Eylül 24, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Uluslararası Seri: Jones, Perera, Rd. St. Andrews’da Mix 3

St. Andrews Körfezi Şampiyonası’nda üçüncü turda liderliği ele geçirmek için 62 yaş altı 10 yaş altı inanılmaz, umacısız bir şut çektikten sonra Turk Petit, kısa profesyonel kariyerinin en iyi turnuvasını düzenleme yolunda ilerliyor.

Sekiz birdie ve bir kartal onu parkurda geçen yıl İskoçyalı Evan Ferguson tarafından belirlenen rekorun biraz gerisinde bıraktı, ancak Ripper GC’den 17 sayıya 66 sayı atan Avustralyalı Matt Jones’un bir atış önündeydi.

Hindistan’dan Gaganjeet Fuller (65), Şili’den Dark GC’den Mito Perera (67) ve Güney Afrika’dan Jaco Ahlers (68), günde 10 kartal üreten Petit’in ardından iki sırada yer alıyor. Fairmont St Andrews’daki Torrance Kursu.

Gecenin lideri Dark GC’den David Puig, sekizden sonra dört atış öndeydi ama sonra beklenmedik bir şekilde çarklar patladı. Dokuz, 14 ve 16’daki zayıf vuruşlar sırasıyla üç umacıya ve ardından iki çift umacıya yol açtı. Hayal kırıklığı yaratan bir 73 sayı attı ve yaşı 13’ün altında.

24 yaşındaki Petit, bu sezon Asya Turu’nda dokuz başlangıçta sadece üç kesinti yaptı ve en iyi bitirişini 34’üncü bitirdiği uluslararası Vietnam serisinde elde etti, ancak bu hafta köşeyi dönecek gibi görünüyor.

2021’de profesyonelliğe adım atan Louisiana merkezli Amerikalı, “Kaldım ve çok sayıda vuruş yaptım, bu yüzden bunu yapmak çok kolay” dedi. NCAA Division I Erkekler Golf Şampiyonası.

Birk, profesyonelliğe adım attığından bu yana, Boilermaker Classic’teki üçüncü startında ve bir ay önce Colorado Açık’ı kazandığında olmak üzere iki kez zaferi tattı.

Şöyle ekledi: “Sonunda topa biraz daha iyi vurmaya başladım. Bugün gerçekten çok çalıştım ve karşılığını aldım. Yani, Colorado Açık’ta çok çalışıyorum… golf turnuvasını kazandığımdan bu yana yaklaşık iki yıl geçti, bu yüzden Açık’ı kazanmak benim için çok önemliydi.

READ  Karadeniz Tahıl Girişiminin Alternatifi Yok: Türkiye Dışişleri Bakanı

İki kez Avustralya Açık şampiyonu olan Jones, kötü bir başlangıçtan sonra toparlandı ve ikinci ve üçüncüyü umacı yaparak altıncıdan itibaren üç, 10’dan art arda üç, ardından 15 ve 18’de iki birdie daha yaptı.

“Gerçekten ikinci ve üçüncü deliklerdeki iki kötü şuttu” diye açıkladı.

“Bundan sonra kendime birçok kuş fırsatı verdim. Bütün hafta boyunca hızımın oldukça düşük olduğunu söyledim. Bu yüzden bir işe gireceğim.”

Fuller bu sezon henüz kovulmadı ancak bu hafta çekişmeden mutlu olacak.

Şöyle dedi: “Pürüzsüz bir seyir, sekiz birdie ve bir umacı sağladı. Gerçekten iyi bir başlangıç ​​yaptım. Tüm turu düşünüyordum, sanırım bugün kuralda 16 green’e çarptım, ilk 15’in hepsi yarıştaydı düzenleme yeşilleri, bugün sadece bir çim saha. Kaçırıldı.

“Bu klas bir hareketti. Biliyorsunuz, topu iyi sürme şeklim, vuruş şeklim, kendimle gerçekten gurur duyuyordum. Gerçekten, son birkaç aydır oyunum üzerinde çalışmaya çalışıyorum. yarım kalmış işlerimi bulmaya çalışıyordum ve bugün her şeyin bir araya geldiği gündü, sanırım turlardan biri olurdu ve sonuç yedi pardı.

Kendisi Asya Turu’nun en başarılı Hintlisi ve yarınki galibiyet onun 11. galibiyeti olacak.

Amerikalı Perry Henson, beşinci par-altıncı ve par-dört yedinci sıralarda kartal yapma gibi nadir bir başarıyı elde etti. Altıncıda dört demirli bir dört metrelik vuruş yaptı, ardından sonraki iki metrede bir sürücüye vurdu. 65 şut attı ve 11’in altında 15. sırada yer aldı.

Dedi ki: “Kartallar bugün yine muhteşemdi, sanırım bu benim ilk seferim olabilirdi, emin değilim. Tarih kitaplarına dönüp bakacağım ama golf sahasını seviyorum.

Günün erken saatlerinde, geçen haftanın Uluslararası Seri İngiltere galibi ve Asya Turu ve Uluslararası Seri eleme listelerinin lideri olan vatandaşı Andy Ogletree, son 18 turunda yedi puanla mücadeleye geri döndü. Ancak günün tek şutunu attı; çifte bogey yedili ve 67’lik skorla turnuvayı sekiz geride bitirdi.

READ  Panar: Türkler siyasi nedenlerle Sümela Manastırı'ndaki kutlamayı hedef aldı