Temmuz 22, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Üç gün içinde Ukrayna insansız hava araçları dört Rus devriye botunu düşürdü

Üç gün içinde Ukrayna insansız hava araçları dört Rus devriye botunu düşürdü

Aynı gece, Ukrayna Hava Kuvvetleri, Rusya’nın işgal ettiği Kırım’da, Rusya Karadeniz Filosunun Sevastopol’daki demirleme noktasını vurarak bir çıkarma gemisini ve Ukrayna Donanması’na ait bir denizaltıyı yok etti. Ayrıca Rus filosunun devriye gemilerini takip etmeye başladı.

13 Eylül’den itibaren aksiyon dolu üç gün boyunca, Ukrayna Donanması insansız yüzey gemilerinin, Karadeniz Filosunun daha küçük savaş uçaklarından en az üçüne (ve muhtemelen dördüne) saldırdığı bildirildi.

Filonun devriye gemilerine yönelik saldırı, 14 Eylül’de, patlayıcı yüklü küçük bir Amerikan donanma gemisi filosunun Proje 22160 sınıfı gemiye çarpmasıyla başladı. Bykov Karadeniz’in güneybatısında.

Otomatik pusu Bykov Muhtemelen Sevastopol kuru havuzundaki çıkarma gemisini ve denizaltını yok eden füze saldırısıyla eşzamanlıydı. Anlaşılan Bykov Seyir füzeleri buraya ateşlendiğinde Sivastopol’un hemen batısındaydı.

Rus hükümeti iddia ediyor Bykov Saldıran üç USV’nin tümü imha edildi. Ukrayna hükümeti saldırıda devriye botunun hasar gördüğünü iddia etti. Kiev Video yayınlandı Saldırıyı filme alırken Bykov Sadece birkaç metre öteden USV’leri vuruyor.

Bu arada USV uçağı füze kruvazörünü vurdu SamomUkraynalı kaynaklara göre, 215 metrelik Proje 1239 gemisi Sevastopol limanına yanaştı ve “ciddi hasara” uğradı. Söylemek Reuters.

Bir gün sonra, 15 Eylül’de aynı şey tekrarlandı: En az bir Ukrayna savaş gemisi, Proje 22800 devriye botuyla çarpıştı. Aşkold-22 feet boyunda ve bir füzeyle silahlanmış. Kremlin: “Düşmanın insansız botu, geminin standart silahlarından çıkan ateşle imha edildi.” Söylemek Devlet propaganda örgütü TASS.

Ve eğer Ukrayna hükümetine inanılacak olursa, ikinci bir Karadeniz Filo Projesi 22160 gemisine başka bir saldırı daha gerçekleşti ve bunun sonucunda ABD gemileri üç gün boyunca en az dört Rus devriye gemisine saldırdı.

Dört devriye gemisinin de son saldırılardan sağ kurtulmuş olması muhtemel. O.O Ayrıca Dördünün de hasar görmesi mümkündür. Her durumda, Ukrayna’nın insansız hava aracı operasyonu, kuşatılmış Karadeniz Filosu için yeni gerçekliğin altını çiziyor.

13 Eylül’deki Sivastopol baskınından önce ve sonra haftalarca süren koordineli saldırılarda Ukrayna kuvvetleri, Rusya’nın Kırım’daki beş S-400 hava savunma bataryasından ikisini imha etti ve Rusların batıda sensör sahası olarak kullandığı iki petrol platformunu yeniden ele geçirdi. Kara Deniz.

Karadeniz Filosu açığa çıktı. Gemileri güvenli değil Herhangi bir yer.

Büyük savaş gemileri olmayan bir düşmanla 19 ay süren şiddetli çatışmalarda Karadeniz Filosu kaybetti en azından Bir kruvazör, üç amfibi gemi, bir denizaltı, bir tedarik gemisi ve birkaç devriye botu ve çıkarma gemisi.

Ukraynalılar yeni deniz üstünlüğünü pekiştirmeye çalışırken kayıpların devam edeceği kesin. Karadeniz Filosunda yalnızca 30 devriye gemisi bulunmaktadır. Eğer Ukrayna üç gün içinde bunlardan dördünü vurabilirse, önümüzdeki 100 ya da 200 gün içinde neler yapabileceğini bir düşünün.

Beni takip et heyecan. amorti Benim için İnternet sitesi Veya diğer çalışmalarımdan bazıları Burada. Bana güvenli bir ipucu gönder.

READ  Norma, Meksika'daki Los Cabos Resorts yakınlarında karaya çıktı