Eylül 29, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

USC AD Mike Bohn istifa etti; Okulda planlı bir Big Ten atlayışı yardımcı oldu

USC AD Mike Bohn istifa etti;  Okulda planlı bir Big Ten atlayışı yardımcı oldu

ESPN Haber Hizmetleri19 Mayıs 2023, 16:35 ETokumak için 2 dakika

USC atletizm direktörü Mike Boone, yüksek profilli işte Lynn Swan’ın yerini aldıktan yaklaşık 3 1/2 yıl sonra istifa etti.

Okul, 62 yaşındaki çocuğun istifasını Cuma günü onayladı.

Truva atlarının atletizm departmanı, Boone’un görev süresi boyunca, USC’nin 2024’te uzun süredir rakibi olan UCLA ile birlikte Big Ten’e geçme konusundaki kazançlı kararının başını çektiği bir başarı dalgası yaşadı.

Uzun süredir mücadele eden USC’nin futbol takımı, geçen yıl baş antrenör Lincoln Riley’nin işe alınmasının ardından ulusal şampiyonluk mücadelesine bir yıllık heyecan verici bir dönüş yaparken, erkek basketbol takımı Andy Enfield yönetiminde üç kez üst üste NCAA turnuvasına katıldı.

USC Başkanı Carol Volt, mezunlara ve okula yazdığı bir mektupta Boone’a “hızlı dönüşüm ve büyüme döneminde” verdiği hizmet için teşekkür etti.

Volt, “Son dört yılda USC’nin atletizm departmanı ulusal bir güç merkezine dönüştü” diye yazdı. “Benzersiz mükemmellik arayışımızda, hedeflerimize ulaşmak için uygun liderliğe sahip olduğumuzdan emin olmaya kararlıyım. Bu taahhüdün bir parçası olarak ve Büyük On’a geçişe hazırlanırken, atletizmin kapsamlı bir incelemesini yaptık. operasyonları, kültürü ve stratejisi dahil olmak üzere son birkaç yılda güçlü bir temel oluşturmuş olan Troy’daki iddialı atletizm vizyonumuzu gerçekleştirmek için gereken değerlerimize ve uzmanlığa dayalı yeni bir yön belirleme zamanı geldi.”

Boone, Los Angeles Times’a istifasıyla ilgili yaptığı açıklamada “devam eden sağlık sorunlarına” atıfta bulundu, ancak ani hareket için net bir neden sunmadı.

Boone, “40 yılı aşkın süredir önde gelen kolej atletizminden sonra, USC’nin atletizm direktörü olarak görevimden uzaklaşmak için uygun bir zaman,” dedi Boone. “Hayatımı öğrenci-sporculara hizmet etmeye ve üniversiteler arası atletizm projelerini ilerletmeye adadım. Programı meslek tarihindeki en çalkantılı zamanlardan ve USC’de restore edilmiş bir itibar ve ulusal başarı ile yönetmiş olmaktan her zaman gurur duyacağım. “

READ  2022 MLB Field of Dreams Game: Cubs ile ilgili bilinmesi gereken dört şey, Reds Iowa'da buluşacak

Boone, Idaho, San Diego Eyaleti, Colorado ve Cincinnati’deki eski atletik direktördür. Yönetim deneyimi çok az olan bir dizi eski futbolcuya liderlik ederken yıllarca süren skandallar ve NCAA yaptırımlarıyla mücadele eden bir USC bölümünü devralmak için Bearcats’ten ayrıldı.

Kıdemli yönetici, Truva atlarını başarıya giden yola geri sokuyor gibiydi. Erkek basketbol ve futbol takımlarındaki ilerlemenin yanı sıra Boehn, dokuz galibiyetle gelişen ve bu baharda ikinci sezonu için NCAA turnuvasına katılan kadın basketbol takımına liderlik etmesi için Cleveland Cavaliers’tan uzman koç Lindsey Gottlieb’i işe aldı.

Associated Press bu rapora katkıda bulunmuştur.