Nisan 20, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Türk Telekom, Varlık Fonu satın alma görüşmelerinde %6 hisseye sahip

Durk Telekom logosu, 29 Mart 2016’da İstanbul, Türkiye’de yeni yüksek hızlı mobil veri hizmetleri (4,5G) sunan bir basın toplantısında fotoğraflandı. REUTERS / Murad Sezer

İSTANBUL, Aralık. 20 (Reuters) – Türk Telekom’un (TTKOM.IS) hisseleri, Türk varlık fonunun telekom şirketinde %55 hisseyi satın almak için müzakerelere başlamasının ardından Pazartesi günü %6’dan fazla yükseldi.

Dubai merkezli Oger Telecom’un bir bölümü olan OTAŞ, 2013 yılında 4,75 milyar dolar borçlanarak Türk Telekom’un %55’ini satın aldı, ancak o zamanlar Türkiye’nin en büyük kurumsal borcunu ödeyemedi.

Borçlu bankaların, kredi ağı olarak çıkarılan Türk Telekom’un hisseleri için 2018 yılında özel amaçlı bir araç kurduğu ve bankalar, bu hisse ile ilgili görüşmelerin Türk Telekom hisselerinin potansiyel bir yatırımcıya dönüştürülmesini amaçladığını söyledi.

OYAĞ Yatırım komisyoncusu yaptığı açıklamada, “Türk Telekom’daki hissedarların belirsizliğini ortadan kaldırmak için bu haberi olumlu buluyoruz… Bankaların yeterli sermaye yeterlilik rasyosuna göre süreci olumlu buluyoruz.” dedi.

Varlık Fonu, Türkiye’nin stratejik varlıklarının değerini artırmak ve artırmak ve yatırım için kaynak sağlamak amacıyla hükümet tarafından 2016 yılında kurulmuştur.

Reuters.com’a sınırsız ücretsiz erişim için şimdi kaydolun

Kane Cசர்sar ve Jonathan Spicer tarafından hazırlanan rapor SK Ergoன்in tarafından Düzenleme Toxbe ve David Goodman tarafından

Standartlarımız: Thomson Reuters Güven İlkeleri.

READ  Wesley Vale şok kupa günü yenilgisinden sonra emekli oldu | Avukat