Eylül 29, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Türkler İzmir’e ilerliyor | Otago Daily Times Çevrimiçi Haberleri

Türkler İzmir’e ilerliyor |  Otago Daily Times Çevrimiçi Haberleri
Konstantinopolis, 6 Eylül: Türkler, Smyrna’dan 83 mil uzaklıktaki Allah Şehr’e ulaştılar.

Prusa’nın Yunan tahliyesi doğrulandı. Atina telgrafları, Yunan ordusunun geri çekilmesinin yalnızca kuzeyde devam ettiğini, güney ordusunun ise Allah Şehr’den güneydoğuya doğru sağlamlaştırılmış bir hatta çekilmesini tamamladığına dair güvence verdi. Gazeteler, Merkez Bankası’nın tüm parasını ve belgelerini Smyrna’dan Atina’ya taşıdığını belirtti. Smyrna’daki İngiliz savaş gemileri, İngiliz sakinlerini tahliye ediyor.

Şok edici bir olay

Sabah saat 4’te sıcak bir yataktan yüzünüzde parlayan bir polis feneriyle uyanmak, iyi mizahın en iyi yanlarını ortaya çıkaran bir deneyim değildir.

“Biraz önce dükkanınızda şüpheli bir ses duyduk,” dedi karanlıktan gelen ses, “ve çavuş anahtarı bırakıp kapıyı açmanızı istiyor. İçeride biri varsa, orayı kordon altına aldık, böylece, kaçamaz.”

Kaçınılmaz olanı kabul eden mağaza sahibi, kısa sürede iddia edilen hırsızlık olay yerine geldi. İki cesur polis, yerleşkenin arkasına giden demir kapıya tırmandı ve orada dikkatli bir göz tuttu. İki kişi daha ön girişe yerleşmişti ve çavuş bütün erzakını gözetim altında tutmak amacıyla dışarıda havada asılı duruyordu. Şimdi kapıyı açıp hırsızı bulmanın gergin anı geliyor. Kilit çevrildi ve hem çavuş hem de birlikteki polisler ve dükkâncı izledi. Bir ses duyulmadı. Hiçbir şey rahatsız edilmez veya yerinden oynamaz. Dükkandaki her şey, saat 6’da kapanmış gibi düzenli ve düzenliydi. Sonra sahibi açıklamayı anladı. Bir tür mucitti ve ekonomik bir akılla, dükkânının ışıklarını bütün gece açık tutacak gücü bulamadı, bu yüzden belirli bir zamanda ışıkları kapatma etkisine sahip bir plan tasarladı. Cihaz, belirli bir saate ayarlanmış eski bir çalar saate sahiptir. Zilin çalması bir pimi gevşetir ve pim çıkarıldığında devre kesicinin ağırlığını azaltır. Senaryodaki tek kusur, işleyişinde biraz gürültü olması ve bu seslerin birleşimi, böceği uyaran bekçinin dikkatini çekmesidir.

READ  TTG - Bülten Tahtası - Sandals & Beach Resorts ile Turks & Caicos'a popüler bir gezi kazanın

Doğrudan hedeflere yer yok

Canlı güvercin tuzağına son vermeyi amaçlayan Hayvanları Koruma ve Avlanma Yasası’nın yürürlüğe girmesinden sonraki sonuca ilişkin olarak tedbir karşıtlarının sunduğu karamsar görüşü kabul etmeye hazır değiliz. Tasarıdan sorumlu olan Bay GM Thompson, tuzak atışı uygulamasına vahşi oyunun hayatta kalması olarak atıfta bulunuyor. Karakterde kusur bulunamaz. Bu iddia ciddi bir değerlendirmeyi hak etmiyor. Tuzaklardan güvercin vurmanın kınanması tamamen geçerli nedenlere dayanmaktadır. Bu uygulama hiçbir amaca hizmet etmeyen zor bir uygulamadır ve bir yaşam amacı dışında herhangi bir şeye uygulanarak eşit olarak hizmet edilemez. Kuşlar uysaldır ve oyun fırsatlarından yoksundur – bu, atıcının kısa sürede ne kadarını öldürebileceği sorusudur. Katılımcıların cesaretini test etmek için bu ahlaksız katliamın gerekli olmasının yeterli bir nedeni yok. Sözde “spor”un toplum için daha az değerli olan bir başka biçimi, tavşanların kapalı alanlara kovalanmasıdır. Aramızda sunulan bazı sahnelerle yüzleşmek için gençlerin zihinlerine hümanist ilkeleri aşılamak öğretmenler için yüksek bir görev olsa gerek.

ODT8.9.1922