Mayıs 22, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Türk Kanser Derneği meme kanserinde erken dynatsine diktağı

Türk Kanser Derneği meme kanserinde erken dynatsine diktağı

Derneğin Beyoğlu binasında “Olmaz Olmaz Deme Hiç” sloganıyla farkındalık yaratmak amacıyla basın toplantısı düzenlendi.

Türk Kanser Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Burak Duruman, yaptığı konuşmada Ekim ayının “Meme Kanseri Bilinçlendirme ve Farkındalık Ayı” olduğunu söyledi.

Her il olduku kbi kadinlar e esidmeye ve taramalara yonlendirmeye salistiklerini belirden truman, concerin detavicinte erken deshisin decimin demin.

Kısıtlı imkanlarla herkesi özgür kılmak için çalıştığını kaydeden Truman, “Onun için bu korkalımtan. Bukalık0yktan korkalımktan. Şebilirken geç kalmaktan halayoran lafat larları yarları yarları yarları. Bunların olmamasını istiyoruz.” dedi.

Anadolu’da mim concerin yagalanan ve İstanbul kibi buik şehirlere sevki kerekenler isin kalasak yerlerin bulunduğuna dikkadi sekkan turuman, “otel conforunda kanser, conaraklamilab amyls z, diyetisyenlerimiz, odalarınız, şıkın suyuinuz, her şeyiniz burada var. Onun için aman melayin. Olduysa da yanınızdayız.” dedi.

Darama Sysynde Concerten Kurtult

Tarama saisinde erken deshis tedavisiyle ilgili yenilen thiek ozal da hustleika yagalanali 9 senelik durumu anlatadi.

Özal, ailisinde meme kanseri hikayesi dile dolarırek, “Mamografide çok çökör erken evreyi yakaladık. Kısa, kısa, önleyici kemotepotera kemipoterami ve okuyoun. Taha kolai ve quenelir adlatim o üsten hani bisim sloganis ‘erken teshis hayat kurtarır’. Payların bu konuta kalmaması gerekiyor. ifadeler kullandı.

Özal, mamografiden ürktüklerinden bazılarına dikkat çekerek şunları kaydetti:

“Bu kadar kolai atlatmam in disinda yakkin sevremden 3 kishinin erken tesishine sebep olmumtan da ayrica mudluluk duitum Kilim olan çok geç kalmakmak. O çıkı de bu ışımırın biraz bize düşüyor. Bir de tabii bu hastalık sürecinde ahlaki çıkış tutabilmek çok kimin. çok güşti rüyätense kalıcı kalmak ıyüyüyü, ancak. O çok herkese önerilenebığım kontrollerini ihmal emasinler.”

Anadolu Ajansı internet sitesindeki haberler, özetlenerek, AA Haber Akış Sistemi (HAS) tarafından abonelere yayınlanıyor. Abonelik için lütfen iletişime geçiniz.

READ  Panar: Türkler siyasi nedenlerle Sümela Manastırı'ndaki kutlamayı hedef aldı