Ağustos 17, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Uzun zamandır Illinois atletizm direktörü Mike Turk, Illinois’den kovuldu

11 yıl sonra Illinois, Illinois atletizm ve kros programlarına liderlik eden yeni bir yüz görecek. Atletizm Direktörü Josh Whitman, Mike Turk’ün 2022-2023 sezonu için geri dönmeyeceğini açıkladı.

Whitman basın açıklamasında, “Illinois Üniversitesi’ne yaptığı uzun hizmetlerden dolayı Coach Turk’e teşekkür etmek istiyorum.” Dedi. “Ne yazık ki, 2015’teki Big Ten şampiyonluğumuzun ardından, hem erkek hem de kadın programlarımızda rekabetçi başarı uçup gitti.”

2010’ların başından beri, her iki takım da çok az başarı elde etti. Erkek takımı, Turk’ün 2012’de başlayan teknik direktörlük kariyeri boyunca Big Ten Salon ve Outdoor Şampiyonası’nda üç kez ilk beşte yer aldı. 2020 yılında Program Direktörlüğüne terfi etti.

Kadın takımı, 2012 ve 2013’teki Illinois kadın atletizm başarısının yalnızca kalıntılarıyla, 2014’ten bu yana Big Ten sıralamasında sürekli olarak alt sıralarda yer alarak daha da az başarı gördü. Illini 2012’de ilk beşte ve 2013’te ilk ikide yer aldı.

Turk, Illinois’e 2006’dan 2010’a asistan atlama ve fırlatma antrenörü olarak katıldı ve 2010 ve 2011’de geçici baş antrenördü. O zamandan beri Turk, sayısız All-Amerikalıya koçluk yaptı ve NCAA Şampiyonasında kazananlar oldu.

Whitman, “Programların artık tek bir koçluk yapısı altında birleştirilmesi ve Demirjian Park’ın yakın zamanda açılmasıyla, gururlu atletizm programlarımız için yeni bir döneme başlamanın zamanı geldi. Koç Türk’e gelecekteki çalışmalarında başarılar diliyoruz.” dedi.

Nisan 2021’de açılacak olan Illinois Atletizm’in yeni evi Demirjian Park’ın son gelişimi ile Whitman, programın atletizme yapılan yatırımla eşleşmesi için ekibin yeni bir yüze ve vizyona ihtiyacı olacağına inanıyor. Sezon sonunda en çok koltuk bulunan alan.

@Jonathan Alde7

[email protected]