Haziran 13, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Wisconsin Badgers, Paul Crest’i görevden aldı ve Jim Leonard’ı geçici koç olarak seçti

The Athletic

bu Wisconsin Porsukları Okul Pazar akşamı futbol koçu Paul Crest’in kovulduğunu duyurdu. Savunma koordinatörü Jim Leonard takımın geçici koçu olacak.

Bu hamle, ilk beş sezonunun dördünde en az 10 maç kazanan ve bu süre içinde Wisconsin’i üç Big Ten maçına çıkaran Chryst için olayların çarpıcı bir dönüşünü temsil ediyordu. Ancak sahadaki yapımcı, 2019 Rose Bowl kampanyasından sonra istikrarlı bir şekilde azaldı.

Wisconsin Eyaleti Atletizm Direktörü Chris McIntosh, “Futbol programının uzun vadeli çıkarlarını ilgilendiren şeyler hakkında Koç Crest ile samimi ve dürüst bir görüşmeden sonra, liderlik değişikliği zamanının geldiğine karar verdim” dedi. “Paul, oyuncularını seven dürüst bir adam. Paul’e, mirasına ve Wisconsin Üniversitesi’ndeki ailesine büyük saygım ve hayranlığım var.”

Paul Chryst ile DERİN GİDİN İş Profili: Artılar, Eksiler ve Adaylar

Wisconsin, 2020 pandemi kısa sezonunu son iki maçını kazanmak için toplanarak 4-3 bitirdi. Badgers, geçen sezon Big Ten West unvanını alacak pozisyondaydı, ancak rakiplerine 23-13 mağlup oldu. Minnesota Normal sezon finalinde genel olarak 9-4 gitti. Wisconsin, 2-3 sezonunu açtı ve Power 5 rakiplerine karşı üç maçını da kaybetti.

Washington Eyaleti Badgers 17 olmasına rağmen Wisconsin’i 2. Haftada 17-14 mağlup etti.

READ  Mandel: Pac-12'nin son vedası şampiyonlar konferansına layık bir gösteriydi