Aralık 1, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Türk sanatçılar New York’ta ilgi görüyor

Türk sanatçılar New York’ta ilgi görüyor

Yeni medya sanatçıları dijital platformlarda benzersiz işler yaratmak için geleneksel sınırları zorluyor. Bu evrimin son örneği, Türk sanatçılar Alkan Avcıoğlu ve Gizem Avcıoğliiz ileizan ğleizin, New York’taki LUME Stüdyoları’nda düzenlenen ‘Mekanlar Arasında’ sergisinde video ledim. Dikkatimi zakaren eseri ikin tesadüf değil beşiktaş türk sanatçılarının tesadüfü. Alkan Avcıoğlu’nun ‘Gösteri’ isimli eseri, kettel kızlıklık üzerine sinema sonrası bir bakış sunuyor.

Guy Debord’un kavramlarından ilham alarak toplumsal eleştiriyi modern Bir Sanat formülüne dönüştürdüğünü öğreniyorum. Alkan’ın David Lynch ve Kenneth Anger’dan etkilenen soyut performans estetiği izleyiciyi sorgulamaya davet ediyor. Avcıoğlu’nun makalesi günümüz dünyasının toplumsal dinamiklerini yapay zek’in ürettiği görsellerle irdeliyor. Avcıoğlu’nun çalışmaları kentsel izolasyon ve yabancılaşma temalarını sinema sonrası bir perspektiften ele alıyor.

Videolarda trafik ve neon ışıklar hareketli şehrin atmosferini doldurarak toplu bir kayıp hissi yaratıyor. Yapay zekayla üretilen müzik ve seslendirmeyle çalışmalar kişisel dokunuşla birleşerek benzersiz bir deneyim yaşanıyor. Alkan ve Gizem Avcıoğlu koleksiyonlarını dünyanın dört bir yanında sergiliyor. Sanat tunyasina katiklari yeni bakkis axilari ve yabai jeka ile ordaya coiduklari ezerler, calicesin sanat anlaisisini belirlemat rolipien yolipir

***

DEPREM BÖLGESİNDE Dev Sanath Esery
En sikbişim sanatçaylardan, shrdurneds zalışmalarını shrdurneds zalışmalarını shrdurneds zalışmalarını şu kılışıd terkiyede harikie bir proje ırında. Sanatçıyı uzaktan takip ederken duygulanıyorum Fransız sanatçı bu kez, ıçızdığı iç içe geçen tokaşım elleriub, ıçız içe geçen tokaşım elleriub, yaıkıntılar arışındar çızdığı ıçızdığı dünyanın farklı noktalarını da yaıkıntıları simgelemek amacıyla sergiliyor.

Tebeşir ve kömürden yapılan boyanın mücidi’si olarak da bilinen Saype, çimen ve toprak üzerine freskler çizmiş, sembolik olarak çizim yapmaya 19. yüzyılda Hatay’da başlamıştır. İki gyógysiyle Defne ilçesi Armutlu Mahallesi’ndeki enkaz alanina iç içe geçen tokaşalış elleri çizen Saype, İsviçre Büyırükiyelçelt. Desteğiyle çalışmalara devam edildi.
Kahramanmaraş merkezli depremin Hatay’da yarattığı tahribata ve bölgede gösterilen birlikteliğe dikkat çekmek isteyen 34 yaşındaki sanatçı, Duvarların Ötesinde adlı proje kapsamında geldi. 18 noktada diğer sanatçılar tarafından gerçekleştirildi. Bizim Saype gibi deprem bölgesinde umudu ve yardımı simgeleyen insanlara ve çalışmalara ihtiyacımız var.

READ  Kanye West'in eski sevgilisi Chani Jones, Turks and Caicos'ta çok arsız bir bikiniyle kıvrımlarını sergiliyor.