Şubat 25, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Yankees’in takas bloğu: Bu yaz muhtemelen dört oyuncu satın alınacak

Yankees’in takas bloğu: Bu yaz muhtemelen dört oyuncu satın alınacak

“Bunun ne anlama geldiğini bile bilmiyorum.”

“Kimse bunun ne anlama geldiğini bilmiyor. Ama bu kışkırtıcı.”

“hayır öyle değil-“

“İnsanları harekete geçiriyor!”

– “Zaferin Kılıçları” 2007

New York Yankees’in sahibi Hal Steinbrenner, 7 Kasım’da GM toplantıları sırasında gazetecilere en son konuştuğunda, bu yaz döneminde “bazı büyük değişiklikler” olacağını söylemişti.

Şöyle ekledi: “Bazılarının önemli bulmayacağı değişiklikler olacak, ancak (Aaron) Yargıç ve ben bunu her gün yaptığımız için yapabiliriz.”

Bunun ne anlama geldiğinden hala emin olmasak da, tatil sezonunun henüz başındayız. Yankees herhangi bir büyük değişiklik yapmış gibi görünmüyor ve herhangi bir değişikliğin gelip gelmeyeceği de belli değil. Ancak takımın 2016’dan bu yana ilk kez geçen yıl play-off’ları kaçırmasının ardından kadro yükseltmelere doğru gidiyor gibi görünüyor. Serbest oyuncu piyasasının pek çok kişi tarafından zayıf olarak görülmesi nedeniyle Yankees, yardım için takas arayabilir.

İşte alışveriş yapma olasılığı en yüksek olan dört oyuncu.

Schmidt, 2023’teki tüm sezon boyunca büyük ligde bir başlangıç ​​oyuncusu olabileceğini kanıtladı. 33 maçta (32 başlangıç), 4,64 ERA elde ederek kariyerinin en yüksek vuruş sayısını (159) eşitledi ve 4,64’lük bir skor elde etti. ERA. Aynı aralıkta dokuz atışta 8,4 vuruş ve 2,6 yürüyüş. 27 yaşındaki sağ elini kullanan oyuncu için inişli çıkışlı bir sezon oldu. İlk dokuz başlangıcında 6.30 ERA, sonraki 14 başlangıcında (15 maç) 3.12 ERA ve son dokuz başlangıcında 5.73 ERA elde etti, ancak bu son esneme aynı zamanda sekiz atışlık bir çöküşü de içeriyordu.

2017’nin ilk tur seçimi Süper İki statüsünü kazandı, bu da onun bu sezon ilk kez tahkime uygun olacağı anlamına geliyor. MLB Trade söylentileri onun 2023’te 2,6 milyon dolar kazanacağını gösteriyor. Bu, tam zamanlı bir rotasyon üyesi için hafif bir miktar. Buna Schmidt’in 2027 sezonuna kadar serbest oyuncu olmayacağı gerçeğini de ekleyin, bu da Georgia yerlisini Yankees için cazip bir takas kozu haline getiriyor.

READ  FP3: Russell, Las Vegas'taki son antrenman seansında Piastri ve Sargeant'a liderlik ediyor

Yankees’in (veya taraftarlarının) isteyeceği son şey, son yıllarda kendileri için birçok açıdan son derece değerli olan ve geçen sezonun sonunda başlangıç ​​rotasyonunda başarılı olan King’i takas etmektir. Ancak bunu elde etmek için vermeniz gerekiyor ve 28 yaşındaki sağ elini kullanan oyuncu gelecek sezona oldukça heyecanla ve nispeten düşük bir maliyetle girecek.

2022’de acımasız bir sakatlıktan döndükten sonra (tümseğin üzerinde dirseğini kıran) King, 40 maçta 3,08 ERA elde ederek tekrar arenadan çıktı. Ancak onun başlama hamlesi Yankees’in sezonunun ikinci yarısındaki birkaç parlak noktadan biriydi. Son sekiz maçında (hepsi başlangıç ​​seviyesinde) 1,88 ERA’ya sahip ve bu da ona gelecek sezonun rotasyonunda bir yer kazandırıyor. Başından beri pek çok hayal kırıklığıyla uğraşan Yankees için bu hamle çok büyüktü. Ve MLB Ticaret Söylentileri, tahkimin ikinci yılında King’e 2,6 milyon dolarlık bir maaş öngörüyorken, Yankees kesinlikle onu elinde tutmayı tercih edecek.

Ancak Yankees’in onu sevdiği nedenlerden dolayı diğer kulüplerin de onu seveceği kesin. Başlangıçta King, 1990’ların ortasında iki dikişli ve dört dikişli kombinasyona ve Corey Kluber’in ona öğrettiği kaydırıcıya büyük ölçüde güveniyordu. Şu anda Yankees’in arenasında Gerrit Cole, Carlos Rodon ve Nestor Cortes’in ardından dördüncü sırada yer alıyor. Peki Yankees onu başka bir parçayı güvence altına almak için kullanabilir mi?

