Mart 21, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Türkler ve Suriyeliler deprem sonrası felaketle karşı karşıya: hükümetleri

John A. Dures tarafından

Türkiye’nin güneyinde ve Suriye’nin kuzeyinde yaklaşık 50.000 Türk ve Suriyeli var, yoksa yok olacaklar. Ancak Türkler ve Suriyeliler güçlü bir yenilgiyle karşı karşıya: kendi rejimleri. Bu hükümetler bir doğal afeti alıp, onu insan sorumluluğu haline getirmiş olabilir.

Dünya sallanmadan önce zaten sorunlar vardı. Suriye’de çok cepheli kanlı bir iç savaş, rejimin elindeki her türlü altyapıyı zayıflatarak müdahaleyi engelledi. Ateşkes sadece depremden hayat kurtarmak için gereklidir.

Türkiye’de yapı ve inşaat endüstrisindeki yaygın yolsuzluk ve kuralsızlaştırma, depreme dayanmak için standartların altında birçok binanın inşa edilmesine katkıda bulunmuş olabilir. Bunlar, Türkiye’nin tarihi ölü sayısını açıklıyor. Evet, mevcut rejim bazı inşaat müteahhitlerini tutukladı, ancak yasayı onayladığı varsayılan hükümet ve yasama organı hakkında gerçek bir soruşturma yapıldı mı?

dergi olarak Dış politika “Güçlü depremler insanları öldürüyor, ancak özellikle Türkiye gibi yapı kurallarının uygulanmadığı, kilit konumlara vasıfsız inananların doldurulduğu, bağımsız devlet kurumlarının bulunmadığı, sivil toplum kuruluşlarının yok edildiği ve yolsuzların çıkarlarının her şeyden önce geldiği ülkelerde tehlikelidir. diğer her şey

NPR raporları Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Pazartesi günkü 7,8 büyüklüğündeki depreme tepkisini savunmaya çalışırken, birkaç yıl önce binlerce insanı öldürdükten sonra çöken bazı konut projelerini övdüğü videolar ortaya çıktı. Eleştirmenler, müteahhitlerin karlarını artıran ancak konut sakinlerini riske atan önemli güvenlik düzenlemelerini atlamalarına izin verildiğini söylüyor.

gibi Forbes raporu, hükümet protestocuları ve işlerin ne kadar kötü olduğunu bildiren gazetecileri hedef almakla meşgul oldu. “Türk hükümetinin depreme tepkisi, muhalefet liderleri ve kamuoyu tarafından ağır eleştirilere maruz kaldı.

Müdahaleye yönelik öfke, halkın kurtarma çalışmalarının yavaş olduğunu söylediği, ağır darbe alan Hade ilinde ve başkenti Antakya’da güçlü. Erdoğan, muhalefet liderlerinin tekrar tekrar yaptığı telefon görüşmeleri sonrasında nihayet Çarşamba günü vilayeti ziyaret etti. Bir trajedinin ortasında olmasına rağmen, rejimi muhalefete baskı uygularken, Türk lider alenen siyasi rakiplerine saldırdı.

READ  Turks ve Caicos Adaları Commonwealth Games ekibi tarih yazdıktan sonra geri döndü

Polis geçtiğimiz günlerde 18 kişiyi gözaltına aldı ve sosyal medyada felaketle ilgili “kışkırtıcı paylaşımlar” yapan beş kişiyi tutukladı. Felaket gazetecileri de ‘yanlış bilgi’ yaymakla suçlanıyor.” Diktatörlerin yaptığı budur.

Pek çok Türk doğal olarak devlet yerine bu hayır kurumlarına güvendiği için hükümet de deprem yardımı için bağış toplayan Türk ünlüleri takip ediyor. Stockholm Özgürlük Merkezi.

Yani lütfen bağış Depremzedelere yardım etmek, ancak bunun afette rol oynayanlara değil, etkilenen insanlara gitmesini sağlamaya çalışın ().

John A. Durez siyaset bilimi profesörüdür. LaGrange Koleji LaGrange, Georgia’da. Vizyonu onundur. O yaklaşılabilir [email protected]. Twitter hesabı JohnTures2’dir.