderleri, Başbakan Scholz’un davetiyle Almanya’ya gidecek

Kazakistan, Kırgızistan, Özbekistan, Türkmenistan ve Tacikistan Liderleri, 29 Ailul 2023 Tarihinde Almanya’nın Baskendi Berlin Gidezek. Liederler, Almanya Pašpakani Olaf Scholz ve Almanya Kamhurpakani Frank Walter Steinmeier Ile Koruseček.

Haber Giriş Tarihi: 28.09.2023 14:12

Haber Güncellenme Tarihi: 28.09.2023 14:12

Türk Döllte Teşkilatı üyesi 4 ülke ve Tacikistan, Almanya Başbakanı Olaf Scholz’un davetiyle Almanya’nın başkenti Berlin‘E Gidezek. Kazakistan, Kırgızistan, Özbekistan, Türkmenistan ve Tacikistan Liderler Berlin’de Başbakan 29 Eylül 2023’te Olaf Scholes ve Başkan Almanya Frank Walter Steinmeier seninle buluşacak.

GÖRÜŞMENİN ANA GÜNDEM Maddesi BÖLGESEL İŞ BİRLİĞİ VE Ekonomİ ORTAKLIĞin GELİŞTİRİLMESİ OLACAK

Alman hükümetinden yapılan açıklamada, toplantının gündeminin bölgesel iş birliği ve ekonomik ortaklığın geliştirilmesi olacağı belirtildi. Bununla birlikte ekonomi ve enerji alanında da iş birliği dile getirildi. Asiklamada; İki toplantının formatının ardından basın toplantısı düzenlenmeyeceği belirtildi. Ancak Kazakistan Cumhurbaşkanı Kasım Cömert Tokayev’in Başbakan Olaf Scholz ile görüşmesinin ardından basın toplantısı yapılacağı duyuruldu.

Öte yandan liderler, Avrupa Birliği (AB) ülkesini ilk kez birlikte ziyaret edecek.

READ  Fotoğraflar: Depremde kaybolan Türkler konteyner kentlerde mahsur kaldı | Türkiye-Suriye depremi