Ağustos 11, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Yalnızca Apple’dan iPhone 14 için beklenenden daha düşük bir fiyat ortaya koyuyor

Yalnızca Apple'dan iPhone 14 için beklenenden daha düşük bir fiyat ortaya koyuyor

5/8 güncelleme aşağıda. Bu yazı ilk olarak 3 Ağustos’ta yayınlandı

Apple sızıntıları sürekli olarak bir şey üzerinde anlaştılar: iPhone 14 modelleri daha pahalı hale gelir. Bu şimdiye kadar.

yeni bir şekilde Blog yazısıAnonim bir sızıntı yapan Lanzock, Apple’ın “üst düzey yönetici düzeyinde bir kararla temel iPhone 14 modelinin lansman fiyatını dondurmaya karar verdiğini” açıkladı. Lanzuke’nin sağlam sicili göz önüne alındığında, buna inanmak için her türlü neden var.

Lanzuk, Apple’ın kararının “küresel cep telefonu pazarındaki durgunluğa ve azalan talebe bağlı olduğunu… bu nedenle bazı fiyat artırıcı faktörlere rağmen temel modelin fiyatının dondurulduğunu” açıklıyor.

Diğer sızıntılar tarafından detaylandırılan bu faktörler, eksiklikler nedeniyle bileşen fiyatlarındaki artışı ve Apple’ın iPhone 14 serisindeki birkaç önemli öğeyi yükseltmesini içeriyor.Özellikle, sızıntıların iddia ettiği gibi LG Innotek’in tamamen yeni ön kamera modülü. Selefinin üç katı fiyatı.

Şüphesiz, Lanzook, haberlerinin yaratacağı olası şoku ve inanmazlığı anlıyor ve bilgilerinin “büyük bir ABD finans kurumu” içindeki güçlü bir kaynaktan geldiğini iddia ediyor. Ayrıca, Lanzook’un saygı duyulan bir sicili var. İçeriden biri varken tesadüfi bayanHem Apple hem de Samsung cihazları için bir dizi ince sızıntı oldu. Geçen yılda.

08/05 Güncellemesi: iPhone 14’ün piyasaya sürülmesiyle ilgili daha fazla bilgi sızdırıldı ve bu iyi bir haber. Etkili Analist ve Endüstri Uzmanı Ming-Chi Kuo Raporlar Apple, piyasaya sürülmeden önce Hindistan’da yaklaşmakta olan temel modelin üretimini genişletmeyi başardı.

“Foxconn’un Hindistan’daki iPhone üretim tesisi, yeni 6.1 inç iPhone 14’ü ilk kez 2H22’de Çin ile aynı zamanda gönderecek (Hindistan geçmişte çeyrek veya daha fazla geride kaldı),” diye açıkladı Ku, “Kısa süre içinde Hindistan’ın iPhone yetenekleri/Sevkiyatları açısından Çin ile hala büyük bir boşluk var, ancak bu Apple için Çinli olmayan bir iPhone üretim tesisi kurmada önemli bir kilometre taşı. “

Bağlantılarım, Apple’ın Eylül ayında piyasaya sürülmesi için büyük bir iPhone 14 stoğu sağlayabileceği için bu stratejinin hemen karşılığını alacağına inanıyor. Bu, iPhone 14 Max’in karşı karşıya olduğu devam eden tedarik zinciri sorunlarıyla tam bir tezat oluşturuyor. Kuo, yeni 6.7 inçlik modelin dizinin geri kalanıyla birlikte piyasaya sürülmesini beklerken, Display Supply Chain Consultants (DSCC) CEO’su Ross Young, “iPhone 14 Max panel sevkiyatları” konusunda uyardı. [are] Ağustos ayında hala çok geride. ”

Bu nedenle, Apple’dan şimdiye kadarki en pahalı büyük ekranlı iPhone’u almayı planlıyorsanız, satışa çıktığında hızlı hareket etmeniz gerektiğini düşünüyorum.

Eğer doğruysa, Lanzuk’un iddiası, iPhone 14’ün 799 dolarlık fiyatını (899 dolara atlamak yerine) koruduğu anlamına gelir, bu da yeni iPhone 14 Max’in 899 dolardan 100 dolar daha az olacağına dair umut yaratır. Apple’ın genişleme kararlılığı göz önüne alındığında, bu fiyat noktaları mantıklı Özellik ve performans boşluğu Fiyatları daha da artması beklenen iPhone 14 Pro modellerine gelince:

  • iPhone 14 Pro – 1.099 $ (iPhone 13 Pro 999 $)
  • iPhone 14 Pro Max – 1.199 $ (iPhone 13 Pro Max 1.099 $)

Ayrıca, Lanzuk’un iddiasının hala aralık genelinde 100 dolarlık etkili bir fiyat artışına eşit olduğunu iddia ediyorum. Bunun nedeni, 799 dolarlık iPhone 14’ün giriş seviyesi model olarak 699 dolarlık iPhone 13 Mini’nin yerini alması ve 899 dolarlık iPhone 14 Max’in 799 dolarlık iPhone’un yerini almasıdır. Apple’ın müşterilere pazarlaması için.

İPhone 14 serisi buna değer mi? Tasarım, kamera ve performans yükseltmeleri Pro modellerde kesinlikle böyle görünüyor, ancak olası bir geçişle 2023’te Lightning’den USB-C’ye Bu yıl yükseltme yapmak zorunda kalmazsanız, yine de dikkatli olmanızı rica ediyorum.

___

Gordon’u takip et Facebook

Forbes hakkında daha fazlası

Forbes’tan daha fazlasıiPhone 14 analizi, potansiyel olarak önemli performans kazanımlarını detaylandırıyor

READ  PlayStation Plus Leak, bu yıl şimdiye kadarki en büyük ücretsiz oyunlardan birini ortaya koyuyor