Temmuz 24, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Yaratıcılar, SSSniperwolf’un YouTube’da doxxing cezasının çifte standart olduğunu söylüyor

Yaratıcılar, SSSniperwolf’un YouTube’da doxxing cezasının çifte standart olduğunu söylüyor

YouTube’un en önde gelen içerik oluşturucularından biri olan Alia, geçen hafta büyük bir fırtınanın ortasındaydı.Sniperwolf“Şaliş.

34,1 milyon takipçiye sahip YouTuber, bir yaratıcı arkadaşıyla rekabete girdi jackfilmlerçünkü çalışmaları, kendi kanalını desteklemek için diğer video yaratıcılarından içerik “çaldığı” ve işe çok az şey kattığı için sıklıkla eleştirildi.

YouTube’daki tartışmalar yeni bir şey değil, ancak SSSniperwolf onun nerede yaşadığını bildiğini ve onu “ziyaret edebileceğini” söylediğinde ve ardından Jacksfilms’in “ürkütücü, iğrenç ve ihlal edici” olarak tanımladığı, evinin önünde çekilmiş bir videoyu Instagram hesabında yayınladığında daha da arttı. .

Sonrasında YouTube, SSSniperwolf’un önemli ölçüde cezalandırılması veya platformdan tamamen kaldırılması gerektiğini söyleyen yaratıcılar ve hayranlar tarafından ağır eleştirilere maruz kaldı, ancak Cuma günü YouTube, Jacksfilms’e kararını açıklayan bir yanıt yayınladı; bu, yalnızca geçici olarak askıya alınması anlamına geliyordu. Süresiz gelir:

Daha az popüler içerik oluşturucuların kanallarının aylarca para kazanma özelliği kapatıldığı ve hatta küçük suçlar da dahil olmak üzere çok daha kısa bir süre için yasaklandığı, bileğe bir tokattan biraz daha fazla olan sert hafif ceza hakkında pek çok tartışma yaşandı. tesadüfi birkaç saniye gibi. Telif hakkı ekran görüntülerinden. Burada YouTube’un SSSniperwolf’a, birisinin evinin dışında çekim yaparak nerede yaşadığını açığa vurarak gerçek bir araştırma yapmak gibi daha rahatsız edici davranışlar için izin verdiği yönünde bir suçlama var.

İkinci sorun ise YouTube’un “her iki tarafın da davranışı YouTube’da istediğimiz gibi değil” demesi. Bir kez daha, meselenin iki taraflı olduğu görünmüyor. Jacksfilms, intihal olarak kabul ettiği içerik türü nedeniyle uzun süredir SSSniperwolf’a sesleniyor. Daha sonra SSSniperwolf onu topladı. YouTube’a eşit ağırlık verilmesi sorun olarak görülüyor.

SSSniperwolf’un işi zaten bitti Teşekkürler YouTube, Jacksfilms ve hayranlarına yazdığı özür mektubunda “onu sorumlu tuttuklarını” söyleyerek onu cezalandıracak.

İçerik oluşturucuların ve hayranların YouTube’un “kademeli” sistemini tanıtmaları için her şey gün ışığına çıktı; burada bir içerik oluşturucu bazen o kadar büyük olabiliyor ki başka bir kanalı yok edebilecek daha ciddi sonuçlardan kurtulabiliyor. Belki bu, yaşam için bir örtmecedir, ancak bu noktada durum muhtemelen YouTube’da, bundan önce de kötüleyenlerden payına düşeni alan SSSniperwolf’un kendisinden daha fazla öfkeye yol açmıştır.

Jacksfilms ve SSSniperwolf arasındaki çekişme sona ererse veya SSSniperwolf oluşturduğu içerik türünü değiştirirse bundan sonra ne olacağını göreceğiz. Ondan yorum yapmasını istedim ve yanıt alırsam güncelleyeceğim. Şimdilik ne kendisi ne de YouTube bu durumdan zarar görmeden çıkacak.

Beni takip et Twitter’dan, İş Parçacığı, Youtube, Ve instagram.

Bilim kurgu romanlarımı al Kahraman Katil serisi Ve Dünya üçlemesi.

READ  Neil Young, David Crosby'yi övdü: 'Seni seviyorum dostum'