Yankees’in 40 kişilik kadrosunda altı yakalayıcı var. Birinin gitmesi gerekiyor. Austin Wells 1 Eylül’de birinciliğe yükseldiğinde oyun süresinin azaldığını gören Higashioka olabilir. Sezonun son ayında Wells, Higashioka’nın yedi ve Ben Rortvedt’in beşine kıyasla 18 başlama vuruşu aldı ve bu as, kariyerinin ilk Cy Young Ödülünü kazandığında Gerrit Cole’un kişisel yakalayıcısı oldu. Aslında, 2008’de Yankees tarafından kiralanan Higashioka’nın bu sezon dışında gidebileceğine dair güçlü bir his var gibi görünüyordu, o kadar ki muhabirler ondan, sondan ikinci maç öncesinde organizasyonda geçirdiği zamanı düşünmesini istedi. her ihtimale karşı sezon. Bu onun kalem kutusundaki sonuncusuydu. (Şaka onların üzerindeydi. Higashioka ertesi gün 162. Maçta DH’de başladı.)

READ  Giants-Patriots, Birinci Hafta Hazırlık: Canlı Güncellemeler

Her ne kadar resmi olarak hiçbir şey açıklanmamış olsa da, Yankees’in gelecek sezona, geçen yıl sezon sonu bilek ameliyatından önce ilk yakalayıcıları olan Jose Trevino ve yakalayıcı grup Wells ile gireceğini düşünmek çılgınca değil. MLB Ticaret Söylentileri, Higashioka’nın tahkimdeki son sezonunda 2,3 milyon dolarlık bir maaş öngördüğünü düşünürken, Yankees bu miktarı yedek olamayacak kadar zengin görebilir. (Higashioka geçen sezon 1,5 milyon dolar kazandı.) Yankees, oyun boyunca pozisyonun ne kadar savunmasız olduğunu bildikleri için kadrolarına oyuncu yerleştiriyor. Kesinlikle Higashioka’yı isteyen bir takım var.

Ancak bu takımın sonunda Yankees olursa da şaşırmayın. Higashioka, geçen sezonu 11.7 puanla bloke edilen beyzbol savunma koşu bloklarında oyuncular arasında altıncı sırada tamamladı. Yankees, takımın en uzun süreli oyuncusu Higashioka’dan ayrılmadan önce Trevino’nun bileğinin bahar antrenmanında tamamen iyileşip iyileşmediğini görmek isteyebilir.

Kasım ayındaki GM toplantılarında Cashman, Yankees’in iki dış saha oyuncusu eklemek istediğini söyledi. Aaron Judge sağ sahada olduğundan takımın bir orta saha oyuncusuna ve bir sol saha oyuncusuna ihtiyacı var. Cashman, içlerinden en az birinin solak bir smaçör olmasının en iyisi olacağını söyledi. Henüz 22 yaşında olan Pereira’ya, geçen sezon ilk maçına çıksa bile muhtemelen Yankees’in sol kanatta başlangıç ​​görevi verilmeyecek. Ancak 27 başlangıçta (28 maçta) Pereira kendisine pek bir iyilik yapmadı, hiç gol atmadan sadece 0,151’lik bir skor elde etti ve 103 maçta 40 vuruş yaptı.

Geçen sezon Yankees, Açılış Gününe sol sahada kesin bir seçenek olmadan girdi ve Oswaldo Cabrera ile Aaron Hicks kombinasyonunun bocalamasını izledi. Muhtemelen bu hatayı tekrarlamayacaklar. Eğer Yankees tam zamanlı bir sol saha oyuncusu (Juan Soto? Bueller?) getirecek olsaydı, Pereira’yı transfer etmek çok mantıklı olabilirdi. Daha önce oyunun genel sıralamasında 51. sırada yer alıyordu. AtletKeith Law Bu yıl sezon ortasında yaptığı güncellemede Pereira’nın çok fazla yeteneği var. “Sahanın ortasında koşabilen ve gerçekten çekiş gücü üreten elektrikli sopa hızı sergileyen, ortalamanın üzerinde bir savunma oyuncusu. Geçen yıldan bu yana biraz güç kattı ve topu diğer tarafa itebiliyor, ancak sayılarının neredeyse tamamı ev koşularında. Bulutlar yönünde.

READ  Baker Mayfield dört seri oynuyor ve ayrılmadan önce bir gol atıyor

Pereira Yankees’te kalırsa büyük olasılıkla Triple-A Scranton/Wilkes-Barre’ye geri dönecek, burada geçen sezon sadece 35 maç oynadı ama iyi bir performans sergiledi (.937 OPS). Ancak birinci lig seviyesinde yasaklanma ihtimali yüksek. Elbette, yaralanma durumunda yedek seçenek olarak en yüksek potansiyele sahip olmak en kötü senaryo değildir. Ancak bu durum Pereira kalibresinde bir oyuncuyu takas listesine sokuyor.

(En üstteki fotoğraf: Clark Schmidt: Adam Hanger/Getty Images)