Şubat 23, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Yaklaşan Harry Potter RPG’si Hogwarts Legacy’den 14 dakikalık oynanış izleyin

Yaklaşan Harry Potter RPG'si Hogwarts Legacy'den 14 dakikalık oynanış izleyin

Hogwarts MirasıHarry Potter’ın yaklaşmakta olan açık dünya RPG’si, oyundan 14 dakikalık görüntülerin yer aldığı bir PlayStation State of Play özelinde, bu yılın ilerleyen günlerinde piyasaya sürülme tarihinden önce geliştirici Avalanche Software’den ilk düzgün oynanış açıklamasını aldı.

(Sony tarafından barındırılan bir ilk olmasına rağmen, Hogwarts Legacy PlayStation’a özel değildir ve ayrıca PC, Xbox One, Xbox Series X/Series S’nin yanı sıra PlayStation 4 ve PlayStation 5’te de piyasaya sürülecektir.)

Oyuncular kendi karakterlerini alacak, dört Hogwarts evinden birinde sıralanacak ve ders alacaklar (her ne kadar Hogwarts’a beşinci yılın sonlarında öğrenci olarak başlayacak olsalar da, muhtemelen 11 yaşındakilerin oynadığı ciddi bir RPG’den kaçınacaklar.)

Savaş, düellolarda “düzinelerce” büyüyü karıştırma ve eşleştirme yeteneği ile belirli düşman zayıflıklarından veya yeteneklerinden yararlanmak için farklı büyü kombinasyonları kullanmayı içerecektir. Oyuncular ayrıca oyunda ilerledikçe karakterlerini büyülü ekipman ve yeteneklerle özelleştirebilecekler.

Hogwarts Mirası Franchise’daki diğer girişlerle kapsamlı bir ortamı paylaşıyor, ancak oyunun 1800’lerde – orijinal kitapların olaylarından on yıllar önce veya daha sonra geçtiği göz önüne alındığında. fantastik canavarlar Film serisi – Çok fazla tanıdık yüz görmeyi beklemeyin. Bunun yerine hikaye, Büyücü Dünyasına (görünüşe göre düzenlilik açısından gerçekleşen bir şey) ve olağan kara cadılar ve tehlikeli canavarlar kadrosuna karşı olası bir ork isyanına odaklanacak.

Gönderen Çıkış tarihi 2021Ve Hogwarts Mirası geç olmuştu duyurulmasından kısa bir süre sonra 2022’ye kadar. Oyun ayrıca birçok tartışmaya da sahne oldu: Baş tasarımcı projeden ayrıldı Gamergate hareketini savunan tartışmalı YouTube videoları nedeniyle. Warner Bros’ta vardı. Ayrıca açıkçası açıkla Harry Potter yapımcısı J.K. Rowling, yazardan çevrimiçi olarak bir dizi transseksüel karşıtı yorumun ardından oyuna doğrudan dahil değil. Şirket şunları yazdı: “JK Rowling, oyunun yaratılmasında doğrudan yer almadı, ancak olağanüstü yazımı, Wizarding World’deki tüm projelerin temelidir.” “Bu yeni bir J.K. Rowling hikayesi değil.”

READ  PS5 fiyat artışı, bazı Japon oyuncuların PC Port of Final Fantasy 16 için dua etmesine neden oldu

Hogwarts Mirası Bu tatil sezonunda PC, PS5, PS4, Xbox One ve Xbox Series X/Series S’de.