Eylül 25, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Ukrayna Savunma Bakanı, ABD füze sistemlerinin oyunun kurallarını değiştirdiğini söyledi

Ukrayna Savunma Bakanı, ABD füze sistemlerinin oyunun kurallarını değiştirdiğini söyledi

Ukrayna Savunma Bakanı Söylemek Wall Street Journal, ABD uzun menzilli füze sistemlerinin konuşlandırılmasının Rusya’ya karşı savaşta “oyun değiştirici” olduğunu söyledi.

Oleksiy Reznikov, genellikle HIMARS olarak adlandırılan M142 Yüksek Hareketli Füze Sistemlerinin kuzeydoğudaki İzyum kasabasında Ukrayna kuvvetleri tarafından etkin bir şekilde kullanıldığını, ancak Rus kuvvetlerini püskürtmek için daha fazlasına ihtiyaç olduğunu söyledi.

Reznikov, gazeteye Ukrayna’nın silah sistemlerini etkin bir şekilde kullanma yeteneği hakkında “Onları ikna etmemiz ve kanıtlamamız gerekiyordu” dedi. “İzyum konusunda haklıydık [in targeting] Hava operasyonları için Rus komuta merkezi. Gerçekten doğruydu. Ortaklarımız onu gördü ve dedi ki: Testi geçtin.

Reznikov, Ukrayna odağının silahlı araçlar, tanklar, insansız hava araçları ve insansız hava araçları gibi daha fazla malzemeye ihtiyacı olduğunu da belirterek, kullanımda olan insansız hava araçlarının Rus güçleri tarafından sürekli olarak bloke edildiğini kaydetti.

Reznikov, “Müfrezelerimizi modernize edip değiştirmemiz ve aynı zamanda değiştirmeler yapmamız gerekiyor, çünkü biz de önemli kayıplar yaşıyoruz.” Dedi. “Ortaklarımızdan daha fazla zırh, daha fazla silah bekliyoruz. Bazı yönleri yeniden inşa etmemiz, tahkimatlarımızı modernize etmemiz ve yeni bir operasyonel strateji planlamamız gerekiyor.”

Gazeteye göre, Rusya ülkenin tahıl arzının küresel pazara ulaşmasını engellemeye devam ederken, Ukrayna Karadeniz’deki deniz kuvvetlerini artırıyor.

mevcut durumda Pazar günü, Ukrayna Devlet Başkanı Volodymyr Zelensky, Moskova’nın Donbass bölgesini kontrol etme arayışına devam ederken Rusya’nın yerleşim bölgelerine acımasız hava saldırıları başlattığını söyledi.

Rus kuvvetleri Lysichansk şehrini çoktan ele geçirdi ve yoğun bombardıman altındaki Donetsk bölgesinin tam kontrolünü yeniden kazanmak istiyor.

Ukrayna defalarca Rusya’ya karşı savaşında Batı’nın sunabileceği en önemli şeyin silah olduğunu, çünkü Rusya’nın uzun menzilli silahlarda önemli bir avantajı olduğunu söyledi. Rusya içindeki hedefleri vurmak için ABD füze sistemlerini kullanmamaya söz verdi.

READ  Avustralya canlı seçim güncellemeleri: Erken dönüşler yakın bir sonuca işaret ediyor

Pentagon Bir deyim Kuşatılmış ülke için bu ayın başlarında gelişmiş hava savunma sistemleri içeren 820 milyon dolarlık bir silah paketi. Rusya’nın Ukrayna’yı işgaline Şubat ayında başlamasından bu yana ABD, Ukrayna’ya 6,9 milyar dolarlık güvenlik yardımı tahsis etti.