Temmuz 19, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Wall Street 2008’den bu yana en kötü yılını tamamlarken, 2022’nin son ticaret seansında hisse senetleri düşüyor

Wall Street 2008’den bu yana en kötü yılını tamamlarken, 2022’nin son ticaret seansında hisse senetleri düşüyor

Yatırımcılar piyasanın 2008’den bu yana en kötü yılında son işlemlerini yaptıkları için hisse senetleri Cuma günü düştü.

Dow Jones Sanayi Ortalaması 280 puan veya %0,8 düştü. S&P 500 %1,1 düşerken Nasdaq Composite %1,4 düştü.

Cuma, hisse senetleri için sancılı bir yıl olan ticaretin son günü. Dalgalı bir ayı piyasası, yapışkan enflasyon ve Federal Rezerv’in vahşi faiz oranı artışları, büyümeye ve teknoloji hisselerine zarar verdi. Bu faktörler aynı zamanda yatırımcı duyarlılığını da etkiledi.

Üç büyük ortalama da 2008’den bu yana en kötü yıllarını yaşıyor ve üç yıllık bir galibiyet serisini kıracak. Dow Jones, Perşembe gününe kadar %8,58 düşüşle 2022’de endekslerin en iyi performansına sahipken, S&P ve teknoloji ağırlıklı Nasdaq sırasıyla %19,24 ve %33,03 düştü.

Takvim yılı yaklaşırken, bazı yatırımcılar acının sona ermekten çok uzak olduğuna inanıyor ve ayı piyasasının bir durgunluk vurana veya Fed dönene kadar devam etmesini bekliyor. Bazı proje stokları da 2023’ün ikinci yarısında toparlanmadan önce yeni dip seviyelerine ulaşacak.

“Şu anda bir nevi tarafsız bir pozisyondayız, çünkü bilinen varlıklardan daha fazla cevaplanmamış soru var. … Önümüzdeki kazanç döneminde, bizi bekleyen çok şey var. …Riverfront Investment Group’taki pazar, kar marjlarına göre”ciyaklama kutusu. “

Felton, “Yeni yıla girerken pek çok soru var, ancak 2022’nin sona erdiğini görmekten kesinlikle mutlu olacağız.”

Yıllık kayıplara rağmen, Dow Jones ve S&P 500 üç çeyreklik bir mağlubiyet serisini kırma yolunda. Yine de, teknoloji ağırlıklı Nasdaq, 2001’den bu yana ilk kez üst üste dördüncü negatif çeyreğine doğru ilerliyor.

S&P 500’de telekomünikasyon hizmetlerinin payı yıl bazında %40’tan fazla düştü, tüketici puanları %37,4 düştü ve blue-chip endeksinin tek olumlu sektörü olan enerji fiyatları yaklaşık %58 arttı.

READ  Federal Rezerv Kurulu - Federal Rezerv bir FOMC beyanı yayınladı

Önümüzdeki hafta, 6 Ocak’ta açıklanacak olan Tarım Dışı İstihdam raporunda vurgulanan, daha aktif bir ekonomik veri tablosu görülecek. Finansal piyasalar, Yeni Yıl tatili nedeniyle Pazartesi günü kapalıdır.

Gabriel Curtis raporlamaya katkıda bulundu

Düzeltme: Bu hikayedeki grafik, Dow Jones Sanayi Ortalamasındaki yıldan bugüne doğru düşüşü yansıtacak şekilde güncellendi.