Şubat 29, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Wonka’nın ilk tepkisi: Timothée Chalamet övgüyle karşılandı

Wonka’nın ilk tepkisi: Timothée Chalamet övgüyle karşılandı

Timothée Chalamet’in uzun zamandır beklenen Wonka müzikali “Charlie and the Charlie Factory” nihayet eğlence eleştirmenleri ve gazetecilerin beğenisine sunuldu ve ilk tepkiler onu “kazanan şeker” ve “anlık bir tatil klasiği” olarak nitelendirdi.

“Paddington” ve “Paddington 2”nin yönetmeni Paul King’in yönettiği “Wonka”, Chalamet’i ünlü çikolatacının daha genç bir versiyonu olarak canlandırıyor. Wonka’nın dünyaca ünlü çikolata fabrikasını açmasından yıllar önce geçen film, ilk mağazasını açmaya çalışan genç bir adamı konu alıyor. Kadroda Kalah Lane, Keegan-Michael Key, Matt Lucas, Sally Hawkins, Rowan Atkinson, Olivia Colman ve Hugh Grant yer alıyor.

Film eleştirmeni Courtney Howard, “Wonka”nın “mükemmel miktarda çekicilik, tuhaflık ve dokunaklılıkla dolu, saf hayal gücü ve parlak, akıllı müzikal numaralarla desteklenen, kazanan bir şekerleme” olduğunu yazdı. Timothée Chalamet bir karizma fabrikasıdır. Onun tam bağlılığı sarhoş edici. Hugh Grant olağanüstü IDGAF modunda.

Gizmodo’nun baş muhabiri Jermaine Lussier, Chalamet’i övdü ve filmi izlemenin tek sebebinin kendisi olduğunu söyledi. Lussier, “Onu izlemesi çok çekici ve heyecan verici” diye yazdı, ancak şunu da ekledi: “Etrafındaki film iyi değil ama eğlenceli.” Hikaye ve üslup birbiriyle çatışıyor, bu da onu biraz karışık bırakıyor. Yine de neşe dolu ve şarkılar iyimser.

Film yazarı Perry Nemiroff şöyle yazdı: “Wonka, Timothée Chalamet’in olağanüstü, mükemmel performansıyla desteklenen, tamamen büyüleyici bir film.” “Oldukça saçma olabiliyor ve biraz abartı olan bazı olay örgüsü noktaları var, ancak bu inanılmaz derecede güzel, muazzam, çok etkili bir dürüstlük dozuna sahip bir filmin kalbimi ısıtmasını engelleyemez.”

Warner Bros. duruyor Wonka filminin arkasında uzun zamandır beyaz perdeye bir ön bölüm getirmek istiyordu. Yıllar geçtikçe Donald Glover, Ezra Miller ve Ryan Gosling’in Willy Wonka’nın yeni bir versiyonunu oynamaya hazırlandıkları yönünde haberler ortaya çıktı, ancak King müzikali için yalnızca Timothée Chalamet teklif aldı. Chalamet’in seçmelere katılmasına bile gerek yoktu. kral Rolling Stone’a söyledi Bu yılın başında “Stan” Chalamet’i tanımıştı ve bu nedenle oyuncunun Wonka’yı canlandırmak için gereken şarkı söyleme ve dans etme yeteneğine sahip olduğunu biliyordu.

King, “Canlı bir gösteriydi çünkü o muhteşemdi ve aklımda bunu yapabilecek tek kişi oydu” dedi. “Ama kendisi Timothée Chalamet olduğundan ve hayatı çok saçma olduğundan, lisedeki müzik performansları YouTube’da yer alıyor ve yüzbinlerce izleniyor. Yani Timothée Chalamet’in Stanty şarkısından onun gerçekten iyi şarkı söyleyip dans edebildiğini biliyordum.”

King şöyle devam etti: “Bunun cephaneliğinde olduğunu biliyordum ama ne kadar iyi olduğunu bilmiyordum. Onunla konuştuğumda çok istekliydi. Lisede step dansı yapmıştı ve şöyle dedi: ‘Ben yapardım’ insanlara bunu yapabileceğimi göstermeyi seviyorum.'”

Chalamet, “Wonka”nın Londra’daki dünya prömiyerinin kırmızı halısında bu habere gülerek yanıt verdi: “Sadece bana rol vermedi. Yaptığım diğer filmleri de beğendi!”

“Wonka” İngiltere’de 8 Aralık’ta gösterime girecek ve ardından 15 Aralık’ta ABD’de vizyona girecek. İlk reaksiyonların daha fazlasını aşağıda görebilirsiniz.

READ  SNL'den Colin Jost, Will Smith'in Oscar tokat yasağıyla alay ederken, kızı Willow, Camila Cabello ile sahne alıyor