Haziran 23, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Turks ve Caicos adalarına 2024'ün başlarında rekor uçuş gelişleri görülüyor

Turks ve Caicos adalarına 2024'ün başlarında rekor uçuş gelişleri görülüyor

Turizm, “2023 rakamlarımıza göre kışa güvenle girdik ve beklentilerimizi aştık. Turks ve Caicos Adaları, varlıklı, lüks yaşam tarzı pazarımızın tercih edilen destinasyonu olmaya devam ediyor ve binlerce kişinin Howard Hamilton Uluslararası Havalimanı'ndan geçtiğini görüyoruz.” dedi. Bakan Josephine Connolly.

Bakan, “9 Mart'ta Turks ve Caicos Havalimanları Otoritesi (TCIAA), yalnızca o gün havalimanından 10.077 yolcunun geçtiğini duyurdu! Bu, sezonun bugüne kadarki en yüksek varış sayısıdır” diye ekledi.

Ocak ve Şubat 2024'te hava yoluyla yolcu gelişleri 2023 yılının aynı dönemine göre artış gösterse de Grand Turk Kruvaziyer Merkezi, Ocak 2024'te 86.822, Şubat'ta ise 78.293 kruvaziyer yolcusunu ağırladı. Şubat 2023'te sırasıyla %1,98 ve %18,56 düşüşle 96.127 oldu.

Havaalanı iyileştirmeleri

Turks ve Caicos Adaları ziyaretçi çekmeye devam ederken, TCIAA da misafirlerin giriş ve çıkışlarında konforlarını sağlamak için çalışıyor. Sıraların binanın dışına taşması durumunda, hava şartlarına karşı koruyucu bir bariyer sağlamak için ilave çadırlar satın alındı. Ayrıca yolcuların beklerken serin kalmalarını sağlamak için soğutulmuş şişelenmiş su da dağıtılacak.

Kalkışta devam eden Sıkışıklığı Azaltma Programı, havaalanındaki sıkışıklığı azaltmayı ve yolcu deneyimini iyileştirmeyi amaçlıyor. Proje anında terminal oluşturmayı içerir:

  • Genişletilmiş Araç Bırakma Alanı (Tamamlandı)
  • Havayolu Ofislerinin Taşınması (Tamamlandı)
  • İkincil Güvenlik Taraması (Devam ediyor)
  • KALKIŞ BEKLEME ODASI İKİNCİL GENİŞLETME (DEVAM EDİYOR)
  • Transit yolcu taraması ve bekleme odası (tamamlandı)
  • Kalkış ve biniş kapılarının genişletilmesi (devam ediyor)

Diğer girişimler arasında güvenlik personelinin artırılması, yaya trafiğinin yoğun olduğu alanlarda verimli akışı sağlamak için ev sahiplerinin stratejik olarak konumlandırılması ve yolculara canlı eğlence ile serenat yapılması yer alıyor.